Poprzedni
Następny

Jakie kino domowe? Minimalna forma, maksimum wrażeń

Średnia ocen: 4.8
(11 ocen) 4 komentarze

Niekiedy nie ma miejsca na klasyczne kino domowe. W takiej sytuacji potrzebujemy niewielkiego kina domowego. Dzięki nowoczesnym technologiom w budowie kolumn i amplitunerów, niewielki system kina, nie musi być automatycznie gorszy. Ciekawą alternatywą dla rozbudowanego zestawu kina domowego może być także soundbar, zważywszy, że na rynku pojawia się coraz więcej modeli obsługujących zaawansowany system Dolby Atmos.

Jaki wybrać amplituner?

Zacznijmy od amplitunera. Zgodnie z tematem powinien być on jak najmniejszy. W drugiej kolejności należy określić funkcjonalność, jaka jest potrzebna. Najprostsze amplitunery mają wejścia HDMI i optyczne. Coraz wyższe modele dodają więcej wejść, jak również dodatkowe funkcje, np. strumieniowanie czy obsługę systemu multiroom.

Jakie kolumny naścienne są warte uwagi?

Niewielkie kolumny naścienne wsparte aktywnym subwooferem potrafią sobie poradzić z nagłośnieniem w większości pomieszczeń. Nowoczesne amplitunery mogą również dokonywać korekcji akustyki pomieszczenia, co znacząco ułatwia pracę głośników. Na szczególną uwagę zasługuje zestaw głośników Bowers & Wilkins MT-60D, który tworzy komplet pięciu kolumn głośnikowych M1 oraz niesamowity subwoofer PV1D. Całość wyznacza nowe standardy dla kompaktowego kina domowego. 

Zestaw kolumn Bowers & Wilkins MT-60D w naturalnym środowisku. Widać wyraźnie, że te niewielkie kolumny wtapiają się w otoczenie, nie zaburzając wystroju pomieszczenia.

Jak zbudować dobry system kina domowego?

Podstawą każdego systemu kina domowego są amplituner i kolumny. Nie inaczej jest w przypadku kina minimalistycznego. W jego przypadku warto dodać jeszcze jeden element – planowanie. Nie zwlekajmy z wyborem kina domowego, aż mieszkanie, czy dom będą wykończone. Lepiej już na etapie budowy zaplanować rozmieszczenie urządzeń i poprowadzić do nich przewody w ścianach. Nie ma nic gorszego, niż przewód wiszący pod niewielką kolumną naścienną. 

A może soundbar?

Alternatywnym rozwiązaniem dla rozbudowanego systemu kina domowego może być soundbar. Wyjątkowe wrażenia mogą zapewnić modele obsługujące zaawansowany system dźwieku przestrzennego Dolby Atmos. Tego typu soundbary będą doskonałym wyborem zwłaszcza w pomieszczeniach, w których trudno byłoby o rozstawienie klasycznego zestawu kina domowego z kolumnami podłogowymi, kolumną centralną i głośnikami efektowymi. Te wszystkie elelementy może zastąpić pojedynczy, podłużny system głośnikowy, czyli właśnie soundbar.

Bowers & Wilkins Panorama 3

Przykładem funkcjonalnego soundbara, obsługującego system Dolby Atmos, jest Panorama 3 firmy Bowers & Wilkins. Trzecia generacja tego wyjątkowego urządzenia powstała na bazie bogatego doświadczenia firmy Bowers & Wilkins i wieloletniej współpracy brytyjskiego producenta z uznanymi na świecie studiami nagraniowymi. Model ten w praktyce jest pierwszym soundbarem Bowers & Wilkins obsługującym dźwięk przestrzenny Dolby Atmos (wcześniejsze generacje Panoramy nie wspierały tego systemu surround). To jednak nie wszystkie innowacyjne rozwiązania, w jakie została wyposażona Panorama 3. Soundbar wspiera asystenta głosowego Amazon Alexa, może być elementem systemu multiroom Formation Bowers & Wilkins, a ponadto zapewnia dostęp do różnorodnych usług pozwalających na strumieniowe przesyłanie muzyki. Jest to więc urządzenie równie „inteligentne”, co wszechstronne. Soundbar Panorama 3 pozwoli Ci cieszyć się wyjątkowej jakości dźwiękiem nie tylko podczas oglądania filmów, seriali czy programów telewizyjnych, ale też słuchania muzyki z rozmaitych źródeł, a to wszystko bez potrzeby korzystania z dodatkowego, zewnętrznego subwoofera.

Nasi eksperci z przyjemnością pomogą Ci w stworzeniu zestawu kina domowego, jak również zaprezentują brzmienie przykładowych zestawów i urządzeń, które możesz wykorzystać w swoim kinie domowym. Zachęcamy do kontaktu z salonami Top Hi-Fi & Video Design, pomożemy stworzyć system marzeń.Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny
4.8
Ocena:
Średnia ocen: 4.8

(11 ocen)

Polecane

 1. NS-P20

  NS-P20

  Zestawy głośników
  999 zł
  Prosimy o kontakt
 2. PV1D

  PV1D

  Bowers & Wilkins
  Subwoofery
  Special Price 6 999 zł Regular Price 7 199 zł
  Prosimy o kontakt
 3. Yamaha HTR-2071

  HTR-2071

  Yamaha
  Amplitunery AV
  1 349 zł
  Prosimy o kontakt

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: