Poprzedni
Następny

Jaki mini system kupić?

Średnia ocen: 5
(26 ocen) 23 komentarzy

Mini systemy audio cieszą się ogromną popularnością. Oferują te same funkcje, co duże zestawy stereo, a oszczędzają w naszych pokojach sporo miejsca. Najczęściej oferowane są w komplecie z kolumnami głośnikowymi od tego samego producenta co elektronika. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż gwarantuje nam bardzo dobre dopasowanie brzmień. Warto także zwrócić uwagę na systemy, w których kolumny zostały indywidualnie dobrane, aby uzyskać jeszcze wyższą jakość dźwięku. W salonach Top Hi-Fi & Video Design znajdą Państwo zarówno fabrycznie zestawione systemy o niestandardowe, zestawione przez naszych ekspertów. To świetny sposób na poprawienie brzmienia mini systemów.

Yamaha MCR-B043DMiniaturowe systemy audio nie muszą być nudne. Yamaha MCR-B043D to jednostka dostępna w wielu atrakcyjnych kolorach.

Mały może więcej

Biorąc pod uwagę różne funkcje jakie można znaleźć w minisystemach audio, warto ustalić, jakie wyposażenie jest Ci naprawdę potrzebne, a jakie będzie jedynie pożądanym dodatkiem. Yamaha w swoich urządzeniach oferuje funkcję MusicCast, która nie tylko pozwala na korzystanie ze strumieniowanie muzyki z sieci, ale oferuje także funkcjonalnośc multiroom. Dzięki czemu systemy Yamaha są jednymi z najlepszych i najpopularniejszych na rynku. Inną ciekawą propozycją mogą być np. urządzenia marki Teac, które posiadają wbudowane przetworniki C/A wysokiej klasy, do których można podłączyć na przykład komputer. Do niemal standardowych dodatków należą napędy CD, wejścia USB dla pamięci, moduły Bluetooth, czy wyjście słuchawkowe.

Yamaha PianoCraft MCR-570DYamaha PianoCraft MCR-570D to przedstawiciel jednej z najpopularniejszych na świecie linii systemów mini. W jednym, niedużym urządzeniu zmieszczono nie tylko klasyczne źródła muzyki, takie jak radio i napęd CD, ale również funkcję MusicCast.

Czy droższy znaczy lepszy?

Tak, to prawda. Wraz ze wzrostem ceny rośnie funkcjonalność, oraz przede wszystkim jakość brzmienia. Przy wyborze systemu, zachęcamy do posłuchania urządzeń z kilku przedziałów cenowych, pozwoli złapać to punkt odniesienia potrzebny do zakupu. Może się okazać, że np. do sypialni, wystarczy prostsza jednostka o niewielkiej mocy, podczas gdy do salonu lepiej będzie zainwestować w wyższy model. Dzięki większej mocy i lepszemu brzmieniu będzie bardziej odpowiedni do salonu, a dodatkowe funkcje umilą użytkowanie.

Teac HR-X101Teac HR-X101 to nieduży amplituner integrujący w sobie bardzo dobry przetwornik C/A z wejściem USB. Dzięki temu jest stworzony do współpracy z komputerami PC lub Mac. Urządzenie wyróżnia się również bardzo wysoką jakością wykonania.

Jakie głośniki? Może więcej niż dwa?

Standardowo z mini jednostkami, czy mini wieżami sprzedawane są kolumny, czy to oryginalne producenta, czy też innej marki. Podczas zakupu warto posłuchać, które brzmienie bardziej Tobie odpowiada. Większość niedużych kolumn podstawkowych sprzedawanych z mini jednostkami dobrze sobie poradzi w niewielkich a nawet w średnich pomieszczeniach. Jeżeli jednak zależy ci na większej ilości basu, warto rozważyć zakup niewielkiego aktywnego subwoofera.

B&W 685 S2 i MCR-870DPrzykład zestawu z indywidualnie dopasowanymi kolumnami. Zestaw B&W 685 S2 i MCR-870D pozwoli cieszyć się bardzo wysoką jakością dźwięku, przy zachowaniu niewielkiego rozmiaru zestawu.

Ile mocy powinien mieć wzmacniacz?

Moc to najbardziej znany parametr wzmacniaczy. W przypadku systemów mini sprzedawanych w kompletach z głośnikami przestaje być tak krytyczny, ponieważ dopasowanie kolumn do wzmacniacza zostało już przeprowadzone przez specjalistów. Do normalnego słuchania muzyki w średnich pomieszczeniach nawet 30W jest w zupełności wystarczające.

TEAC AX-501Wśród systemów klasy mini również można znaleźć urządzenia dla najbardziej wymagających użytkowników. Japońska firma Teac specjalizuje się w konstruowaniu niewielkich, referencyjnych systemów audio. Wzmacniacz AX-501 dysponuje mocą aż 100W na kanał!

Wszystko w jednym

Dostępne są również urządzenia posiadające wbudowane głośniki. Są one idealne do postawienia na przykład w kuchni, gdzie muzyka ma jedynie towarzyszyć na przykład podczas gotowania.

Yamaha TSX-B235D
Sam sobie wędkarzem i rybą. Yamaha TSX-B235D to w pełni samodzielne urządzenie, które może się stać ozdobą każdej sypialni, czy kuchni.

Podsumowując, ten artykuł chcemy podkreślić, że podstawą do wyboru mini systemu audio powinno być jego brzmienie i funkcjonalność. Warto przyjrzeć się również nowym możliwościom oferowanym przez systemy takie jak np. Yamaha MusicCast. To potężne narzędzie, mogące odkryć dla nas nowe sposoby słuchania muzyki. Warto również zwrócić uwagę na dostępne wejścia i wyjścia systemu, gdyż to one zdecydują czy np. będziemy w stanie podłączyć do niego dźwięk z telewizora czy konsoli gier. Często stosowanym rozwiązaniem jest w takim przypadku wejście optyczne. Dzięki temu możemy wykorzystać miniaturowy zestaw stereo jako centrum domowej rozrywki. Istotnym elementem wyposażenia może być także Bluetooth, który pozwoli na szybkie i łatwe przesyłanie muzyki z telefonu, tabletu, czy laptopa. Polecamy również skorzystać z indywidualnych zestawień, w których kolumny zostały dobrane tak, aby uzyskać lepszą jakość dźwięku, niż w przypadku zestawów standardowych.

Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(26 ocen)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: