Poprzedni
Następny

Copland CSA 150 – najnowszy zaawansowany wzmacniacz hybrydowy

Copland poszerzył swoją gamę produktową o nowy wzmacniacz zintegrowany – model CSA 150. Ta zaawansowana konstrukcja hybrydowa, tak jak wysokiej klasy CSA 100, została opracowany w oparciu o metodę synektyczną. Najnowsze urządzenie stanowi połączenie atutów wzmacniaczy lampowych i tranzystorowych, oferując znakomitą jakość dźwięku.

Niesamowite możliwości modelu CSA 150 udało się osiągnąć poprzez sięgnięcie po stopień półprzewodnikowy z prądowym sprzężeniem zwrotnym stopnia mocy. Zastosowane rozwiązanie zapewnia moc 2 x 150 W, wzmacniając jednocześnie sygnały dostarczane z przedwzmacniacza opartego na podwójnej triodzie realizującej wzmocnienie napięciowe.

Wykorzystany w CSA 150 stopień lampowy stworzono z myślą o odsłuchu studyjnym i cechuje się świetną wydajnością. Maksymalną liniowość i ciepły, niezwykle barwny dźwięk udało się uzyskać dzięki zasilanej wysokim napięciem podwójnej triodzie. Tym samym użytkownik może liczyć na żywy, przestrzenny i dynamiczny dźwięk, który trudno osiągnąć w przypadku wzmacniaczy czerpiących z techniki półprzewodnikowej.

Konstruktorzy zastosowali również układ MOS-FET, który – będąc stopniem mocy – gwarantuje wzmocnienie dla stopnia liniowego, przy równoczesnej kontroli za pośrednictwem sprzężenia zwrotnego. W ten sposób możliwa jest harmonijna współpraca obwodów półprzewodnikowych sterowanych prądowo i lampowych sterowanych napięciowo.

Inżynierowie nie zapomnieli o miłośnikach płyt winylowych, bowiem w CSA 150 znajduje się wejście gramofonowe z korekcją RIAA dla wkładek MM. Ponadto wzmacniacz wyposażono w wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy. Moduł ten bazuje na 32-bitowym układzie ES9018 Reference w konfiguracji quad-mono, konfiguracji 8 mono do 2 stereo i udostępnia wiele wejścia S/PDIF oraz port USB. Całości dopełnia opcjonalny moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth z obsługą apth HD.  

Pierwsze egzemplerze CSA 150 są już dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Copland CSA 150

CSA 150

Copland
Wzmacniacze zintegrowane
As low as 19 999 zł Regular Price 21 999 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: