Poprzedni
Następny

Yamaha rozszerza ofertę amplitunerów kina domowego o modele serii RX-Vx85

Firma Yamaha wprowadza na rynek nowe sieciowe amplitunery AV wyposażone w firmowy system multiroom MusicCast, w tym nową funkcjonalność w jego ramach – technologię MusicCast Surround. Pozwala ona użytkownikom bezprzewodowo łączyć z amplitunerem nowe głośniki bezprzewodowe MusicCast 20 i MusicCast 50 jako tylne głośniki surround w zestawach kina domowego. Dodatkowo właściciele sieciowych amplitunerów serii RX-Vx85 będą mogli korzystać także z bezprzewodowego subwoofera MusicCast SUB 100.

Yamaha MusicCast RX-V685

MusicCast – twoja muzyka bezprzewodowo w całym domu

Wszystkie amplitunery sieciowe z serii RX-Vx85 zostały wyposażone w funkcję MusicCast. Ten autorski system Yamahy pozwala przesyłać dźwięk pomiędzy wszystkimi urządzeniami audio z rodziny MusicCast za pomocą domowej sieci Wi-Fi. Możemy zatem sprawić aby muzyka podążała za nami po całym naszym domu. Jeśli chcemy, komponenty MusicCast mogą oczywiście stać się niezależnymi urządzeniami – możemy wówczas słuchać innej muzyki na każdym z urządzeń. Oznacza to, że w kuchni można słuchać radia internetowego, w salonie ulubionej playlisty z serwisu strumieniowego, a głośnik w pokoju dziecięcym będzie odtwarzał piosenki dla maluchów. Wszystko w tym samym czasie! Sterowanie całym systemem umożliwia aplikacja MusicCast Controller dostępna na iOS oraz Androida.

MusicCast Surround - możliwość połączenia z amplitunerem głośników bezprzewodowych MusicCast 20 i MusicCast 50 w roli tylnych głośników kina domowego oraz bezprzewodowego subwoofera MusicCast SUB 100

Nowy system MusicCast Surround firmy Yamaha umożliwia dodanie głośników bezprzewodowych i bezprzewodowego subwoofera jako elementów składowych systemu dźwięku przestrzennego. Z nowymi amplitunerami sieciowymi serii RX-Vx85 przekształcenie salonu w salę kinową jest prostsze niż kiedykolwiek!

Yamaha MusicCast Surround

Bluetooth® – bezprzewodowa muzyka z smartfona, tabletu i innych źródeł Bluetooth

Zastosowany w całej serii RX-Vx85 Bluetooth® pozwala na bezprzewodowe przesyłanie muzyki z Twojego smartfona czy tabletu. Poddany przez inżynierów Yamahy optymalizacji układ Compressed Music Enhancer gwarantuje naturalne brzmienie przesyłanej w ten sposób muzyki. Układ obsługuje też połączenie w kierunku odwrotnym i sprawnie wyśle sygnał do dowolnego urządzania z wbudowanym modułem Bluetooth®. Eliminuje to potrzebę rozprowadzania po mieszkaniu kłopotliwych do ukrycia kabli. Wędrówki po domu ze słuchawkami na głowie stają się możliwe, a na głośniku Bluetooth dowolnego producenta, w sypialni, możesz słuchać np. dźwięku z podłączonego do amplitunera w salonie telewizora.

Yamaha MusicCast RX-V585
Kompatybilność z funkcjami sieciowymi, m.in. internetowymi serwisami muzycznymi i radiem internetowym

Amplituner sieciowy serii RX-Vx85 integruje się z wieloma popularnymi serwisami strumieniowymi, takimi jak m.in. Spotify, Tidal, Deezer, Qobuz czy Napster. Ich algorytmy są tak skonstruowane, aby na podstawie już wysłuchanych utworów proponować w specjalnych playlistach muzykę zgodną z upodobaniami słuchacza. Tym samym produkty Yamaha odkrywają przez słuchaczem nowe horyzonty muzyczne i praktycznie nieograniczoną bibliotekę plików muzycznych.

Skalowanie wideo do 4K video z wejścia HDMI®

Seria amplitunerów sieciowych MusciCast RX-Vx85 wzbogacona jest o skalowanie do rozdzielczości 4K materiałów wideo przesyłanych poprzez HDMI®. Dzięki temu użytkownicy, którzy zgromadzili bogatą kolekcję filmów nagranych w rozdzielczości 1080p, nie muszą jej wymieniać, aby móc cieszyć się najwyższą jakością obrazu na telewizorze 4K bez potrzeby wymiany kolekcji filmów.

Yamaha MusicCast RX-V485

Dźwięk przestrzenny

Podczas gdy RX-V485RX-D485 oferują dźwięk 5.1 kanałowy, wyższe modele RX-V585RX-V685 obsługują także formaty Dolby Atmos i DTS: X, które są w stanie napędzić kanał górny zapewniając tym samym niepowtarzalne wrażenia słuchowe. Dzięki obecności kanału wysokości widz usłyszy nad sobą przelatujący helikopter czy śpiew ptaków.

Wejścia i wyjścia

RX-V485RX-D485RX-V585 oferują cztery wejścia HDMI i jedno wyjście, podczas gdy RX-V685 oferuje pięć wejść i dwa wyjścia. Porty HDMI zapewniają kompatybilność ze wszystkimi głównymi formatami 4K, w tym z formatami HDR 10, Dolby Vision i Hybrid Log-Gamma oraz kompatybilnością z szeroką gamą kolorów BT.2020 (WCG).

Radio DAB+

Model RX-D485 jest jedynym ampltinerem nowej serii, który wyposażono w możliwość odbioru radia cyfrowego DAB+.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: