Poprzedni
Następny

Dwa premierowe urządzenia instalacyjne Yamahy!

Podwójna premiera urządzeń Yamahy uszczęśliwi fanatyków zaawansowanych rozwiązań  inteligentnego domu. Oba premierowe urządzenia zostały zaprojektowane do pracy w szafie montażowej typu rack, ale przede wszystkim XDA-QS5400RK oraz XDA-AMP5400RK to zaawansowane rozwiązania dla najbardziej wymagających.

Yamaha MusicCast XDA-QS5400RK

Oba urządzenia służą do indywidualnych domowych instalacji wielostrefowych – QS to 4-strefowy wzmacniacz z wbudowanymi 4 odtwarzaczami sieciowymi a AMP to 4-strefowy wzmacniacz, który pozwoli rozszerzyć ilość obsługiwanych głośników lub zwiększyć moc wyjściową. Oba wzmacniacze świetnie integrują się także z wszystkimi urządzeniami Yamaha kompatybilnymi z systemem multiroom MusicCast – amplitunerami, soundbarami, mini-wieżami i głośnikami. 

Zarówno strumieniowy wzmacniacz multiroom MusicCast XDA-QS5400RK, jak i wzmacniacz  strefowy XDA-AMP5400RK odznaczają się smukłą obudową o wysokości zaledwie 1U. Systemy sterujące są z reguły montowane w szafach typy Rack zatem tak niewielka wysokość pozwala zaoszczędzić cenne miejsce. Dołączona magnetyczna płyta czołowa ogranicza możliwość manipulacji przy urządzeniu i zapewnia doskonały efekt wizualny.

Yamaha MusicCast XDA-QS5400RK

Oba urządzenia wykorzystują ultrawydajne układy scalone ICEpower, aby dostarczać nieskazitelnej, dynamicznej muzycznie cyfrowej amplifikacji i oferują 50 W/kanał (8 Ω), z niesamowitym pasmem przenoszenia od 5 Hz do 40 kHz (0/-3dB) oraz stosunkiem sygnału do szumu na poziomie 108 dB. Urządzenie może obsługiwać impedancję 4 Ω przy 100 W/kanał, a po zmostkowaniu dostarcza 200 W/kanał (8 Ω).

Ponadto QS wykorzystuje takie same przetworniki c/a ESS klasy premium oraz kondensatory PML, jak we flagowych amplitunerach AV z serii Aventage i obsługuje różnorodne  formaty audio w tym również te bezstratne wysokiej jakości, m.in. FLAC/WAV/AIFF (192 kHz/24 bity). Zapewniają one studyjną jakość dźwięku w domowych warunkach.

Yamaha XDA-AMP5400RK

XDA-QS5400RK  integruje się z wieloma popularnymi serwisami strumieniowymi, takimi jak  m.in. Spotify, Tidal, Deezer czy Qobuz. Ich algorytmy są tak skonstruowane, aby na podstawie już wysłuchanych utworów proponować w specjalnych playlistach muzykę zgodną z upodobaniami słuchacza. Tym samym odkrywają przez słuchaczem nowe horyzonty muzyczne i praktycznie nieograniczoną bibliotekę plików muzycznych. QS potrafi tez korzystać z muzyki zgromadzonej na dysku NAS bądź w komputerze PC.

Yamaha XDA-AMP5400RK

Kiedy QS i AMP używane są razem, wystarczy połączyć porty wyzwalaczy, aby automatycznie włączać/wyłączać niezbędne strefy wzmacniacza - bez potrzeby stosowania dodatkowego interfejsu kontrolnego. AMP perfekcyjnie współpracuje także z amplitunerem AV z serii Aventage. Podczas używania AMP z innymi źródłami, wejścia wykrywające sygnał audio i wejście/wyjście podczerwieni zapewnia dodatkową elastyczność sterowania.

Więcej o możliwościach XDA-QS5400RKXDA-AMP5400RK na naszych stronach.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: