Poprzedni
Następny

Najpopularniejsze zestawy stereo 2020 roku

Średnia ocen: 5
(3 oceny) 3 komentarze

Jaka jest najlepsza forma spędzania wolnego czasu? Audiofil odpowie, że słuchanie muzyki na własnym systemie stereo. Idąc właśnie tym tropem zapraszamy na zestawienie systemów stereo, które w 2020 roku wzbudzały wśród Was największe zainteresowanie.

Hegel H95

Musicie wiedzieć, że przeglądając zestawy stereo dostępne na tophifi.pl, patrzycie na przemyślane i wyselekcjonowane propozycje. Zestawy komponujemy bazując na naszych wewnętrznych odsłuchach oraz na tzw. feedbacku od klientów. Na tej podstawie dobieramy poszczególne komponenty tak, by dobrze się ze sobą zgrywały.

Yamaha R-N803D / Bowers & Wilkins 603 AE

Zaczniemy od kompletu stereo, który zdecydowanie możemy określić mianem „pewniaka”. To połączenie elektroniki Yamaha R-N803D i kolumn Bowers & Wilkins 603 S2 Anniversary Edition. Oba te komponenty, zgrywają się perfekcyjnie. R-N803D jest bardzo uniwersalnym, wydajnym prądowo amplitunerem o naturalnej charakterystyce dzwięku. W połączeniu z dojrzałym i zrównoważonym brzmieniem kolumn Bowers & Wilkins 603 S2 tworzy angażująco grający zestaw stereo, wzbogacony o dodatkowe funkcje. Mam tu na myśli odtwarzanie strumieniowe w ramach ekosystemu MusicCast, wygodnym komplecie złącz cyfrowych i analogowych, w tym wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy.

Cena nominalna takiego zestawu to 11 700 zł, ale kupując go w komplecie uzyskacie znaczny rabat. W zamian otrzymujecie system mogący stać się centrum domowej rozrywki muzycznej. Zestaw złącz pozwoli na wygodne podłączenie różnego rodzaju odtwarzaczy czy gramofonu, a wtyk optyczny posłuży zapewne jako wejście dla dźwięku z telewizora. To świetny zestaw do średnich i dużych pomieszczeń i absolutny lider zainteresowania wśród Was – słuchaczy.

Yamaha PianoCraft MCR-N670D

Numer dwa w zestawieniu bestsellerowa Yamaha PianoCraft MCR-N670D. To kompletny mini system Hi-Fi wraz niezbędnym do działania okablowaniem oraz szeroką paletą funkcji. Od tych klasycznych jak radio FM i odtwarzacz CD, po nowoczesne źródła dźwięku w postaci strumieniowego przesyłania muzyki z Internetu. Wymiary PianoCrafta 670 nie są zbyt duże, co ułatwi Wam ustawienie go w praktycznie każdym miejscu w domu.

Zestaw mini Yamaha PianoCraft MCR-N670D z obsługą cyfrowego radioa DAB+ z systemem MusicCast, technologią Bluetooth i Wi-Fi

Ten zestaw od lat stanowi punkt odniesienia dla innych producentów, jeśli mówimy o dźwięku z mini-wieży. Yamaha gra bardzo energetycznie, zarazem podchodząc z dużym szacunkiem do utworów instrumentalnych. To bardzo wyrafinowane brzmienie w małym opakowaniu. Jej mózgiem jest odtwarzacz CD-NT670D posiadający poza napędem CD funkcje sieciowe oraz radio FM i DAB+. Wzmocnieniem sygnału i przekazaniem go na kolumny zajmuje się segment A-670, który komunikuje się z odtwarzaczem przewodem RCA oraz systemowym. Dzięki niemu obsługujemy oba segmenty jednym pilotem bądź aplikacją.

Idąc o krok dalej możecie pokusić się o wymianę kolumn na inne. Naszym zdaniem to zagadnienie warte jest poświęcenia mu więcej czasu, a wyniki mogą być naprawdę spektakularne. Zestawienie dużego PianoCrafta np. z kolumnami Bowers & Wilkins 606 S2 czy Elac Debut B6 pozwala uzyskać naprawdę wysokiej klasy brzmienie – ta mini-wieża ma jeszcze wiele potencjału do ujawnienia.

Audio Pro A36

Kolejny zestaw pochodzi ze Szwecji. To rozwiązanie jeszcze przez wiele osób niedoceniane, ale umieściliśmy je w tym zestawieniu, gdyż 2020 rok pokazał, że konstrukcje takie jak ta są bardzo poszukiwane przez klientów. Audio Pro A36 to para kolumn, gdzie jedna z nich jest aktywna, a druga pasywna. W praktyce oznacza to to, że nie potrzebujemy do ich zasilenia zewnętrznego wzmacniacza – kolumna aktywna jest już w ten wzmacniacz wyposażona i „napędza” tę drugą. Moc 2x75watt wystarczy, aby nagłośnić całkiem spore pomieszczenie. Wystarczy wpiąć je do prądu, połączyć kablem głośnikowym i dołączyć do nich na przykład telewizor za pomocą portu HDMI ARC.

W taki sposób otrzymacie bardzo kompaktowy zestaw stereo, który jest znacznie ciekawszą propozycją niż niejeden soundbar. Jakby tego było mało, kolumny Audio Pro A36 komunikują się z siecią i w ten sposób możemy na nich odtwarzać różnego rodzaju media strumieniowe. Wszystko wygodnie sterowane z pomocą aplikacji.

Samo brzmienie zaskakuje swoją skalą i ilością frajdy jaką dostarcza użytkownikowi - zestaw warty każdej złotówki. Dostępny w kolorze czarnym lub białym, oba warianty wykończone w delikatnym macie, maskownice montowane magnetycznie są szare, w wersji białej i czarne w czarnym wykończeniu. Piękne.

NAD C338 + 606 S2 Anniversary Edition

Przedostatni zestaw stereo obejmuje wzmacniacz zintegrowany NAD C338 oraz parę kolumn podstawkowych Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition. C338 to wydajny hybrydowy wzmacniacz zintegrowany, pozwalający odtwarzać muzykę z praktycznie dowolnego źródła. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy umożliwia podłączenie gramofonu z wkładką MM, a moduły łączności bezprzewodowej pozwalają przesyłać dźwięk z serwisów muzycznych, radia internetowego, Google Cast i UpnP. Poza tym na pokładzie znalazł się też Bluetooth aptX ułatwiający łączenie zróżnicowanych urządzeń mobilnych wspierających ten uniwersalny standard.

Zestawienie NAD’a z Bowersem zawsze było tym bardzo dobrym i nie inaczej jest w tym przypadku. Zestaw idealny do średnich i mniejszych pomieszczeń, grający z dużą ilością energii, nieco podbarwiony za sprawą NAD’a, ale zdecydowanie w tym dobrym kierunku. Dojrzały charakter brzmienia 606-ek powoduje, że wzmacniacz jest trzymany w ryzach.

Hegel H90 + Vienna Acoustics Haydn Jubilee

Ostatnia propozycja jest nieco inna niż pozostałe. To dlatego, że powodem jej pojawienia się w tym zestawieniu nie jest ogromna ilość zapytań od klientów. Znalazł się tu dzięki niezwykle dobrym opiniom jakie ten komplet zbiera na bezpośrednich odsłuchach w naszych salonach. To taki nasz „as w rękawie”, którym często zaskakujemy pozytywnie osoby szukające mniejszego systemu stereo. Te słowa opisują wzmacniacz zintegrowany Hegel H90 w zestawie z kolumnami podstawkowymi Vienna Acoustics Haydn Jubilee. Wizualnie jest to bardzo ciekawe połączenie minimalizmu norweskiego wzmacniacza oraz nietuzinkowego, kojarzącego się z ponadczasową elegancją designu kolumn spod znaku Vienna Acoustics. Znakiem rozpoznawczym tego modelu kolumn jest przeźroczysta membrana głośnika nisko-średniotonowego.

Udoskonalony układ SoundEngine2 w Heglu redukuje zniekształcenia jeszcze skuteczniej niż poprzednie konstrukcje marki. Dzięki temu użytkownik może usłyszeć nawet najdrobniejsze muzyczne detale. Także te, które wciągają i tworzą wrażenie przebywania w miejscu, gdzie odbywało się nagranie, gwarantując przy tym naturalność i płynność muzyki.

A skoro mowa o naturalności - Vienna Acoustics Haydn Jubilee są najlepszym środkiem do tego by w połączeniu z H90 oddać „prawdę brzmienia”. To absolutnie fenomenalne połączenie, które instrumenty muzyczne traktuje z odpowiednim szacunkiem, w pełnym zakresie tonalnym, delikatnej strukturze harmonicznej i maksymalnej precyzji. Vienna od zawsze słynęła z aksamitnej góry, która pozwala rozkoszować się dźwiękiem długie godziny. Wielu naszych klientów było zaskoczonych tym, co potrafią te niepozorne kolumny.

Warto też wspomnieć, że model H90 powoli schodzi ze sceny i dlatego jeśli nie załapiecie się na ten komplet, to naturalnym następcą będzie zastępujący H90-tkę model H95. Uzyskacie wtedy co najmniej tak samo spektakularne efekty brzmieniowe.

Przedstawione dziś zestawy to crème de la crème naszej oferty, ale to naturalnie nie wszystko co mamy do zaoferowania. Zachęcam do odwiedzenia jednego z naszych salonów sprzedaży bądź naszego sklepu internetowego tophifi.pl. Skonfrontujecie tam moje słowa z Waszymi wrażeniami odsłuchowymi, a to te będą w tym przypadku decydujące.

Pamiętajcie, że jesteśmy do Waszej dyspozycji również na Facebooku, telefonicznie i pod adresami e-mail poszczególnych salonów. Nie zapomnijcie też o zasubskrybowaniu naszego kanału.Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(3 oceny)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: