Poprzedni
Następny

PX7 Carbon Edition – specjalna wersja flagowych słuchawek Bowers & Wilkins

Bowers & Wilkins już od dziesięciu lat wzbudza uznanie miłośników dobrego brzmienia swoimi słuchawkami klasy premium. Aby uczcić ten okrągły jubileusz, brytyjska marka postanowiła wprowadzić do swojej oferty specjalną wersję słuchawek bezprzewodowych, model PX7 Carbon Edition. Nowa konstrukcja zachwyca ekskluzywnym wzornictwem i wspaniałą jakością dźwięku, a w salonach Top Hi-Fi & Video Design będzie dostępna w październiku.

Na 2020 r. przypada 10. rocznica wprowadzenia pierwszych słuchawek Bowers & Wilkins, ikonicznych P5 – modelu, który okazał się przełomowy i natychmiastowo zdołał zdefiniować na nowo oczekiwania klientów pod względem jakości dźwięku i wykonania, jak również samej stylistyki w kategorii słuchawek klasy premium.

Teraz przyszła pora na świętowanie tego sukcesu za pośrednictwem słuchawek PX7 Carbon Edition. Jest to specjalna edycja wprowadzonych dwanaście miesięcy temu flagowych bezprzewodowych słuchawek wokółusznych PX7. Ta ceniona konstrukcja może pochwalić się adaptacyjną redukcją hałasu i stanowi połączenie wspaniałej jakości dźwięku, inteligentnych funkcji oraz wysokiego komfortu użytkowania – kombinacja takich cech przełożyła się na liczne nagrody i rekomendacje na całym świecie.

Najnowsze PX7 Carbon Edition zostały zaprojektowane tak, aby podkreślić pionierskie zastosowanie kompozytowego wzmocnienia z włókna węglowego w swojej konstrukcji. Model ten w nowej wersji zachwyca wysokiej jakości czarnym karbonowym wykończeniem z brylantowym szlifem na każdej muszli. Tym samym słuchawki zyskały jeszcze bardziej ekskluzywny wygląd, który przywołuje wspaniałe dziedzictwo oferowanych na przestrzeni lat słuchawek Bowers & Wilkins, inspirowanych oryginalnym modelem P5.

Ekskluzywny wygląd, wysoka jakość dźwięku

PX7 Carbon Edition bazuje na tej samej sprawdzonej specyfikacji co już obecne modele PX7 – Silver i Space Grey. Oznacza to, że nowe słuchawki oferują dźwięk z jakości True Sound, zapewniając maksymalną rozdzielczość przy równoczesnych zachowaniu całkowitej neutralności i tonalnej równowagi. Dzięki temu udało się zrealizować cel, którym było odtworzenie muzyki dokładnie tak, jak zamierzał artysta – zarówno z włączonym, jak i wyłączonym układem redukcji hałasu.

Angażująca scena dźwiękowa to także efekt konstrukcji, która wykorzystuje specjalnie opracowane przetworniki o średnicy 43,6 mm. Jednostki te zostały stworzone i dostrojone przez zespół inżynierów Bowers & Wilkins odpowiedzialnych za legendarne kolumny głośnikowe serii 800 Diamond – wykorzystywane w profesjonalnych studiach nagraniowych na całym świecie, jak np. Abbey Road Studios i Skywalker Sound.

Ponadto PX7 Carbon Edition wspierają najnowsze kodeki bezprzewodowe, do których zalicza się m.in. niedawno wprowadzona technologia Bluetooth aptX Adaptive, pozwalająca na bezprzewodowy transfer muzyki high-res w technologii 48 kHz/24 bity.

Na szczególną uwagę zasługują też pałąk i ramiona wspierające muszle PX7 Carbon Edition: elementy te, tak jak we wszystkich PX7, wykonane są z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym. Zastosowane rozwiązanie gwarantuje optymalne połączenie lekkości i sztywności. Poduszki wokółuszne wypełniono pianką z efektem pamięci, dzięki czemu słuchawki mogą poszczycić się wiodącą na rynku pasywną izolacją od hałasu.

Projektanci zadbali o to, aby PX7 Carbon Edition były nie tylko wyrafinowane, ale także intuicyjne w użytkowaniu. Konstrukcja ta wykorzystuje wbudowane w obie muszle czujniki zbliżeniowe. Tym samym po odchyleniu którejkolwiek muszli odtwarzanie muzyki zostaje wstrzymane i automatycznie wznowione po ponownym przyciśnięciu słuchawki do głowy. Użytkownicy mają również możliwość skorzystania z towarzyszącej aplikacji. Za jej pomocą można wybrać funkcję Ambient-Pass-Through, która pozwala usłyszeć niektóre dźwięki otoczenia bez konieczności zdejmowania słuchawek. Dodatkowo PX7 Carbon Edition zapewniają, po naciśnięciu przycisku, dostęp do asystenta głosowego, czy to Siri, czy też Asystenta Google, w zależności od używanego telefonu.

Całości dopełniają wbudowane akumulatory. Czas pracy PX7 wynosi aż 30 godzin po pełnym naładowaniu baterii (z włączonym ANC). Co więcej funkcja szybkiego ładowania sprawia, że po podłączeniu słuchawek do źródła energii na 15 minut wydłuża się czas pracy o kolejne pięć godzin.  

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: