Poprzedni
Następny

Mocne, ofensywne brzmienie – test gramofonu TEAC TN-4D w „Audio”

Do redakcji magazynu „Audio” trafił gramofon TEAC TN-4D – model z napędem bezpośrednim i wbudowanym przedwzmacniaczem. Jest to konstrukcja typu „plug and play” – z zainstalowaną wkładką Oyster MM firmy Sumiko. Sprawdziliśmy, co o tym gramofonie sądzą testujący go redaktorzy.

gramofon TEAC TN-4D

Zastosowana w modelu TN-4D specjalna konstrukcja silnika pozwoliła na stworzenie niskoprofilowej plinty, co w modelach z napędem bezpośrednim jest stosunkowo rzadkim rozwiązaniem. Nie umknęło to uwadze testujących:

„Niski profil wygląda efektownie, ale jest sporym wyzwaniem dla napędu bezpośredniego. Teac przygotował nowy, bezszczotkowy silnik (prądu stałego) z małym korpusem. Silnik jest podłączony do rozbudowanej elektroniki, którą połączono także z czujnikami (prędkości talerza); system sprzężenia zwrotnego zapewnia bieżącą korektę prędkości obrotowej.”

Redakcja magazynu „Audio” w teście zwróciła również uwagę na wyposażenie gramofonu TN-4D:

„Obok przełącznika trybów pracy jest jeszcze cyfrowe złącze USB, z którym wiąże się możliwość zgrywania płyt na dysk twardy komputera. TN-4D ma więc nie tylko przedwzmacniacz gramofonowy, ale także przetwornik analogowo-cyfrowy, który przeprowadzi konwersję sygnału z częstotliwością próbkowania do 48 kHz i rozdzielczością 16 bitów.”

Gramofon TEAC TN-4D

A co z brzmieniem? Już spieszymy z odpowiedzią, cytując testujących:

„TN-4D gra mocno, często nawet ofensywnie, jednocześnie z nasyceniem i wyraźnymi konturami, z bliską, otwartą średnicą. Tym sposobem usłyszymy więcej niż z Classica, obiektywnie lepiej, ale czy przyjemniej? Zależy to wyłącznie od naszych preferencji.”

Przestrzeń jest obszerna i naturalna, TN-4D potrafi ulokować dźwięki na dalszych planach, zachować jednocześnie spójność i porządek; w tej dziedzinie demonstruje wysoką klasę, nie manipuluje i nie upraszcza.”

Jeśli zastanawiacie się, dla kogo przeznaczony jest gramofon firmy TEAC, redaktorzy magazynu „Audio” mają również odpowiedź na to pytanie:

„To gramofon dla tych, którzy tą drogą chcą słuchać muzyki z możliwie wysoką jakością, a nie wprowadzać się w winylowy trans.”

„To propozycja dla trochę bardziej (albo inaczej) wymagających i cierpliwych.”

Gramofon TN-4D

Gramofon TN-4D możesz też sprawdzić w jednym z naszych salonów sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design. Z pomocą fachowych doradców przeprowadzisz testy odsłuchowe modelu marki TEAC w zestawie z odpowiednio dobranym, wyselekcjonowanym wcześniej sprzętem audio.

Pełny test gramofonu firmy TEAC dostępny jest w numerze 06/2021 magazynu „Audio”.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: