Poprzedni
Następny

Sierpień na HBO GO: co ciekawego w nowościach?

Jeśli cały sierpień będzie wyglądał tak jak jego początek, prawdopodobnie spędzimy z kinem domowym trochę więcej czasu, niż byśmy chcieli. Na szczęście platforma HBO przygotowała się na tę okazję, zapowiadając na ten miesiąc całkiem sporo różnorodnych nowości. Zobaczcie, co polecamy!

Fot. Yamaha

Obama: Ku doskonalszej unii

Barack Obama zapisał się na kartach historii Stanów Zjednoczonych jako pierwszy czarnoskóry prezydent i, chociaż w XXI wieku dyskusja na temat jego pochodzenia nie powinna mieć w ogóle miejsca, w tym wypadku jest to szczególnie ważne, zważając na rasistowsko-niewolnicze podwaliny USA. Nowy, trzyczęściowy dokument śledzi jego drogę od najmłodszych lat do momentu, kiedy wkroczył do Białego Domu jako 44. amerykański prezydent. Pozycja dla wszystkich, którzy interesują się polityką – nie tylko Obamy, ale i całych Stanów Zjednoczonych.

Lokalne wiadomości z Pahrump

Sierpień na HBO GO dokumentami stoi. "Lokalne wieści z Pahrump” to serial, który zaprasza widzów za kulisy prywatnej stacji telewizyjnej, która nadaje w maleńkim pustynnym miasteczku w Stanie Nevada. Zastanawiacie się, po co kręcić dokument o tak nieznaczącym medium? Odpowiedź jest prosta – to nie o medium tu chodzi, lecz o ekipę telewizyjną, która jest pełna arcy ciekawych osobowości.

Snajper

„Snajper” z Bradleyem Cooperem w roli głównej nie jest żadną nowością, lecz warto zwrócić na niego uwagę, ponieważ, jak zgodnie twierdzą krytycy i fani reżysera, jest to jeden z jego najlepszych filmów. Oparta na książkowych wspomnieniach „Snajper. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach amerykańskiej armii” fabuła opowiada o strzelcu sił specjalnych marynarki wojennej USA, który bezlitośnie siał śmierć w obronie swoich towarzyszy broni, jednocześnie próbując być dobrym mężem, ojcem i obywatelem.

Lubicie filmy Clinta Eastwooda? Sprawdźcie: Reżyser Clint Eastwood: 10 filmów, które warto obejrzeć

Jednym tchem

<

Oddech to coś, wokół czego kręci się ten film. A dokładniej – problemy z oddychaniem, które u wielu osób spowodował koronawirus. Dokument spod ręki Nanfu Wang („Nieustraszony wróbel”, „Polityka jednego dziecka”) podsumowuje początki pandemicznego kryzysu w Chinach, skupiając się głównie na polityce dezinformacji, którą przyjęli przywódcy kraju. „Jednym tchem” to gorzkie spojrzenie na to, jaki wpływ na miliony ludzkich istnień miały całe kampanie fake newsów, które zostały wyprodukowane przez chiński rząd od początku pandemii COVID-19.

Percy

W internecie można znaleźć opinie, że „Percy” z 2020 roku to film w stylu Clinta Eastwooda, więc – jeśli to prawda choć w niewielkim stopniu – zapowiada się na całkiem dobre kino. Fabuła filmu opiera się na prawdziwej historii 70-letniego farmera z Kanady Percy’ego Schmeisera (w tej roli Christopher Walken), który wytoczył wojnę wielkiej korporacji, niszczącej swoim GMO jego uprawy rzepaku. Jego działania odbiły się szerokim echem, a on sam został uznany za głos wszystkich rolników na świecie, stając się przy tym lokalnym bohaterem.

Córki Rzeszy

„Córki Rzeszy" to thriller szpiegowski, którego akcja rozgrywa się w pierwszych dniach II wojny światowej. Historia opowiada o nazistowskim spisku, który miał szansę na zburzenie potęgi Wielkiej Brytanii jeszcze zanim Niemcy zaatakowali Polskę w 1939 roku.

 

 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: