Marka: Vienna Acoustics

Haydn Jubilee

Vienna Acoustics Haydn Jubilee

Vienna Acoustics postanowiła uczcić swoje 30. urodziny przekazując na nasze ręce jubileuszową wersję niezwykle cenionej kolumny głośnikowej jaką jest Haydn Grand Se. HAYDN Jubilee Edition to ukoronowanie wieloletniej historii austriackiej firmy. 

Vienna Acoustics Haydn Jubilee

U podstaw pracy Vienna Acoustics leżą zespołowość oraz pasja odnośnie muzyki. Dziś, podobnie jak w 1989 roku, na czele wiedeńskiej firmy znajduje się Peter Gansterer – muzyczny pasjonat, który dzięki badaniom nad wielkimi salami koncertowymi w stolicy Austrii zrozumiał dynamikę dźwięku na żywo i swoimi konstrukcjami chce oddać to brzmienie. Pomyślne połączenie wielu części głośnika jest zadaniem na tyle złożonym, że tylko nieliczni są w stanie mu podołać. Austriaccy producenci określili je nawet mianem sztuki.

Produkty Vienna Acoustics łączą w sobie eleganckie wykonanie, fortepianowe wykończenie i niezrównaną w swojej klasie jakość dźwięku. Marka z Wiednia wzbudza swoimi konstrukcjami szacunek, a przy tworzeniu jubileuszowej edycji nie szczędzono wysiłków, by produkt spełniał oczekiwania najbardziej wymagających melomanów i entuzjastów dobrego stylu.

Jubileuszowy HAYDN zapewnia wysoką jakość dźwięku, do której mogą dążyć inne głośniki, a naturalnie przezroczyste brzmienie urządzenia podkreślone jest bogatym fundamentem niskich tonów. Instrumenty muzyczne przedstawiane są w pełnym zakresie tonalnym, delikatnej strukturze harmonicznej i maksymalnej precyzji.

W HAYDN Jubilee Edition, podobnie jak w przypadku innych projektów od Vienna Acoustics, użyte zostały zaawansowane technicznie komponenty, np. przetworniki basowe z przezroczystymi stożkami w technologii X3P. Natomiast przy projektowaniu zwrotnicy, ze względu na brak indukcyjności poszczególnych materiałów, zastosowano ręcznie wybierane kondensatory i rezystory z folii metalowo-tlenowej.

Producenci podjęli wszelkich starań, aby HAYDN Jubilee Edition dostarczał naturalne brzmienie, pozostając przy tym łatwym w konfiguracji i w obsłudze. Jubileuszowa edycja kolumn podstawkowych cechuje się również unikatową, kompaktową budową, w której każdy element urządzenia został stworzony specjalnie na zamówienie Vienna Acoustics. Jak podkreślają producenci, HAYDN Jubilee jest formą podziękowania za zaufanie i 30 lat owocnej współpracy.

Specyfikacja Vienna Acoustics Haydn Jubilee

System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 180 W
Przetwornik średniotonowy5,5" X3P Cone
Przetwornik wysokotonowy1" VA Silk Dome
Pasmo przenoszenia45 - 20 000
Skuteczność88 dB
Wymiary (S x W x G) mm170 x 345 x 255
Waga kg8,5
Wersje wykończeniaCzarny połysk
Materiał wykończeniaLakier
Impedancja6 Ohm

Opinie o Vienna Acoustics Haydn Jubilee

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

 • 5 2
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

2 opinie

 1. KRZYSZTOF

  Ocena:
  Ocena: 5
  Długo szukałem głośników, które wciągają i dają ogromną satysfakcję podczas słuchania. Jestem miłośnikiem muzyki tzw. poważnej i od czasu kiedy moje wiekowe KEF-y 103.2 nie przeżyły wypadku zacząłem poszukiwania. Wybór był bardzo trudny. Wiem czego oczekuję od systemu odtwarzającego- naturalnej barwy, idealnie przekazanego pasma mowy ludzkiej, czystych i dynamicznych dzwięków instrumentów akustycznych. Obecnie producenci kładą nacisk na dół pasma oraz na dużą ilość wysokich częstotliwości co skutkuję wycofaniem wokali i nadaje się tylko do kina domowego. Podczas wizyty w Top HiFi Sopot znalazłem model Vienna Acoustics Haydn Jubilee, poprosiłem o podłączenie i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Czy to są głośnki idealne? - chyba nie ale sposób w jaki artykułują dzwięki, minimalne ocieplenie , szczegółowość oraz to coś co jest trudne do opisania spowodowało, że mam je w domu. Głośnik potrzebuje dobrego kabla i odwdzięczy się barwą, wielkością sceny i wspaniałym przekazem oraz emocjami, które będą nam towarzyszyć przy słuchaniu. Piszę te słowa do osób zafascynowanych muzyką poważną, lubiących małe składy zespołów z instrumentami akustycznymi, preferujących piękne wokale- ten głośnik jest dla Was, miłośnicy elektroniki i ciężkiego brzmienia - szukajcie dalej ponieważ nie tego szukacie.( Dziękuję ekipie z Sopotu za wspaniałą obsługę).
 2. Radek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Fenomenalne głośniki ! Wykonanie bajka ! Dźwięk niesamowity w tym przedziale cenowym ! Jeśli chodzi o bas to grają jak średniej wielkości podłogowki ale nie chodzi tutaj o bas tylko o przekaz a ten jest wzorcowy ! Warte każdej złotówki !

Publikacje na temat Vienna Acoustics Haydn Jubilee

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: