Poprzedni
Następny

Nowa seria głośników bezprzewodowych Yamahy

Japoński producent zaprezentował 2 modele głośników z zaawansowanymi funkcjami sieciowymi  oraz pełną integracją ze środowiskiem MusicCast. Modele Yamaha MusicCast 50 i MusicCast 20 oferują niespotykaną do tej pory wszechstronność i możliwości konfiguracyjne.

MusicCast Surround

Oba głośniki mają ze sobą wspólne cechy, które stawiają je w awangardzie tego segmentu urządzeń audio-wideo. Najnowszą innowacją wprowadzoną do urządzeń  Yamahy jest MusicCast Surround , która daje możliwość wykorzystania MusicCast 50MusicCast 20 w roli głośników efektowych w systemie wielokanałowym. Po zakończeniu projekcji, dzięki środowisku MusicCast, głośniki mogą nagłaśniać inne pomieszczenia.

Yamaha MusicCast Surround

MusicCast Stereo - możliwość bezprzewodowego parowania dwóch głośników w mini zestaw stereo

Oba modele pozwalają na sparowanie ze sobą drugiego egzemplarza głośnika. Po wykonaniu takiej operacji, jeden z głośników zajmie się odtwarzaniem kanału lewego, a drugi kanału prawego. Jest to idealne rozwiązaniem dla osób, które szukają np. desktopowego zestawu głośnikowego, współpracującego z domowym komputerem.

Yamaha MusicCast Stereo

System multiroom MusicCast

Yamaha MusicCast to najbardziej zaawansowany system multiroom na świecie, który wyróżnia się szerokimi możliwościami konfiguracyjnymi i intuicyjna obsługą za pomocą aplikacji na smartfony i tablety. Pozwala on za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi przesyłać dźwięk wysokiej jakości pomiędzy urządzeniami audio z bogatej rodziny MusicCast. Mówiąc w skrócie, MusicCast sprawia, że w każde urządzenie będące częścią składową systemu, może odtwarzać co innego w tym samym momencie. Mały MusicCast 20 w kuchni będzie nadawał kulinarne radio internetowe, MusicCast 50 w gabinecie pomagającą w koncentracji muzykę klasyczną, a amplituner w salonie ulubioną playlistę. System pozwala na grupowanie urządzeń i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w pokoju dziecięcym rozbrzmiewały kołysanki, podczas gdy rodzice po skorzystaniu z funkcji MusicCast Surround będą cieszyć się projekcją filmową.

Yamaha MusicCast

Wstępnie zaprogramowane przyciski (preset) ułatwiające natychmiastowe odtwarzanie

W niektórych sytuacjach, zwłaszcza o wczesnych godzinach porannych, obsługa nawet najbardziej intuicyjnej aplikacji, może przychodzić z trudem. Dlatego projektanci umieścili na obudowie obu urządzeń przyciski preset, które można skonfigurować przypisując im źródło w postaci playlisty lub radia internetowego. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby głośnik zaczął odtwarzać to, co lubimy najbardziej.

Wbudowane muzyczne serwisy strumieniowe

Dzięki współpracy z internetowymi serwisami muzycznymi głośniki Yamaha pobierją muzykę prosto z serwisów muzycznych, które dysponują  praktycznie nieograniczonymi  bibliotekami utworów. Dzięki takim serwisom jak Tidal, Spotify, Deezer i Qobuz dostęp do muzyki, sprowadza się do wstukania odpowiedniego hasła do aplikacji w smartfonie. Zintegrowanie powyższych serwisów z głośnikiami oznacza też, że muzyka będzie pobierana z sieci bezpośrednio przez nie, nie zuzywając baterii Twojego smartfona.

Yamaha MusicCast 20

Obsługiwane formaty audio

Oba głośniki obsługują formaty audio wysokiej jakości, takie jak, FLAC/WAV/AIFF (192 kHz/24 bity), a także Apple Lossless (96 kHz/24 bity). Zapewniają one studyjną jakość dźwięku w domowych warunkach.

Bezprzewodowa muzyka ze smartfona i tabletu - Wi-Fi, Bluetooth®, Airplay

Dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2.4 i 5 GHz), jaki został zastosowany w głośniku gwarantuje stabilne i szybkie łącze. Wystarczy sparować urządzenie z domowym routerem, aby uzyskać dostęp do serwisów strumieniowych, muzyki przechowywanej na dysku komputera, czy lokalnego serwera NAS.

Moduł Bluetooth w wersji 4.2 sprawia, że do głośnika wyślesz bezprzewodowo dowolną muzykę, np. z internetowych serwisów wideo. Kolejną zaletą głośnika MusicCast 50 jest obsługa AirPlay, która pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie nagrań z iPoda touch, iPhona oraz iPada, a także z komputerów Mac i PC z bibliotekami iTunes.

Yamaha MusicCast 50

Bluetooth Output®

Dzięki Bluetooth Output® MusicCast 50 sprawnie wyśle sygnał do dowolnego urządzania z wbudowanym modułem Bluetooth®. Mogą to być słuchawki, w sytuacji gdy nie chcemy rozpraszać współmieszkańców ulubioną muzyką, lub inny głośnik Bluetooth®, który nie dysponuje tak zaawansowaną funkcjonalnością sieciową. Eliminuje to potrzebę rozprowadzania po mieszkaniu kłopotliwych do ukrycia kabli.

Budzik

MusicCast 20 i MusicCast 50 posiadją wbudowaną funkcję budzika, dzięki czemu stają się idealnym towarzyszem Twojej ulubionej książki na stoliku nocnym. Rano głośnik nie tylko obudzi Cię o wyznaczonej godzinie, ale i zrobi to tak jak chcesz – za pomocą alarmu lub dźwięków ulubionej stacji radiowej.

MusicCast 50 – złącza

Funkcjonalność modelu MusicCast 50 wykracza poza daleko poza możliwości zwykłego głośnika bezprzewodowego. Dzięki umieszczeniu w głośnikach złącz optycznego oraz RCA, MusicCast 50 może przyjąć sygnał z dowolnego urządzenia i wypełnić pomieszczenie klarownym brzmieniem, z którego słyną produkty Yamahy. Głośnik można połączyć np. z telewizorem i korzystać z niego jak z mini soundbara.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: