Poprzedni
Następny

Hegel H95 – jakość dla wymagających

Debiutujący trzy lata temu model H90 był ogromny krokiem naprzód dla firmy Hegel. Dzięki zastosowanemu modułowi SoundEngine2 urządzenie zapewniało znacznie wyższą jakość dźwięku niż jego poprzednik, wzmacniacz H80. Teraz także H90 doczekał się swojego następcy, bowiem do sprzedaży trafił najnowszy wzmacniacz zintegrowany Hegel H95.

Hegel H95

Nie ma wątpliwości co do tego, że H90 był i wciąż jest fantastycznym wzmacniaczem. Niemniej, możliwości cyfrowe oraz strumieniowe tego modelu powoli stają się niewystarczające. Od chwili debiutu tego urządzenia, Hegel opracował dwie nowe konstrukcje, H120 i H190. W obu znajdziemy zarówno Spotify Connect, jak i bardzo stabilne połączenie UPnP. Co więcej, za sprawą nadchodzących aktualizacji modele te kompatybilne są z AirPlay 2.

Najważniejsze cechy:

  • 2 × 60 W, nieco ulepszona wersja stopnia analogowego H90;
  • 1 cyfrowe wejście koncentryczne;
  • 3 cyfrowe wejścia optyczne;
  • wejście USB;
  • 2 pary analogowych wejść RCA;
  • regulowane wyjście analogowe;
  • Spotify Connect dla kont premium i bezpłatnych (w trakcie certyfikacji);
  • Apple AirPlay.

Projektując nowy wzmacniacz H95 Hegel chciał stworzyć konstrukcję, która będzie oferowała niektóre z tych funkcji, ale przy zachowaniu niższej ceny.

Sposobem na osiągnięcie założonego celu było wyeliminowanie części rozwiązań znanych z H120 i H190. W efekcie H95 nie otrzyma kontrolera IP i Controll4, nie będzie także możliwości zaktualizowania go do końcowego punktu dostępowego Roon. W zamian projektanci znacząco ulepszyli jakość wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego.


Doskonale dobrany zestaw stereo? Do takich na pewno będzie należał system oparty na najnowszym H95. Sprawdź propozycje naszych zestawów stereo i wybierz najlepszą dla siebie opcję.


Wspólnym elementem dla H120, H190 i najnowszego H95 jest menu. Dzięki temu, korzystając z ekranowego menu, można poprzez Internet zaktualizować oprogramowanie. Ponadto użytkownik może również odczytać adres IP oraz inne informacje wprost z poziomu menu.

Wszystkie wejścia są indywidualnie konfigurowalne, dzięki czemu można ustawić je jako wejście bypass kina domowego.

Hegel H95

Przydatnym udogodnieniem jest możliwość indywidualnego ustawienia maksymalnego poziomu głośności dla wyjść głośnikowych i słuchawkowego. Co więcej, korzystając z pilota zdalnego sterowania RC8 (brak w zestawie), można także określić głośność początkową podczas włączania urządzenia.

W dobie sieciowej muzyki ważną zmianą jest możliwość wybudzania H95 z trybu czuwania w sieci LAN. Dzięki temu nawet wtedy, kiedy wzmacniacz jest wyłączony, użytkownik wciąż może wybrać je w np. w Spotify, AirPlay, itd., aby je włączyć.

Brzmienie

Od strony konstrukcyjnej H95 bazuje na platformie H90 i w rzeczywistości sekcje analogowe obu urządzeń są do siebie bardzo zbliżone. W najnowszym modelu projektanci wprowadzili niewielkie ulepszenia w zasilaczach oraz implementacji stopnia analogowego. Ponadto konstruktorzy jeszcze bardziej zredukowali szum na wyjściu słuchawkowym. Celem wprowadzonych zmian było osiągnięcie poziomu, jakiego użytkownicy oczekują od nowej konstrukcji Hegel.

Niewątpliwie jednym z kluczowych elementów H95 jest przetwornik cyfrowo-analogowy. Projektanci zastosowali taki sam układ DAC jak w H120 i H190 – to ogromny krok naprzód w porównaniu z H90. Zmiana ta oznacza całkowicie inny poziom konwersji cyfrowo-analogowej – teraz brzmienie staje się jeszcze płynniejsze, precyzyjniejsze i bardziej dynamiczne. Dlatego też, chociaż w przypadku korzystania z sekcji analogowej już mamy do czynienia z ulepszeniem, to w odniesieniu do sekcji cyfrowej mówimy o całkowicie innym urządzeniu.

Hegel H95

Inteligencja jest zmianą

Hasło przewodnie dla modelu H95 brzmi „Inteligencja jest zmianą”. Sentencja ta wywodzi się ze słynnych słów Alberta Einsteina: „Miarą inteligencji jest zdolność do zmiany”.

Projektanci modelu H95 wierzą, że w odniesieniu do tej konstrukcji słowa te są całkowicie uzasadnione. Dzięki doskonalszemu przetwornikowi c/a oraz nowym możliwościom strumieniowania urządzenie stało się jeszcze bardziej inteligentne. Ponadto wzmacniacz przygotowany jest na możliwość zmian zgodnie z przyszłymi potrzebami. Za pomocą aktualizacji oprogramowania Hegel będzie wprowadzał nowe funkcje, dzięki którym H95 przetrwa wiele lat.

Dodając do tego mnogość wejść i charakterystyczną jakość dźwięku Hegel, otrzymujemy prawdziwie niesamowity produkt dla początkujących miłośników muzyki. Dlatego też Hegel twierdzi, że „inteligencja jest zmianą”.

Najnowszy Hegel H95 jest już dostępny do nabycia online i w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Jako że wybór systemu audio może być zadaniem często trudnym i czasochłonnym, wyselekcjonowaliśmy kilka idealnie zgranych zestawów stereo opierających się właśnie na wzmacniaczu H95. Tym samym każdy miłośnik dobrego brzmienia powinien znaleźć coś dla siebie – niezależnie od tego, czy szuka świetnie brzmiącego zestawu do niewielkiego pomieszczenia, czy takiego, który pełnię możliwości zaprezentuje w pokaźnym salonie.

Natomiast jeżeli chciałbyś przekonać się o tym, jak ten – lub inny – sprzęt sprawuje się w praktyce, koniecznie odwiedź jeden z naszych salonów, gdzie doradcy chętnie doradzą i odpowiedzą na wszelkie pytania. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Supercena
H95

H95

Hegel
Wzmacniacze zintegrowane
Special Price 5 939 zł Regular Price 8 499 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: