Poprzedni
Następny

Brak miejsca na kino domowe? Rozważ głośniki instalacyjne

Klasyczny zestaw kina domowego to kilka kolumn głośnikowych rozstawionych w różnych punktach pokoju. Co jednak, jeśli nie mamy miejsca na ich umieszczenie a nadal chcielibyśmy korzystać z zalet dźwięku dookólnego?

Kłopot ten rozwiązują głośniki instalacyjne do zabudowy ściennej lub sufitowej, dzięki którym wszystkie (lub niektóre) głośniki naszego zestawu kina domowego możemy zamontować właśnie w suficie lub ścianie przy okazji chowając też przewody głośnikowe.

Rozwiązań mamy tu sporo – możemy zamontować 5 lub więcej głośników ściennych/sufitowych otrzymując kompletne kino domowe lub z przodu przy ekranie skorzystać z regularnych kolumn a głośniki do zabudowy wykorzystać jedynie jako tylne głośniki surround. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie też skorzystać z głośników naściennych np. Bowers & Wilkins M-1, które dzięki swoim rozmiarom są często wybierane przez miłośników kina domowego, którym zależy na niewielkiej ingerencji w otaczającą ich przestrzeń.

Nie tylko kino domowe! Stereo również!

Ale głośniki do zabudowy czy głośniki, które można zamontować na ścianie, to nie tylko domena kina domowego – głośniki te z powodzeniem można zastosować również w zestawach stereo.  

Przygotowaliśmy dla Państwa szereg zestawów z głośnikami instalacyjnymi, które udowadniają, że dobre brzmienie można uzyskać wszędzie, gdzie tylko chcemy.

Wszystkie zestawy bazujące na głośnikach instalacyjnych można zobaczyć TUTAJ.

Sprawdź koniecznie wszystkie nasze propozycje i wybierz najlepszą opcję dla siebie. Jeżeli masz dodatkowe pytania na temat sprzętu audio lub chciałbyś przekonać się o tym, jak dana konstrukcja sprawuje się w praktyce, skontaktuj się lub odwiedź jeden z naszych salonów, gdzie nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.


W tym, jak dobrać odpowiednie nagłośnienie instalacyjne oraz jakie inne niestandardowe typy nagłośnienia mamy do wyboru, mogą pomóc nasze artykuły:


Szeroki wybór głośników instalacyjnych sprawia, że użytkownik może dopasować najlepsze rozwiązanie bezpośrednio pod swoje preferencje – można postawić na tańsze konstrukcje do cichego słuchania muzyki w tle lub też takie, które będą ciekawą alternatywą dla tradycyjnego zestawu stereo czy pełnowymiarowego systemu kina domowego.

Pokrótce przyjrzyjmy się kilku takim propozycjom:

Bowers & Wilkins CCM 362

CCM 362 to głośnik do zamontowania w suficie. Model ten odwzorowuje wysokiej klasy dźwięk, co jest zasługą 160 mm jednostki odpowiedzialnej za niskie i średnie tony oraz 25 mm przetwornika wysokotonowego. Łącząc w sobie zaawansowaną technologię Bowers & Wilkins wraz z przystępną ceną, CCM 362 stanowi doskonały wybór do zastosowania w pomieszczeniach, w których wcześniej żaden sprzęt audio nie mógł być bezawaryjnie wykorzystywany.

Yamaha NS-IC600

Głośniki sufitowe Yamaha NS-IC600 zapewniają czyste, obszerne tonalnie brzmienie, czerpiąc w pełni z szerokiego pasma przenoszenia. Projektanci opracowali tę konstrukcję tak, aby jej instalacja była prosta i nie zajmowała zbędnego czasu.

Stąd też do zestawu dołączono również specjalny wykrojnik umożliwiający idealne dostosowanie otworu do wielkości głośnika, solidną obejmę utrzymującą system w miejscu oraz białą maskownicę, którą z łatwością przemalujemy, dostosowując np. do koloru ściany. Ponadto wtykowe terminale sprawiają, że włączenie zestawu w skład zestawu audio zajmuje jedynie chwilę, a mocujące maskownicą magnesy pozwalają na przyłączanie i odłączanie jej dosłownie jednym ruchem.

Bowers & Wilkins CWM 362

2-drożny głośnik montowany w ścianie Bowers & Wilkins CWM 362 jest jedną z trzech konstrukcji wchodzących w skład cenionej serii CI 300. Wodoodporny design sprawia, że CWM 362 świetnie poradzi sobie na zewnątrz, np. w ogrodzie czy tarasie, lub w łazienkach, z kolei kompaktowe rozmiary pozwolą wtopić się z wystrojem dowolnego pomieszczenia.

ELAC IC-DT61

Osiągnięcie wysokiej jakości dźwięku z głośnika sufitowego okazało się ekscytującym wyzwaniem dla Andrew Jonesa i zespołu inżynierów marki ELAC. Efektem jest głośnik sufitowy IC-DT61, dzięki któremu kina domowe i systemy dźwięku przestrzennego zyskują jeszcze większy realizm, a podczas oglądania filmów, rozgrywek konsolowych czy słuchania muzyki będziesz mógł cieszyć się dynamicznym dźwiękiem.

Indiana Line RD 260

RD 260 to wszechstronne głośniki do zabudowy, które użytkownik może zamontować zarówno w suficie, jak i ścianie. Konstrukcja ta nie tylko płynnie wkomponuje się do dowolnego pomieszczenia, co jest zasługą m.in. białych maskownic, ale także oferuje emocjonujący dźwięk. Tym samym użytkownik będzie mógł zamienić swój salon w pełni funkcjonalne środowisko filmowe i muzyczne.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: