Poprzedni
Następny

Netflix: Najciekawsze dokumenty kryminalne, część 3

Jeśli zwariowany świat zewnętrzny nie dostarcza Wam odpowiednio intensywnych doznań, z powodzeniem możecie poszukać ich na platformie Netflix, a zwłaszcza w zakładkach z serialami i filmami dokumentalnymi o najgorszych i najbardziej tajemniczych zbrodniach oraz zaginięciach, jakie zna współczesna historia. Oto kilka najmocniejszych pozycji, które powinniście wrzucić na swoje systemy kina domowego

Yamaha MusicCast RX-A2A

Na miejscu zbrodni: Zaginięcie w hotelu Cecil

“Na miejscu zbrodni” to antologia seriali dokumentalnych, które analizują zbrodnie, pokazując je przez pryzmat miejsc, w których miały miejsce. Seria “Zaginięcie w hotelu Cecil” dotyczy głośnej sprawy z 2013 roku, kiedy to w ogromnym hotelowym zbiorniku z wodą znaleziono ciało rezydującej na miejscu kanadyjki Elisy Lam, która zaginęła jakiś czas wcześniej. Zwłoki kobiety odkryto dopiero wtedy, gdy hotelowi goście zaczęli skarżyć się obsłudze na dziwny smak wody, a badający sprawę policjanci przyznali, że nie ma szans, żeby Elisa dostała się do zbiornika sama. Jeszcze większą dawkę ciarek stanowi tu jednak fakt, iż, niedługo przed jej zaginięciem, nagranie z hotelowej windy uchwyciło kobietę, gdy bardzo niepokojąco się zachowywała.

Zbrodnia i łaska: Historia Cyntoi Brown

Ten film dokumentalny opowiada historię Cyntoi Brown, która w 2004 roku, mając 16 lat, została skazana na dożywocie za morderstwo 43-letniego agenta nieruchomości, będącego również pastorem. Linia obrony nastolatki opierała się na tym, że mężczyzna przymusił nastolatkę do rzeczy, których nie chciała robić, więc strzeliła mu w głowę w ramach samoobrony, jednak prokurator na to nie poszedł – Cyntoia trafiła za kratki i przed długie lata walczyła o ułaskawienie, a wspierały ją w tym takie gwiazdy jak Kim Kardashian i Rihanna. Film śledzi jej trudną drogę do wyjścia z więzienia.

Aaron Hernandez: W głowie mordercy

Ten trzyczęściowy serial dokumentalny opowiada historię Aarona Hernandeza, który przeszedł burzliwą drogę od świetnie zapowiadającego się futbolisty do przerażającego mordercy, który skończył w więzieniu. 

Niedługo po podpisaniu z NFL kontraktu wartego 40 milionów Hernandez został aresztowany pod zarzutem zabójstwa chłopaka siostry swojej narzeczonej Odina Lloyda, a motywem miał być szantaż – zamordowany mężczyzna miał grozić sportowcowi, że wyjawi jego wielki sekret, jakim była biseksualna orientacja. W 2013 futbolista został skazany na dożywocie, a w międzyczasie wyszło na jaw, że być może Lloyd nie był jego jedyną ofiarą.


Jesteś kinomanem i szukasz sposobu na poprawę nagłośnienia dla swojego telewizora, ale nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj koniecznie do naszych poradników:


Uwięzieni 

W tym filmie nie zobaczycie trupów, krwi, ani nie poznacie nowych spraw morderstw, ale nie oznacza to, że nie będziecie przerażeni. Porwania są bowiem równie straszne, a zwłaszcza te, które dotyczą zwykłych osób – takich, które codziennie mijamy na ulicy. Takich jak my… Dokument “Uwięzieni” opowiada historie ofiar porwań, które próbowały się uwolnić, grając z porywaczami w niebezpieczne gry psychologiczne. S-t-r-a-s-z-n-e!

Ujęcie z daleka

Błędy zdarzają się każdemu, ale niektóre są nie do wybaczenia – zwłaszcza te, w których chodzi o ludzką wolność. Takich spraw, jak głośna ostatnio historia Tomasza Komendy, jest na świecie bardzo dużo. Niektórzy na długie trafiają do więzienia za coś, czego nie zrobili, a innym szczęśliwie udaje się oczyścić z fałszywych zarzutów. Jedną z niesprawiedliwie aresztowanych osób jest Juan Catalana, którego zamknięto za morderstwo i dla którego droga do przedstawienia władzom wiarygodnego alibi była jedną z najtrudniejszych w życiu, jako że w chwili zabójstw znajdował się na meczu Dodgersów wśród 56 000 nieznajomych. 

Strong Island

“Strong Island” to nominowany do Oscara film Yance Forda, w którym reżyser zgłębia sprawę morderstwa swojego brata. William Ford Jr., który był 24-letnim nauczycielem afrykańskiego pochodzenia, został zastrzelony w 1992 roku przez 19-letniego białego chłopaka. Ta opowieść o wstrząsającej zbrodni, ale i żalu, złości oraz utracie nadziei mocno zwraca uwagę na problem nierówności rasowych i rażącej niesprawiedliwości wymiaru sprawiedliwości w stosunku do czarnej populacji. 

A jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: