Poprzedni
Następny

Dwa nowe soundbary Yamahy

Yamaha konsekwentnie udoskonala swoje środowisko MusicCast, dodając do niego nowe funkcje i implementując je w nowych urządzeniach. Soundbary MusicCast BAR 400 i MusicCast BAR 40 wpisują się w ten trend, oferując kompatybilność z systemem MusicCast, w tym możliwość współpracy z głośnikami bezprzewodowymi MusicCast 20 i 50 w roli głośników surround. Oba modele wyposażono w system dźwięku przestrzennego DTS Virtual:X, obsługę serwisów muzycznych (Spotify, Tidal, Deezer, Qobuz), pełnię komunikacji bezprzewodowej (Wi-Fi, Bluetooth, Airplay) a także szereg przydatnych złączy takich jak HDMI, gniazda optyczne i analogowe.

Yamaha MusicCast BAR 400

Dźwięk przestrzenny 3D z DTS Virtual:X

Soundbar powstał w odpowiedzi na potrzebę stworzenia kompaktowych urządzeń zapewniających dźwięk przestrzenny o jakości odpowiadającej systemom kina domowego. Najnowsze rozwiązania oferują filmowe emocje, jak i mocne, klarowne brzmienie podczas słuchania muzyki. Oba soundbary są wyposażone w nowatorską technologię dźwięku przestrzennego DTS Virtual: X™ - stworzoną przez specjalistów od dźwięku przestrzennego, firmę DTS. DTS Virtual: X™ symuluje kanał górny, gwarantując niezrównane wrażenia słuchowe. Systemy bez kanały górnego oferowały dźwięk przestrzenny na płaszczyźnie poziomej, czyli kierunek z którego dobiegały efekty dźwiękowe znajdował się z boku, z przodu lub z tyłu słuchacza. Dzięki dodaniu kanału wysokości widz usłyszy nad sobą przelatujący helikopter czy śpiew ptaków. Technologia DTS Virtual: X™ zwiększa realizm odtwarzanych efektów surround i wciąga użytkownika do centrum akcji rozgrywającej się na ekranie telewizora.

Yamaha MusicCast BAR 40

System multiroom MusicCast

System MusicCast Yamahy to cudownie proste w obsłudze środowisko typu multiroom. Dzięki domowej sieci Wi-Fi użytkownik systemu może przesyłać dźwięk wysokiej jakości pomiędzy wszystkimi urządzeniami audio z rodziny MusicCast. Cała rzecz jest pomyślana w teki sposób, aby wypełnić dom muzyką i co najlepsze, muzyką, która odpowiada każdemu z domowników. Jeśli chcemy, komponenty MusicCast staną się niezależnymi urządzeniami – możemy wówczas słuchać innej muzyki na każdym z urządzeń. Oznacza to, że w kuchni można słuchać radia internetowego, w salonie ulubionej playlisty z serwisu strumieniowego, a głośnik w pokoju dziecięcym będzie odtwarzał piosenki dla maluchów. Wszystko w tym samym czasie.

Możliwość współpracy z głośnikami bezprzewodowymi – MusicCast Surround

Najnowsza funkcja systemu MusicCast – MusicCast Surround - umożliwia soundbarom BAR 400BAR 40 bezprzewodowe przesyłanie dźwięku do głośników MusicCast 20 lub MusicCast 50, które w takim układzie pełnią rolę tylnych głośników w systemie wielokanałowym. Przekształcenie salonu w salę kinową jest prostsze niż kiedykolwiek! Ponadto głośniki MusicCast 20 / MusicCast 50, kiedy nie są wykorzystywane w nagłośnieniu surround, mogą być wykorzystane do nagłośnienia innych pomieszczeń w domu.

Yamaha MusicCast Surround

Wbudowane muzyczne serwisy strumieniowe

Dzięki zaimplementowaniu odpowiedniego oprogramowania Yamahy oba urządzenia pobierają muzykę ze zdobywających coraz większą popularność serwisów muzycznych, które dysponują praktycznie nieograniczonymi bibliotekami utworów. Dzięki takim serwisom jak Tidal, Spotify, Deezer i Napster dostęp do muzyki, sprowadza się do wstukania odpowiedniego hasła do aplikacji w smartfonie. Zintegrowanie powyższych serwisów z soundbarami oznacza też, że muzyka będzie pobierana z sieci bezpośrednio przez urządzenia, nie absorbując baterii smartfona.

Wi-Fi, Bluetooth, Airplay - pełnia sposobów łączności bezprzewodowej

Niezależnie od tego jak chcesz przesłać muzykę do soundbara ze swojego smartfona, tabletu czy laptopa, możesz to zrobić – wybierz Bluetooth w nowej wersji 4.2, przesłanie muzyki za pomocą domowej sieci Wi-Fi lub technologii AirPlay, jeśli używasz iUrządzeń.

Yamaha MusicCast BAR 400

Wejścia i wyjścia HDMI kompatybilne z 4K oraz formatami HDR10, Dolby Vision i Hybrid Log Gamma oraz złącza optyczne i analogowe

Oba urządzenia połączysz z telewizorem za pomocą przewodu HDMI. W ten sam sposób możesz podpiąć np. odtwarzacz Blu-Ray – oba złącza HDMI wykorzystane w soundbarze zapewniają przesył danych 4K Ultra HD wraz z najnowszymi standardami obrazu: HDR10, Dolby Vision i Hybrid Log Gamma. Do dyspozycji masz także wejście optyczne i analogowe, aby móc połączyć z soundbarem jeszcze więcej urządzeń!

Funkcja Clear Voice ułatwiająca słuchanie filmowych dialogów i narracji

Zadaniem Clear Voice jest uwypuklenie ludzkiego głosu przy zachowaniu optymalnej jakości brzmienia, a tym samym zwiększenie wyrazistości dialogów i narracji. Dalsze korzyści przynosi funkcja Music Enhancer, która przywraca częstotliwości utracone podczas cyfrowej kompresji, a tym samym zwiększa jakość odtwarzanego dźwięku.

Yamaha MusicCast BAR 40

High-res audio

Nowe soundbary Yamahy obsługują najnowsze formaty audio wysokiej jakości, takie jak DSD (do 11.2 MHz), FLAC/WAV/AIFF (192 kHz/24 bity), a także Apple Lossless (96 kHz/24 bity). Zapewniają one studyjną jakość dźwięku w domowych warunkach.

Subwoofery

Model Yamaha MusicCast BAR 400 jest fabrycznie wyposażony w 160-milimetrowy bezprzewodowy subwoofer o mocy 100 watów, który wypełni pokój telewizyjny mocnym i precyzyjnym basem. Z kolei Yamaha MusicCast BAR 40, pozwala na indywidualne dobranie przez użytkownika subwoofera, zgodnie z jego preferencjami, np. 130 watowego, wyposażonego w Twisted Flare Port, bezprzewodowego modelu YamahaMusicCast SUB 100. Takie rozwiązanie zwiększa elastyczność opartego na modelu BAR 40 systemu dźwięku przestrzennego.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: