Poprzedni
Następny

Copland CSA 150 – najnowszy zaawansowany wzmacniacz hybrydowy

Copland poszerzył swoją gamę produktową o nowy wzmacniacz zintegrowany – model CSA 150. Ta zaawansowana konstrukcja hybrydowa, tak jak wysokiej klasy CSA 100, została opracowany w oparciu o metodę synektyczną. Najnowsze urządzenie stanowi połączenie atutów wzmacniaczy lampowych i tranzystorowych, oferując znakomitą jakość dźwięku.

Niesamowite możliwości modelu CSA 150 udało się osiągnąć poprzez sięgnięcie po stopień półprzewodnikowy z prądowym sprzężeniem zwrotnym stopnia mocy. Zastosowane rozwiązanie zapewnia moc 2 x 150 W, wzmacniając jednocześnie sygnały dostarczane z przedwzmacniacza opartego na podwójnej triodzie realizującej wzmocnienie napięciowe.

Wykorzystany w CSA 150 stopień lampowy stworzono z myślą o odsłuchu studyjnym i cechuje się świetną wydajnością. Maksymalną liniowość i ciepły, niezwykle barwny dźwięk udało się uzyskać dzięki zasilanej wysokim napięciem podwójnej triodzie. Tym samym użytkownik może liczyć na żywy, przestrzenny i dynamiczny dźwięk, który trudno osiągnąć w przypadku wzmacniaczy czerpiących z techniki półprzewodnikowej.

Konstruktorzy zastosowali również układ MOS-FET, który – będąc stopniem mocy – gwarantuje wzmocnienie dla stopnia liniowego, przy równoczesnej kontroli za pośrednictwem sprzężenia zwrotnego. W ten sposób możliwa jest harmonijna współpraca obwodów półprzewodnikowych sterowanych prądowo i lampowych sterowanych napięciowo.

Inżynierowie nie zapomnieli o miłośnikach płyt winylowych, bowiem w CSA 150 znajduje się wejście gramofonowe z korekcją RIAA dla wkładek MM. Ponadto wzmacniacz wyposażono w wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy. Moduł ten bazuje na 32-bitowym układzie ES9018 Reference w konfiguracji quad-mono, konfiguracji 8 mono do 2 stereo i udostępnia wiele wejścia S/PDIF oraz port USB. Całości dopełnia opcjonalny moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth z obsługą apth HD.  

Pierwsze egzemplerze CSA 150 są już dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: