Poprzedni
Następny

Najciekawsze reedycje płyt z 2020 roku

Powoli zbliża się koniec roku, a więc za chwilę zaczną się różne muzyczne podsumowania mijających 365 dni. Gdyby jednak trzeba było streścić je w jednym zdaniu, prawdopodobnie zawierałoby ono zwroty “odwołane koncerty” “występy online” i “dużo nowości”. Jednak to nie na nowości chcemy dziś zwrócić Waszą uwagę, lecz na najciekawsze reedycje albumów, które prawdopodobnie regularnie nawiedzają Wasze domowe głośniki, jeśli lubicie tych artystów. Zobaczcie, co ciekawego 2020 dał nam, jeśli chodzi o nowe wydania klasyków.

Rush Permanent Waves: 40th Anniversary Edition

Co to tego, że Rush to największy progrorockowy zespół chyba nikt nie ma wątpliwości, a jubileuszowe wydanie specjalnej edycji albumu “Permanent Waves” z okazji 40-lecia albumu to nie lada gratka dla wszystkich fanów zespołu. Wersja Super Deluxe zawiera bowiem dwie płyty CD i trzy 180-gramowe LP, na których znajduje się całkiem sporo nigdy niepublikowanych utworów Rush, 40-stronicową książkę w twardej oprawie, repliki programów tras koncertowych z Wielkiej Brytanii i całego świata, dwustronny plakat ścienny, zdjęcia z sesji nagraniowej do “Permanent Waves”, repliki zakulisowych passów zespołu z 1980 roku, kopie trzech odręcznych arkuszy Neila Pearta z tekstami do "The Spirit of Radio", "Entre Nous" i "Natural Science", a także notatnik z nagłówkiem Le Studio. Nieźle prawda? 

Oprócz tej mocno wypasionej wersji zespół wypuścił też edycje specjalne dla nieco mniej zamożnych fanów: Deluxe, która zawiera dwupłytowy digipak ze zremasterowanym albumem i bonusowymi utworami live, 20-stronicową książeczkę ze zdjęciami zespołu oraz plakatem; pozostałe dwie konfiguracje to zaś sama muzyka w wersji LP i CD.

En Vogue Born to Sing: 30th Anniversary Edition 

Trzydzieści lat temu za sprawą albumu “Born to Sing” formacja En Vogue rozpoczęła swoje rządy jako jedna z najbardziej udanych żeńskich grup wokalnych wszechczasów. W tym roku ich macierzysta wytwórnia Rhino ponownie sięgnęła po hitowy album z 1990 roku, wydając “Born to Sing: 30th Anniversary Expanded Edition”, na którym znajduje się 21 kawałków, w tym zremasterowaną na nowo wersję kultowego albumu oraz wybór rzadkich remixów piosenek, które dotychczas nie ujrzały światła dziennego.


Zastanawiasz się nad systemem audio, ale nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź koniecznie w tym celu nasze poradniki:


Nina Simone Fodder on My Wings

Pierwotnie nagrana dla niezależnej francuskiej wytwórni po przeprowadzce Niny Simone płyta “Fodder on My Wings” z 1982 roku jest swoistym dziennikiem żałoby artystki po ojcu i niepokoju życia w nowym mieście. Mimo wszystko, u pani Simone nic nigdy nie było na jedno kopyto, więc smutek znajduje tu wiele różnych form wyrazu – od rzewnych melodii aż po dziką, rytmiczną radość. 

W nowej wersji tego albumu znalazły się również trzy bonusowe utwory z oryginalnych sesji nagraniowych, w tym "They Took My Hand", "Stop" oraz jej własna wersja piosenki "Alone Again (Naturally)" Gilberta O'Sullivana.  

Prince Up All Nite With Prince: The One Nite Alone Collection/The Rainbow Children 

Tegorocznej wiosny minęło 20 lat, odkąd Prince ogłosił, że powraca do swojego imienia po spędzeniu większości lat dziewięćdziesiątych z tajemniczym symbolem zamiast nazwy. Prawie w tym samym czasie artysta postanowił wystąpić z kościoła Adwentystów Dla Siódmego i zostać świadkiem Jehowy – nic więc dziwnego, że “The Rainbow Children” z początku millenium jest jego najbardziej duchowym albumem. Jest też jego najbardziej jazzowym dziełem oraz płytą, której od dawna nie można nigdzie dostać, więc jej reedycja na CD i winylu (przezroczystym) to świetna wiadomość dla kolekcjonerów twórczości Prince’a. 

Z kolei na reedycję “The One Nite Alone” składają się 4 albumy (1 studyjny + 3 koncertowe) i płyty DVD z zapisem koncertu “Live At the Aladdin Las Vegas”. Płyty zostały wydane zarówno w wersji CD, jak i winylowej (w kolorze fioletowym).Metallica ...And Justice For All

Z okazji 30-lecia albumu “...And Justice For All” Metallica postanowiła odświeżyć masteringowo album i wydała nową wersję w wielu różnych formatach dla każdego – od trzypłytowej reedycji z bonusami po monstrualny zestaw sześciu winyli, czterech płyt DVD, 11 płyt CD z niespodziankami. 

Reedycja “...And Justice For All” została wydana na podwójnym 180-gramowym winylu i standardowej płycie CD, rozszerzonej wersji na 3 płytach CD (dodatkowo zawiera ona niepublikowane wcześniej dema, surowe nagrania, nagrania na żywo i książeczkę ze zdjęciami), kasecie oraz w ogromnym limitowanym zestawie. 

W skład zestawu Deluxe wchodzi jeszcze więcej prezentów od zespołu Metallica, w tym podwójna płyta LP 180g, płyta z materiałami wizualnymi do "One", 3 płyty LP z występu w Seattle w 1989 roku, 11 płyt CD, 4 płyty DVD, zestaw czterech naszywek, plakat Pushead, stary koncertowy backstage pass, 120-stronicowa książka z mnóstwem zdjęć i kod na pobranie wszystkich albumów z zestawu w wersji elektronicznej. Prawdziwy rarytas! 

Jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: