Poprzedni
Następny

Minimalistyczne kino domowe

Średnia ocen: 4.8
(11 ocen) 4 komentarze

Czasem nie ma miejsca na pełnoprawne kino domowe, a jakość dźwięku z soundbara nie wystarcza. W takiej sytuacji potrzebujemy niewielkiego kina domowego. Dzięki nowoczesnym technologiom w budowie kolumn i amplitunerów, niewielki system kina, nie musi być automatycznie gorszy.

Amplituner

Zacznijmy od amplitunera. Zgodnie z tematem powinien być on jak najmniejszy. W drugiej kolejności należy określić funkcjonalność, jaka jest potrzebna. Najprostsze amplitunery mają wejścia HDMI i optyczne. Coraz wyższe modele dodają więcej wejść, jak również strumieniowanie. My polecamy Yamaha RX-AS710D jako niewielki, ale pełnokrwisty amplituner kina domowego. Jest kompatybilny z najnowszymi standardami wideo 4K i HDCP 2.2, oraz cyfrowego audio, w tym DSD. Fani muzyki ucieszą się z systemu MusicCast pozwalającego na strumieniowanie i stworzenie systemu multiroom. Oprócz multiroom, MusicCast służy również do strumieniowania muzyki, nawet w wysokich rozdzielczościach. W zestawie otrzymujemy również bogaty zestaw złącz audio-wideo w tym 6 wejść HDMI, a nawet gramofonowe. Alternatywą dla niego może być prostszy model HTR-2071, który jest jednak większy i pozbawiony funkcji strumieniowania. W swojej cenie wyróżnia się jednak zgodnymi z najnowszymi standardami wejściami HDMI i doskonałym brzmieniem Yamaha.

Aplituner Yamaha RX-AS710DAplitunerYamaha RX-AS710D w całej okazałości. Zwraca uwagę nóżka A.R.T. Wedge redukująca wibracje w urządzeniu. Jest ona na wyposażeniu najlepszej linii amplitunerów Yamaha.

Kolumny

Niewielkie kolumny naścienne wsparte aktywnym subwooferem potrafią sobie poradzić z nagłośnieniem w większości pomieszczeń. Nowoczesne amplitunery mogą również dokonywać korekcji akustyki pomieszczenia, co znacząco ułatwia pracę głośników. Nasza propozycja zestawu kolumn naściennych to komplet 5.1 Yamaha NS-P20. W połączeniu ze wspomnianym amplitunerem Yamaha HTR-2071 stworzą bardzo solidną podstawę dla systemu kina domowego. Bardziej wymagający użytkownik na pewno zainteresuje się głośnikami naściennymi Bowers & Wilkins MT-50 lub nawet MT-60D z niesamowitym subwooferem PV1D.

Bowers & Wilkins MT-60DZestaw kolumnBowers & Wilkins MT-60D w naturalnym środowisku. Widać wyraźnie, że te niewielkie kolumny wtapiają się w otoczenie, nie zaburzając wystroju pomieszczenia.

Podsumowanie

Podstawą każdego systemu kina domowego są amplituner i kolumny. Nie inaczej jest w przypadku kina minimalistycznego. W jego przypadku warto dodać jeszcze jeden element – planowanie. Nie zwlekajmy z wyborem kina domowego, aż mieszkanie, czy dom będą wykończone. Lepiej już na etapie budowy zaplanować rozmieszczenie urządzeń i poprowadzić do nich przewody w ścianach. Nie ma nic gorszego, niż przewód wiszący pod niewielką kolumną naścienną. Nasi eksperci z przyjemnością pomogą zaplanować takie kino, jak również zaprezentują brzmienie przykładowych zestawów. W związku z tym zachęcamy do kontaktu z salonami Top Hi-Fi & Video Design, pomożemy stworzyć system marzeń.

Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny
4.8
Ocena:
Średnia ocen: 4.8

(11 ocen)

Polecane

 1. NS-P20

  NS-P20

  Yamaha
  Zestawy głośników
  999 zł
  Prosimy o kontakt
 2. PV1D

  PV1D

  Bowers & Wilkins
  Subwoofery
  Już od 6 999 zł Normalna cena 7 199 zł
 3. Supercena
  Yamaha HTR-2071

  HTR-2071

  Yamaha
  Amplitunery AV
  Już od 989 zł Normalna cena 1 299 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: