Poprzedni
Następny

Wzmacniacz zintegrowany Hegel H95 – testy, opinie, recenzje i wideo recenzje

Firma Hegel oferuje nie tylko wysokiej klasy końcówki mocy, ale m.in. także zaawansowane wzmacniacze zintegrowane, w tym modele obsługujące różnorodne funkcje sieciowe, a przy tym charakteryzujące się minimalistycznym wzornictwem. Do takich należy Hegel H95. Wśród wykorzystywanych rozwiązań technicznych i złączy ma on też wysokiej jakości wyjście słuchawkowe oraz możliwość podłączenia subwoofera aktywnego. To oczywiście nie wszystkie funkcje i możliwości tego nowoczesnego wzmacniacza zintegrowanego, oferującego wyjątkowo naturalny dźwięk. Zachęcamy do sprawdzenia recenzji, wideo recenzji i testów modelu H95. Z artykułu dowiesz się także, gdzie możesz kupić model firmy Hegel.

Hegel H95 – recenzja Top Hi-Fi

Debiutujący kilka lat temu model H90 był ogromny krokiem naprzód dla firmy Hegel. Dzięki zastosowanemu modułowi SoundEngine2 urządzenie zapewniało znacznie wyższą jakość dźwięku niż jego poprzednik, wzmacniacz H80. Teraz także H90 doczekał się swojego następcy, bowiem do sprzedaży trafił najnowszy wzmacniacz zintegrowany Hegel H95.

Nie ma wątpliwości co do tego, że H90 był i wciąż jest fantastycznym wzmacniaczem. Niemniej, możliwości cyfrowe oraz strumieniowe tego modelu powoli stają się niewystarczające. Od chwili debiutu tego urządzenia, Hegel opracował dwie nowe konstrukcje, H120 i H190. W obu znajdziemy zarówno Spotify Connect, jak i bardzo stabilne połączenie UPnP. Co więcej, za sprawą nadchodzących aktualizacji modele te kompatybilne są z AirPlay 2.Hegel H95 pozwala z łatwością wysterować wiele dostępnych na rynku modeli słuchawekNajważniejsze cechy:

  • 2 × 60 W, nieco ulepszona wersja stopnia analogowego H90;
  • 1 cyfrowe wejście koncentryczne;
  • 3 cyfrowe wejścia optyczne;
  • wejście USB;
  • 2 pary analogowych wejść RCA;
  • regulowane wyjście analogowe;
  • Spotify Connect dla kont premium i bezpłatnych (w trakcie certyfikacji);
  • Apple AirPlay.

Projektując nowy wzmacniacz H95 Hegel chciał stworzyć konstrukcję, która będzie oferowała niektóre z tych funkcji, ale przy zachowaniu niższej ceny.

Sposobem na osiągnięcie założonego celu było wyeliminowanie części rozwiązań znanych z H120 i H190. W efekcie H95 nie otrzyma kontrolera IP i Controll4, nie będzie także możliwości zaktualizowania go do końcowego punktu dostępowego Roon. W zamian projektanci znacząco ulepszyli jakość wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego.


Doskonale dobrany zestaw stereo? Do takich na pewno będzie należał system oparty na najnowszym H95. Sprawdź propozycje naszych zestawów stereo i wybierz najlepszą dla siebie opcję.


Wspólnym elementem dla H120, H190 i najnowszego H95 jest menu. Dzięki temu, korzystając z ekranowego menu, można poprzez Internet zaktualizować oprogramowanie. Ponadto użytkownik może również odczytać adres IP oraz inne informacje wprost z poziomu menu.

Wszystkie wejścia są indywidualnie konfigurowalne, dzięki czemu można ustawić je jako wejście bypass kina domowego.

Przydatnym udogodnieniem jest możliwość indywidualnego ustawienia maksymalnego poziomu głośności dla wyjść głośnikowych i słuchawkowego. Co więcej, korzystając z pilota zdalnego sterowania RC8 (brak w zestawie), można także określić głośność początkową podczas włączania urządzenia.

W dobie sieciowej muzyki ważną zmianą jest możliwość wybudzania H95 z trybu czuwania w sieci LAN. Dzięki temu nawet wtedy, kiedy wzmacniacz jest wyłączony, użytkownik wciąż może wybrać je w np. w Spotify, AirPlay, itd., aby je włączyć.

Brzmienie

Od strony konstrukcyjnej H95 bazuje na platformie H90 i w rzeczywistości sekcje analogowe obu urządzeń są do siebie bardzo zbliżone. W najnowszym modelu projektanci wprowadzili niewielkie ulepszenia w zasilaczach oraz implementacji stopnia analogowego. Ponadto konstruktorzy jeszcze bardziej zredukowali szum na wyjściu słuchawkowym. Celem wprowadzonych zmian było osiągnięcie poziomu, jakiego użytkownicy oczekują od nowej konstrukcji Hegel.

Niewątpliwie jednym z kluczowych elementów H95 jest przetwornik cyfrowo-analogowy. Projektanci zastosowali taki sam układ DAC jak w H120 i H190 – to ogromny krok naprzód w porównaniu z H90. Zmiana ta oznacza całkowicie inny poziom konwersji cyfrowo-analogowej – teraz brzmienie staje się jeszcze płynniejsze, precyzyjniejsze i bardziej dynamiczne. Dlatego też, chociaż w przypadku korzystania z sekcji analogowej już mamy do czynienia z ulepszeniem, to w odniesieniu do sekcji cyfrowej mówimy o całkowicie innym urządzeniu.

Hegel H95 to urządzenie, w wypadku którego współczynnik tłumienia stoi na bardzo wysokim poziomie

Inteligencja jest zmianą

Hasło przewodnie dla modelu H95 brzmi „Inteligencja jest zmianą”. Sentencja ta wywodzi się ze słynnych słów Alberta Einsteina: „Miarą inteligencji jest zdolność do zmiany”.

Projektanci modelu H95 wierzą, że w odniesieniu do tej konstrukcji słowa te są całkowicie uzasadnione. Dzięki doskonalszemu przetwornikowi c/a oraz nowym możliwościom strumieniowania urządzenie stało się jeszcze bardziej inteligentne. Ponadto wzmacniacz przygotowany jest na możliwość zmian zgodnie z przyszłymi potrzebami. Za pomocą aktualizacji oprogramowania Hegel będzie wprowadzał nowe funkcje, dzięki którym H95 przetrwa wiele lat.

Dodając do tego mnogość wejść i charakterystyczną jakość dźwięku Hegel, otrzymujemy prawdziwie niesamowity produkt dla początkujących miłośników muzyki. Dlatego też Hegel twierdzi, że „inteligencja jest zmianą”.

Najnowszy Hegel H95 jest już dostępny do nabycia online i w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Jako że wybór systemu audio może być zadaniem często trudnym i czasochłonnym, wyselekcjonowaliśmy kilka idealnie zgranych zestawów stereo opierających się właśnie na wzmacniaczu H95. Tym samym każdy miłośnik dobrego brzmienia powinien znaleźć coś dla siebie – niezależnie od tego, czy szuka świetnie brzmiącego zestawu do niewielkiego pomieszczenia, czy takiego, który pełnię możliwości zaprezentuje w pokaźnym salonie.

Natomiast jeżeli chciałbyś przekonać się o tym, jak ten – lub inny – sprzęt sprawuje się w praktyce, koniecznie odwiedź jeden z naszych salonów, gdzie doradcy chętnie doradzą i odpowiedzą na wszelkie pytania. 

Hegel H95 – recenzja magazynu „Audio”

Hegel H95 to następca cenionego wzmacniacza zintegrowanego H90. Możliwości najnowszego modelu norweskiej firmy sprawdziła niedawno redakcja magazynu „Audio”.

Nie ma wątpliwości co do tego, że H90 był i nadal pozostaje znakomitym wzmacniaczem. Niemniej możliwości cyfrowe oraz strumieniowe tej konstrukcji powoli stają się niewystarczające. Odpowiedzią na te potrzeby jest model H95, który oferuje zarówno Spotify Connect, jak i bardzo stabilne połączenie UPnP.

Hegel H95 charakteryzuje się precyzyjnym strumieniem cyfrowych danych

Ponadto projektanci modelu H95 zadbali o to, aby urządzenie mogło służyć jak najdłużej i zmieniać się wraz z upływem czasu. Dlatego też wbudowane oprogramowanie można bezprzewodowo aktualizować, dzięki czemu ulepszenia funkcji oraz całkowicie nowe udogodnienia dostarczane są wprost do urządzenia.

Pod względem brzmieniowym w przeprowadzonym teście możemy przeczytać, że H95 pozostaje „chłodny i świeży, zwinny, dokładny, kiedy można swobodny, kiedy trzeba – skupiony”:

Niskie tony są zwarte, konturowe, konkretne i kontrolowane. Nie będzie masowania ani nawalanki. H95 pokazuje wszystkie detale i niuanse, i – jak można się spodziewać – jest wirtuozem w zakresie wysokich tonów. Wcale ich nie eksponuje, jednak kieruje ku nim naszą uwagę bardziej niż np. Exposure czy Technics. A przecież są nagrania, z których i H95 niewiele wyciśnie, ciemne i oszczędne. Są też takie, z których wydobędzie ‘oddech’ nieobecny w innych wzmacniaczach.

Na uwagę zasługuje także niezwykle niski szum urządzenia:

Dodatkowo niższa czułość poprawia S/N, a to przecież specjalność firmy, w tej dyscyplinie” wzmacniacze Hegla nie mają sobie równych, H95 osiąga fantastyczne 95 dB i naprawdę nie pamiętamy, kiedy (i czy) jakakolwiek integra mogła się pochwalić tak niskim szumem. Dzięki temu i dynamika poszybowała, mimo umiarkowanej mocy, aż na 114 dB, co też jest rekordem tego testu.

O możliwościach modelu Hegel H95 przekonać się można odwiedzając jeden z naszych salonów. Każdy nasz salon wyposażony jest w salę odsłuchową. Dzięki temu możesz w komfortowych warunkach sprawdzić, czy brzmienie danego urządzenia spotka się z Twoim gustem muzycznym.

Hegel H95 ma wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy

Aby dokonać rezerwacji sali odsłuchowej na dogodną dla siebie godzinę wystarczy skontaktować się z najbliższym salonem telefonicznie lub wypełnić formularz na naszej stronie internetowej www.tophifi.pl.

Z pełnym testem modelu H95 można zapoznać się numerze 1/2021 magazynu „Audio” (do pobrania TUTAJ).

Hegel H95 – recenzja magazynu „Audio Video”

Model H95 firmy Hegel trafił na testy także do redakcji magazynu „Audio Video”. Jak dowiadujemy się z tekstu recenzji, już poprzedni model, czyli H90 zyskał olbrzymie uznanie redaktora naczelnego wspomnianego miesięcznika. Czy wzmacniacz zintegrowany H95 wypadł równie znakomicie, a może jeszcze lepiej?

Pod wieloma względami H95 jest bardzo podobny do swojego poprzednika, co zauważył również testujący wzmacniacz firmy Hegel:

Design wzmacniacza to powielenie schematu znanego z poprzedników (Röst, H80, H90) (...). Również z tyłu H95 nie sposób odróżnić od poprzednika (pomijając inny napis na panelu). Do dyspozycji nadal mamy dwie pary niezbalansowanych wejść analogowych, jedną parę wyjść przedwzmacniacza, trzy wejścia optyczne, wejście koncentryczne (RCA), gniazdo USB Audio (B) oraz port sieciowy (Ethernet). Terminale przyłączeniowe są te same, co poprzednio, naprawdę dobrej jakości.

Jest zatem opcja podłączenia subwoofera do wzmacniacza. Różnice pojawiają się natomiast we wnętrzu urządzenia. Chodzi przede wszystkim o zastosowane podzespoły. Zmianie uległa m.in. sekcja przetwornika cyfrowo-analogowego:

Obecnie bazuje ona na układzie PCM1793, przy czym jeszcze do niedawna (w H95) wykorzystywano układ AKM AK4490 (który później przestał być dostępny z powodu pożaru fabryki AKM). Mikrokontroler asynchronicznego portu USB Audio bazuje na scalaku Bravo SA9123L, który zastąpił przestarzały układ Tenor Audio.

Zmianie uległa także sekcja zasilania:

W odróżnieniu od H90, zasilanie rozwiązano przy wykorzystaniu dwóch transformatorów. Mniejszy układ zasila sekcje cyfrową, większy dedykowany jest sekcji analogowej. Odseparowanie zasilania obydwu części wzmacniacza to zdecydowanie dobre posunięcie.

H95 Regulowane wyjście przedwzmacniacza i brzmienie najczystszej postaci

Jak Hegel H95 wypadł podczas testów odsłuchowych? Testujący przeprowadził tu kilka testów. W jednej z konfiguracji wykorzystał wbudowany streamer oraz protokół UPnP:

Brzmienie H95 w opisywanej konfiguracji jest bardzo plastyczne, świetnie nasycone i bardzo przyjemne.

Z wykorzystaniem zewnętrznego streamera brzmienie uległo zmianie:

Dźwięk stał się wyraźnie bardziej otwarty, przejrzysty i rozdzielczy. Uderzenia w klawisze fortepianu wybrzmiewały lepiej i dłużej. Ambientowe pogłosy w „New Dawn” Dominica Millera nie były już tak stłumione.

W trzeciej i ostatniej konfiguracji, czyli z wejściami analogowymi i zewnętrznym przetwornikiem C/A pojawiły się kolejne zmiany w brzmieniu:

Różnice dotyczyły przede wszystkim rozdzielczości przekazu oraz rekonstrukcji przestrzeni. Przekaz stał bardziej obfity, a kolumny mogły powrócić na swoją domyślną pozycję. Co więcej, dynamika w skali mikro uległa wyraźnej poprawie — pojedyncze dźwięki charakteryzowały się znacznie większym zróżnicowaniem.

W podsumowaniu recenzji czytamy m.in.:

Norwegowie zachowali wszystkie zalety H90, nie szalejąc przy tym z ceną, która wciąż jest bardzo atrakcyjna.

W mojej opinii Hegel H95 to jeden z najciekawszych, a już na pewno najlepiej brzmiących wzmacniaczy all-in-one w przedziale do 10 tysięcy złotych, jakie dziś można kupić.

Również wykonanie jest na wysokim poziomie. Bezapelacyjna rekomendacja.

Pełny tekst recenzji dostępny jest w numerze 5/2023 magazynu „Audio Video”.

Wideo recenzja Hegel H95

Zachęcamy do obejrzenia naszej prezentacji sieciowego wzmacniacza stereofonicznego firmy Hegel:

Zobacz również inny materiał wideo, w którym Hegel H95 odgrywa jedną z głównych ról:

Hegel H95 – opinie

Jeszcze wyższa liga

Rzadko wystawiam maksymalne oceny, ale tu nie mam wyboru. W skali 10 dałbym 9, ale w skali 5 nie mam wyboru. Gdyby 1 więcej coax kosztem optyków, tyle. Już H80 robił na mnie wrażenie, ale H95 to jeszcze wyższa liga, do tego DAC na już naprawdę dobrym poziomie. W cenie poniżej 6.000 zł rewelacja. Barwa, dynamika, rozdzielczość - rzadkie połączenie cech. Jak ktoś mówi, że Hegle są suche czy bezbarwne ja nie wiem co mam mówić...źródło / kable do zmiany.

Ocena: 5/5

Źródło: opinie na ceneo.pl

Wyważony, poukładany dźwięk

Prosty wzmacniacz, brak nawet equalizera. Z początku chciałem mieć możliwość chociaż podbicia basu i sopranu, jednak ten wzmacniacz na zero zagrał tak dobrze, że go wybrałem. Gra mi w domu z kolumnami Elac Carina. Dźwięk jest bardzo wyważony, poukładany. Piękne stereo. Hegel ma wbudowany odtwarzacz strumieniowy, więc korzystam z Tidal bezpośrednio na Heglu.

Ocena: 5/5

Źródło: opinie na tophifi.pl

Skok jakościowy

Miałem już okazję posłuchać tego modelu i porównać ze starszym H90. Słychać dość mocno ten dodatkowy transformator dla sekcji przetwornika. Dźwięk jest pełniejszy. Dla mnie różnica w cenie jest podparta skokiem jakościowym całości. Aż tak głęboko w specyfikacje techniczne się nie zagłębiałem i nie wiem co jeszcze zostało zmienione, ale nowy model gra ewidentnie lepiej. Oba wzmacniacze porównywaliśmy w salonie na kolumnach B&W 704 oraz ProAc response DT8. Działanie apki mconnect też jakby… stabilniej i szybciej? Coś chyba softem też poprawili.

Ocena: 5/5

Źródło: opinie na tophifi.pl

Hegel H95 soundengine 2

Hegel H95 – gdzie kupić?

Wzmacniacz zintegrowany H95 to urządzenie firmy Hegel, której oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest firma Audio Klan, właściciel ogólnopolskiej salonów Top Hi-Fi & Video Design. To właśnie tam możesz przetestować, a także kupić to urządzenie. Obecni na miejscu #EksperciDobregoBrzmienia chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania związane z oferowanym produktem oraz omówią jego funkcje. Prezentowany wzmacniacz zintegrowany kupisz także za pośrednictwem naszej strony internetowej.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Supercena
BEOPLAY H95

BEOPLAY H95

Bang & Olufsen
Słuchawki Bluetooth
Special Price 2 899 zł Regular Price 4 649 zł i
Prosimy o kontakt
H95 (czarny) + LS50 Meta (czarny)
Special Price 12 439 zł Regular Price 13 997 zł i
Prosimy o kontakt
Supercena
BEOPLAY H95 (nordic ice)

BEOPLAY H95 (nordic ice)

Bang & Olufsen
Słuchawki nauszne
Special Price 2 299 zł Regular Price 4 099 zł i
Prosimy o kontakt
Supercena
H95 (czarny) + VELA FS407 (czarny)
Special Price 17 444 zł Regular Price 27 997 zł i
Prosimy o kontakt
Supercena
H95 (czarny) + Imagine X2T (czarny)
Special Price 10 199 zł Regular Price 13 997 zł i
Prosimy o kontakt
Supercena
H95 (czarny) + 603 S2 Anniversary Edition (czarny)
Special Price 13 699 zł Regular Price 17 297 zł i
Prosimy o kontakt
Supercena
H95 (czarny) + Kef Q750 (czarny)
Special Price 10 439 zł Regular Price 14 497 zł i
Prosimy o kontakt
Supercena
H95 (czarny) + LX-4 MkII (czarny)
Special Price 8 439 zł Regular Price 10 719 zł i
Prosimy o kontakt
Supercena
H95 (czarny) + LX-6 MkII (czarny)
Special Price 9 439 zł Regular Price 12 089 zł i
Prosimy o kontakt
Supercena
H95 (czarny) + Majik 140 (czarny)
Special Price 15 999 zł Regular Price 21 498 zł i
Prosimy o kontakt
Supercena
H95 (czarny) + Majik 109 (czarny)
Special Price 11 758 zł Regular Price 14 698 zł i
Prosimy o kontakt
Supercena
H95 (czarny) + Solano FS287 (czarny)
Special Price 14 439 zł Regular Price 22 597 zł i

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: