Poprzedni
Następny

Złap oddech. Muzyka na ukojenie nerwów

Nastały ciężkie czasy. Chociaż wiele osób intensywnie oddało się pomaganiu uciekającym przed wojną, musimy pamiętać też o sobie - zmęczeni i przygnębieni nie będziemy zbyt skuteczni. Od czasu do czasu znajdź więc chwilę na wyciszenie i wrzuć na słuchawki lub głośniki kojące nuty z naszej listy - pomogą Ci naładować baterie.

PSB Speakers Alpha AM3

Marconi Union ,,Weightless’’

Ten utwór zespołu Marconi Union z 2012 roku to oficjalnie najbardziej relaksująca piosenka, jaką słyszał świat. Przynajmniej według brytyjskich naukowców, którzy twierdzą, że jej słuchanie może obniżyć poziom stresu nawet o 65 procent.

Kojąca energia tego kawałka to nie przypadek - muzycy współpracowali przy nim z terapeutami dźwięku, od początku zamierzając stworzyć muzykę, która wpłynie na zmniejszenie tętna oraz poziomu kortyzolu. Utwór ,,Wightless’’ zaczyna się tempem 60 uderzeń na minutę, a następnie schodzi do 50, co łagodzi fizyczne objawy lęku i złości. Autorzy i naukowcy podkreślają, że dzięki tej piosence mózg robi sobie potrzebną pauzę, a końcowe dźwięki, które przypominają buddyjskie mantry, pomagają słuchaczom wejść w stan przypominający trans.

Imogen Heap ,,Hide and Seek’’

,,Hide and Seek’’ z 2005 roku to piosenka z drugiego albumu folktronicznej (elektroniczny folk) brytyjskiej artystki Imogen Heap i utwór, który błyskawicznie zdobył ogromną międzynarodową popularność dzięki obecności w serialu dla nastolatków pt. ,,Życie na fali’’ (2003-2007).

Ten liryczno-robotyczny utwór śpiewany acapella jest jak miękka poduszka, która wygłusza wszelkie hałasy z zewnątrz. Warto się w nim zanurzyć, kiedy świat szczególnie nam dokucza.

Joe Hisaishi i ścieżki dźwiękowe filmów ze Studia Ghibli

Nie musisz lubić anime, żeby relaksować się przy ich ścieżkach dźwiękowych, które są szczególnie kojące. Głównym autorem większości utworów jest Joe Hisaishi, który w swojej twórczości zwykle sięga po klasyczne instrumenty - pianino, skrzypce czy wiolonczelę.

W internecie łatwo znaleźć kompletne playlisty, których możesz słuchać całymi godzinami.

Beirut ,,Nantes’’

Wbrew nazwie, Beirut to zespół, który powstał w Stanach Zjednoczonych, początkowo będąc jednoosobowym projektem Zacha Condona. ,,Nantes’’ był utworem z debiutanckiego albumu ,,Gulag Orkestar’’, który wyniósł Beirut na szerokie wody, z których dotarł na różne krańce świata. Folkowe rytmy i aksamitny głos Condona podnoszą na duchu, więc na wszelki wypadek warto mieć je pod ręką.

Frank Ocean ,,Moon River’’

Szyk dawnego Hollywood spotyka kulturę R’N’B i okazuje się, że jest to połączenie wybitne. ,,Moon River’’ to nieco zapomniana piosenka z filmu ,,Śniadanie u Tiffany’ego’’, w oryginale nagrana w 1961 roku przez Audrey Hepburn. W 2018 roku jej piękno odświeżył Frank Ocean, nadając utworowi jeszcze więcej duszy i kojącego charakteru. Nie on sam sięgnął po ten klasyk - swoje wersje nagrali również m.in. Aretha Franklin, Louis Armstrong, Elton John, Morrisey, The Killers i R.E.M.

Nick Cave & Warren Ellis ,,Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda’’

Jeśli szukasz czegoś, co jako całość porwie Cię od nerwowości codziennego życia, ścieżka dźwiękowa filmu ,,Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda” będzie doskonałym wyborem. Wciągająca, ale nie ,,przymulająca’’ muzyka spod ręki Nicka Cave’a i Warrena Ellisa nie potrzebuje tekstu - sama w sobie opowiada historię, zapewniając słuchaczom wiele zwrotów akcji, które przeplatają się z nostalgicznymi melodiami. Majstersztyk - aż dziw, że nie można jej dostać na winylu.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: