Marka: Yamaha

MusicCast RX-V485

 

Produkt niedostępny - następcą jest Yamaha MusicCast RX-V4A

Yamaha RX-V485

Amplituner kina domowego Yamaha MusicCast RX-V485 z funkcją multiroom MusicCast, obsługą Tidal, Spotify oraz możliwością podłączenia bezprzewodowych tylnych głośników

Yamaha MusicCast aktualizacja - AirPlay 2, Spotify Connect, Google Asystent

Amplituner MusicCast RX-V485 to następca modelu RX-V483, zdobywcy prestiżowej nagrody EISA. RX-V485 wzbogacono o nowe funkcjonalności, wśród których szczególną uwagę zwraca możliwość zastosowania głośników bezprzewodowych Yamaha MusicCast 20 lub Yamaha MusicCast 50 jako tylnych głośników efektowych w zestawach kina domowego oraz bezprzewodowego subwoofera MusicCast Sub 100 (funkcja MusicCast Surround).

Yamaha MusicCast Surround

Yamaha MusicCast RX-V485 to nie tylko niezwykle łatwy w konfiguracji i świetnie wyposażony amplituner kina domowego – to także jednostka współpracująca z systemem multiroom MusicCast, dzięki czemu możesz przesłać dźwięk z RX-V485 i każdego podłączonego do niego urządzenia (np. TV) do innych pomieszczeń w domu – całkowicie bezprzewodowo! Zobacz pełną listę produktów Yamaha MusicCast, które możesz połączyć z RX-V485.

Yamaha MusicCast

Jeśli korzystasz z serwisów muzycznych to RX-V485 oferuje bezpośredni dostęp do wielu z nich: Spotify, Tidal, Deezer, Qobuz i wiele innych. Dzięki tej funkcji muzyka z serwisu muzycznego będzie pobierana bezpośrednio przez amplituner – twój telefon lub tablet będzie służył tylko do wyboru utworów – resztą zajmie się RX-V485 a Ty możesz w tym czasie korzystać w pełni z telefonu (np. dzwonić i odbierać rozmowy) bez obciążania baterii wysyłką danych do amplitunera.

Jeśli masz w domu słuchawki lub głośniki Bluetooth (dowolnego producenta) to RX-V485 potrafi bezprzewodowo przesłać dźwięk także do nich – to dzięki zastosowaniu dwukierunkowego modułu Bluetooth. Możesz oczywiście skorzystać z Bluetooth również w bardziej tradycyjny sposób – wysyłając muzykę np. ze swojego telefonu do RX-V485.

Amplituner obsługuje w pełni format 4K Ultra HD (4K/60p, 4:4:4) dodatkowo potrafiąc skalować obraz niższej rozdzielczości do formatu 4K.  Uwagę zwraca także pełna współpraca z formatami HDR Video (wliczając HDR10, Dolby Vision oraz Hybrid Log Gamma). RX-V485 posiada oczywiście złącza HDMI® (4 wej./1 wyj.) z kanałem zwrotnym ARC (oraz eARC poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania) i sterowaniem CEC. Pełny obraz możliwości amplitunera uzupełniają: możliwość wyboru 17 programów dźwięku przestrzennego Cinema DSP, obsługa plików muzycznych wysokiej rozdzielczości (z DSD i FLAC włącznie), port USB do podłączenia pamięci przenośnych, możliwość wyboru częstotliwości sieci Wi-Fi (2.4 lub 5 GHz), możliwość podłączenia kolumn frontowych w bi-ampingu oraz funkcja Virtual Presence Speaker, dzięki której możemy uzyskać przestrzenny dźwięk 7.1-kanałowy nawet przy zastosowaniu tylko 5 kolumn. Konfigurację amplitunera przeprowadzisz w łatwy sposób dzięki aplikacji AV Setup Guide, a pomiaru akustyki pomieszczenia dokona autorski system YPAO (do amplitunera dołączony jest mikrofon pomiarowy).   

 • 5-kanałowy dźwięk przestrzenny 115 W na kanał (6 Ω, 1 kHz, 0,9% THD, 1 kanał sterowany)
 • Obsługa systemu multiroom MusicCast – bezprzewodowe strumieniowanie dźwięku z amplitunera i podłączonych do niego urządzeń oraz odbieranie muzyki z innych źródeł
 • MusicCast Surround - możliwość połączenia bezprzewodowo z subwooferem i głośnikami tylnymi
 • Funkcje sieciowe – łatwy dostęp do internetowych serwisów muzycznych i radia internetowego
 • Spotify Connect dla darmowych kont
 • Współpraca z asystentem głosowym Google
 • Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth, AirPlay – bezprzewodowa muzyka ze smartfona i tabletu
 • AirPlay 2 – wysyłaj muzykę do wielu urządzeń MusicCast jednocześnie
 • Wyjście Bluetooth - możliwość wysłania dźwięku z amplitunera na słuchawki lub głośniki Bluetooth
 • HDMI® (4 wej. / 1 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video (HDR10, Dolby Vision, HLG) i przepustowością BT.2020
 • Skalowanie wideo do 4K z wejścia HDMI®
 • HDMI® z ARC (Audio Return Channel) i eARC (przyszłą aktualizacją oprogramowania) oraz funkcje SCENE i HDMI CEC dla łatwiejszej obsługi kilku urządzeń jednocześnie
 • Funkcja Virtual Presence Speaker – 7-kanałowy dźwięk przestrzenny nawet z tylko 5 podłączonymi głośnikami
 • Odtwarzanie plików high-res audio (DSD, FLAC, WAV, AIFF, Apple Lossless) oraz odtwarzanie bez pauz (gapless playback)
 • Cyfrowy port USB na przednim panelu do podłączenia pamięci USB
 • YPAO™ – optymalizacja dźwięku umożliwiająca automatyczne skonfigurowanie głośników
 • Łatwa obsługa z poziomu aplikacji AV Controller i MusicCast Controller
 • 17 programów dźwięku przestrzennego DSP z możliwością regulacji oraz tryb 3D
 • Funkcja bi-amp
 • Tryb ECO obniżający zużycie energii o 20%
Tabela porównawcza amplitunerów Yamaha serii RX-Vx85
 

MusicCast – dom pełen muzyki

System Yamaha MusicCast umożliwia strumieniowanie muzyki między kompatybilnymi z MusicCast urządzeniami. Cała komunikacja odbywa się za pomocą sieci Wi-Fi. Oznacza to, że w prosty, i co najważniejsze bezprzewodowy, sposób można przesyłać dźwięk między pomiędzy komponentami audio. Kolejną zaletą systemu jest to, że każdy z domowników może w tym samym czasie słuchać innej muzyki, niezależnie od pozostałych użytkowników. Intuicyjna aplikacja MusicCast Controller pozwala na tworzenie grup - dzięki czemu to samo nagranie będzie odtwarzane we wszystkich pokojach przypisanych do tej grupy.

MusicCast Surround – bezprzewodowy subwoofer i głośniki tylne

Połącz RX-V485 z bezprzewodowymi głośnikami strumieniowymi MusicCast 50 lub MusicCast 20 i ciesz się niesamowitą wygodą kina domowego z bezprzewodowymi tylnymi głośnikami. Otrzymasz niesamowicie realistyczny dźwięk bez kłopotliwych w ukryciu kabli głośnikowych. Możesz z łatwością przekształcić swój obecny salon w prawdziwą salę kinową! Co więcej, w ten sam sposób, czyli bezprzewodowo, możesz połączyć również subwoofer (model MusicCast Sub 100)!

Serwisy strumieniowe 

Standardem wśród urządzeń sieciowych jest obsługa serwisów strumieniujących muzykę. RX-V485 integruje się z wieloma z nich, wymieniając chociażby Spotify, Tidal, Deezer, Qobuz czy Napster. Dzięki dostępowi do wymienionych usług, użytkownik ma do dyspozycji praktycznie nieograniczoną bibliotekę muzyczną.

Spotify Connect dla darmowych kont

Do tej pory właściciele urządzeń audio mogli korzystać z bezpłatnego Spotify tylko w jeden sposób – streamując muzykę z telefonu za pomocą Bluetooth – ponieważ usługa Spotify Connect była dostępna tylko dla właścicieli kont Premium. Teraz użytkownicy darmowej wersji Spotify mogą odtwarzać muzykę bezpośrednio na urządzeniach Yamaha MusicCast. Twój telefon nie będzie marnował baterii, a Ty możesz dzwonić/odbierać połączenia bez przerywania odtwarzania!

Dowiedz się więcej o tym jak korzystać ze Spotify Connect na urządzeniach Yamaha MusicCast.

Współpraca z asystentem głosowym Google

Najnowsza aktualizacja oprogramowania zapewnia wsparcie Actions on Google dla wszystkich urządzeń Yamaha MusicCast – dzięki temu zyskujemy możliwość głosowej obsługi urządzeń Yamaha za pomocą Asystenta Google. Dzięki sterowaniu głosowemu uwalniamy się od konieczności sięgania po smartfon lub tablet, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką. Możemy teraz głosowo włączać, wyłączać urządzenia, regulować ich głośność, zmieniać źródła czy łączyć urządzenia w grupy odtwarzające jednocześnie tę samą muzykę.

Sprawdź, co potrafią Yamaha MusicCast i Asystent Google – przeczytaj poświęcony temu artykuł.

Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth, Airplay – bezprzewodowe odtwarzanie muzyki ze smartfona lub tabletu

Wbudowany w amplituner moduł Wi-Fi gwarantuje ogromne możliwości bezprzewodowego zasilania MusicCast RX-V485 muzyką ze źródeł przenośnych. Wystarczy połączyć amplituner do domowego routera, aby uzyskać dostęp do opisanych powyżej serwisów strumieniowych, muzyki przechowywanej na dysku komputera, czy lokalnego serwera NAS. Jeśli w domu nie mamy routera, to możemy przesłać muzykę za pomocą unikalnej funkcji Wireless Direct. Pozwala ona bezpośrednio przesyłać muzykę ze smartfona lub tabletu korzystając z funkcji Music Play w aplikacji AV Controller. Wszechstronność amplitunera MusicCast RX-V485 zapewnia moduł Bluetooth, który m.in. służy do bezprzewodowego odtwarzania muzyki ze smartfonów i innych urządzeń kompatybilnych z tą technologią. Projektanci zoptymalizowali układ Yamaha Compressed Music Enhancer. Rozwiązanie to sprawia, że muzyka wyróżnia się żywą, naturalną jakością dźwięku. Listę zalet MusicCast RX-V485 rozszerza obsługa AirPlay, dzięki której można bezprzewodowo odtwarzać nagrania z iPoda touch, iPhona oraz iPada, a także z komputerów Mac i PC z bibliotekami iTunes.

AirPlay 2 – wysyłaj muzykę do wielu urządzeń MusicCast jednocześnie

AirPlay 2 umożliwia wysyłania muzyki z produktów Apple do kilku urządzeń MusicCast jednocześnie (poprzednia wersja pozwalała tylko na połączenie 1:1 – jedno urządzenie Apple wysyła muzykę do jednego głośnika Yamahy). Teraz w każdym pokoju może grać inna muzyka lub ta sama w całym domu. O tym co gdzie gra, zdecydujesz na ekranie swojego iPhona/iPada/Maca – za pomocą Centrum Sterowania lub natywnej aplikacji Dom (Apple Home). Jeśli używasz Siri w urządzeniach Apple, teraz możliwe stanie się także głosowe sterowanie muzyką np. wywołanie głosowo utworów z serwisu Apple Music i odtworzenie ich na wybranym urządzeniu Yamahy.

Więcej o wszystkich funkcjonalnościach, które oferuje współpraca Yamaha MusicCast z AirPlay 2 dowiesz się z tego artykułu.

Bluetooth® Output

Możliwość przesyłania dźwięku z amplitunera za pomocą interfejsu Bluetooth® niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim, MusicCast RX-V485 potrafi przesłać dźwięk wprost do bezprzewodowych słuchawek lub głośnika Bluetooth® dowolnego producenta. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć ilość kłopotliwych do rozprowadzenia po mieszkaniu kabli, jak również umożliwi wędrówki po domu ze słuchawkami na głowie. To ostatnie z pewnością ucieszy osoby, które nie chcą zakłócać spokoju współdomownikom.

HDMI® (4 wej. / 1 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video (HDR10, Dolby Vision, HLG) i przepustowością BT.2020

RX-V485 oferuje obsługuję najwyższej jakość wideo 4K Ultra HD dzięki wysokiej przepustowości  na poziomie 4K60p. Amplituner jest kompatybilny z HDCP 2.2 - cyfrowym standardem ochrony praw autorskich. RX-V485 obsługuje także HDR (High Dynamic Range) Video, w tym najnowsze standardy Dolby Vision, HDR10 i Hybrid Log Gamma. Specjalny układ poprawia jakość obrazu dzięki zwiększeniu szczegółowości w ciemnych i jasnych fragmentach obrazu. Dodatkowo urządzenie dzięki współpracy ze standardem BT.2020 obsługuje szerszą gamę koloru. Ogromnym udogodnieniem wprowadzonym w modelu RX-V485 jest funkcja skalowania do 4K materiałów wideo przesyłanych za pośrednictwem HDMI®.

Skalowanie wideo do 4K video z wejścia HDMI®

MusicCast RX-V485 oferuje skalowanie materiałów z nośników o niższej rozdzielczości znamionowej do rozdzielczości 4K materiałów wideo przesyłanych poprzez HDMI®. Dzięki temu bogata kolekcja filmów nagranych w rozdzielczości np. 1080p zyska druga młodość, ponieważ można cieszyć się nią w najwyższej dostępnej jakości obrazu 4K.

Yamaha RX-V485

HDMI® z ARC (Audio Return Channel) i eARC (przyszłą aktualizacją oprogramowania) oraz funkcje SCENE i HDMI CEC dla łatwiejszej obsługi kilku urządzeń jednocześnie

Kanał zwrotny eARC (Audio Return Channel) w złączu HDMI powoduje, że dźwięk automatycznie „wraca” do amplitunera. Rozwiązanie to eliminuje konieczność osobnego łączenia tych urządzeń dodatkowym kablem audio.

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem są przyciski SCENE. Naciśnięcie któregoś z nich włącza zasilanie amplitunera AV i aktywuje przypisane do przycisku wejście źródłowe oraz tryb DSP. Użytkownik może przyporządkować przyciski dla różnych źródeł. To kolejny sposób na ułatwienie obsługi amplitunera. Kolejne korzyści przynosi HDMI z funkcjonalnością CEC. W przypadku połączenia MusicCast RX-V485 z telewizorem kompatybilnym z CEC lub konsola do gier amplituner włączy się i wyłączy razem z telewizorem, a pilot do telewizora posłuży do kontrolowania głośności całego systemu lub poruszania się w menu konsoli. CEC umożliwia również zaawansowaną współpracę z innymi komponentami. Korzystając z pilota zdalnego sterowania do amplitunera można sterować odtwarzaniem, np. przeskakiwać do następnej/poprzedniej ścieżki lub zatrzymywać odtwarzanie.

* Wszystkie podłączone urządzenia muszą być kompatybilne z HDMI CEC. Nie wszystkie kompatybilne z CEC odtwarzacze i telewizory będą działały.

Funkcja Virtual Presence Speaker – 7-kanałowy dźwięk przestrzenny nawet z tylko 5 podłączonymi głośnikami

Dzięki funkcji Virtual Presence Speaker zyskujesz bogate pole dźwiękowe, które odpowiada 7.1-kanałowemu dźwiękowi przestrzennemu, nawet przy zastosowaniu tylko 5 głośników i subwoofera.

Odtwarzanie plików DSD, FLAC / WAV / AIFF i Apple Lossless oraz odtwarzanie bez pauz (gapless playback)

Wysokiej jakości obraz przetwarzany przez MusicCast RX-V485 idzie w parze z niezrównaną jakością dźwięku i brzmienia efektów dźwiękowych i muzyki. Amplituner obsługuje najnowsze formaty Hi-Res takie jak DSD (2,8 MHz/5,6 MHz), FLAC/WAV/AIFF (192 kHz/24 bity), a także Apple Lossless (96 kHz/24 bity). Zapewniają one studyjną jakość dźwięku w domowych warunkach. raktycznym udogodnieniem jest funkcja odtwarzania bez pauz (gapless)*, która eliminuje przerwy pojawiające się pomiędzy utworami podczas odtwarzania ciągłych nagrań, np. koncertów.

*Kompatybilne z plikami WAV, FLAC i ALAC oraz wejściem z USB/PC/NAS.

Cyfrowy port USB na przednim panelu do podłączenia pamięci USB

Odtwarzanie materiałów multimedialnych z przenośnych źródeł umożliwia cyfrowy port USB. Umieszczony na przednim panelu RX-V485, ułatwia podłączenie zewnętrznych urządzeń, takich jak pendrive’y z plikami w formatach obsługiwanych przez amplituner i dyski zewnętrzne.

YPAO™ – optymalizacja dźwięku umożliwiająca automatyczne skonfigurowanie głośników

YPAO™ to doskonałe narzędzie do optymalizacji dźwięku w pomieszczeniu, w którym amplituner docelowo stanie. Specjalny układ generuje dźwięki o różnych częstotliwościach, równocześnie zbierając dane za pomocą mikrofony, następnie na podstawie analizy danych automatycznie konfiguruje parametry dla wszystkich kanałów. Cały proces trwa kilka minut.

Yamaha RX-V485

Łatwa obsługa z poziomu aplikacji AV Controller i MusicCast Controller

Najwygodniej sterować amplitunerem za pośrednictwem aplikacji AV Controller oraz MusicCast Controller. Pierwsza z nich pozwala na skonfigurowanie bardziej zaawansowanych ustawień, natomiast MusicCast świetnie sprawdzi się w codziennej obsłudze urządzenia oraz oczywiście przy korzystaniu z funkcji multiroom. 

17 programów dźwięku przestrzennego DSP z możliwością regulacji oraz tryb 3D

Amplituner AV MusicCast RX-V485 wyposażony jest w różne programy dźwiękowe, korzystające z autorskiej technologii DSP. Dzięki nim w ułamku sekundy można zmienić akustykę pomieszczenia odsłuchowego tak, aby odwzorować rzeczywistą atmosferę, np. sali koncertowej lub klubu muzycznego. Korzystając z aplikacji AV Controller szybko dopasujesz parametry DSP do własnych oczekiwań w zależności od gatunku muzyki/filmu lub nastroju, jaki chcesz uzyskać.

Funkcja bi-amp

Ten amplituner AV wyposażony jest w funkcję bi-amping, zasilającą zakresy wysoko- i ni­skotonowy głośników frontowych (P, L) przez niezależne wzmacniacze.

Tryb ECO obniżający zużycie energii o 20%

Nowy tryb ECO Yamahy redukuje zużycie energii o ok. 20%. Można włączyć go z poziomu menu GUI.

* W porównaniu ze zużyciem energii, kiedy tryb ECO jest wyłączony (pomiar Yamahy).

Specyfikacja Yamaha MusicCast RX-V485

Ilość kanałów5.1
Moc wyjściowa115 W
Dekodery dźwiękuCinema DSP, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS HD Master Audio
Ilość trybów DSP17
3D VideoTak
4K VideoTak
Konwersja/Skalowanie wideoTak (HDMI do 4K)
HDMI (wej. / wyj.)4/1
Front HDMINie
Cyfrowe Optyczne (wej.)1
Cyfrowe Coaxial (wej.)2
Front USBTak
Wejście gramofonoweNie
Terminale głośnikoweZakręcane
Certyfikat DLNATak
Radio internetoweTak
Bezprzewodowy streamingYAMAHA AV CONTROLLER, AirPlay, Wi-Fi Direct, Bluetooth
Serwisy strumieniująceDeezer, Napster, Spotify, TIDAL
Tryb GAPLESS (bez pauz)Tak
Sterowanie aplikacjąTak
WiFiTak
Odtwarzane formaty plikówAAC, AIFF, ALAC, FLAC, MP3, WAV, WMA
FLAC, WAV 192/24Tak
BluetoothTak
Zakresy radioweAM, FM, Radio internetowe
Programator stacjiTak (do 40 stacji)
Automatyczna kalibracjaTak (YPAO)
Komendy makroTak (SCENE)
MultizoneNie
Zone HDMINie
Pobór mocy (max)600 W
Pobór mocy (standby)HDMI Control Off: 0.1W / HDMI Control On: 1.0W
Tryb ECOTak
Wymiary (S x W x G) mm435 x 161 x 327
Waga kg7.7

Polecane Produkty

Akcesoria do Yamaha MusicCast RX-V485

Opinie o Yamaha MusicCast RX-V485

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(12 ocen)

 • 5 12
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

12 opinii

 1. Mietas

  Ocena:
  Ocena: 5
  U mnie obsługuje konsolę, TV ze słabymi głośnikami (a niby Sony...), blueray i 1 wejście w zapasie. Wystarczy. Jakość 4k faktycznie, potwierdzam. Netflix ładnie śmiga w najwyższej rozdziałce. Muzyki specjalnie nie słucham, ale radio internetowe jak najbardziej. Fajnie się tym steruje z aplikacji. Spiąłem z zestawem Indiany(front, centrum i sub). Jestem zadowolony, nie będę zmieniał zestawu w najbliższym czasie.
 2. Seneka

  Ocena:
  Ocena: 5
  Idealny sprzęt na start! Gra z każdymi, mniej wymagającymi kolumnami ;)
 3. Jarosław

  Ocena:
  Ocena: 5
  Jest to dopiero początek mojej przygody z kinem domowym, więc szukałem czegoś prostego w obsłudze, względnie taniego i z funkcją która pozwala na proste, intuicyjne sterowanie tym sprzętem. Poszedłem z tą sprawą do salonu THF aby ją skonsultować z pracownikiem, który polecił mi właśnie ten sprzęt z racji obsługi Musiccasta, przystępnej ceny i odpowiedniej mocy dla mojego pomieszczenia. Z pewnością należy mu się pochwała, ponieważ trafił w dziesiątkę ;) sprzęt spisuje się bardzo dobrze, całą jego obsługę robię w swoim telefonie a gra o niebo lepiej od głośnika w telewizorze. Polecam zatem i sprzęt i ekspertów którzy mi ten sprzęt zaproponowali, widać że znają się na rzeczy!
 4. Tadek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Amplituner z najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Mimo tego że na tle innego sprzętu nie wypada zbyt dobrze pod względem osiągów jestem mile zaskoczony zarówno jego funkcjonalnością jak i brzmieniem. Zasilił całkiem dobrze moje stare głośniki, co więcej, czuję że po ich zmianie pokaże jeszcze więcej. Musiccast zainstalowany na pokładzie działa bardzo dobrze, jest przejrzysty i bezawaryjny. Sprzęt godny polecenia!
 5. Dareen

  Ocena:
  Ocena: 5
  Ogółem nie potrzebuje kina domowego, ponieważ mam na tyle małe pomieszczenie że 2 kolumny podłogowe i mały sub w zupełności mi wystarczą. Potrzebuje jednak sprzętu, który będzie miał dużo wejść hdmi, ponieważ tego typu złączem mam podłączony cały swój sprzęt. Powyższy amplituner jak najbardziej się sprawdza, ma 4 wejścia hdmi, co w zupełności mi wystarcza. W dodatku, ku mojemu sporemu zaskoczeniu kalibracja systemu, która normalnie trwa całe wieki przebiegła bardzo sprawnie, i zajęła ok. 10 minut co jest czasem zakrawającym o mistrzostwo świata ;) Sprzęt jak najbardziej jest wart polecenia!
 6. Jan

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kupiłem ten amplituner w zestawie z głośnikami firmy Indiana Line w systemie 5.1 i wciąż nie mogę ochłonąć z wrażenia jakie wywarł na mnie ten sprzęt. Dźwięk jest mocny i przejrzysty a filmy ogląda się świetnie! Sam amplituner posiada sporo ciekawych funkcji co zachęca do zabawy dźwiękiem, co szczerze polecam. Kalibracja sprzętu i obsługa przez aplikację jest dziecinnie prosta, i do tego szalenie wygodna! Polecam ten sprzęcik daję pełne 5/5 gwiazdek ;)
 7. Marta

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kupiłam ten amplituner swojemu mężowi na urodziny i jest zachwycony! Mówi że w końcu jego kino domowe brzmi tak jak powinno, i muszę przyznać że oglądanie filmów nagle stało się o wiele ciekawsze ;) Sprzęt prezentuje się również wizualnie całkiem ciekawie, pasuje do odtwarzacza Blu-ray od Yamahy który już posiadamy. Polecam ten sprzęt każdemu kto myśli nad ciekawym i niestandardowym prezentem dla bliskiej mu osoby :)
 8. JAXX

  Ocena:
  Ocena: 5
  Amplituner zakupiłem pod kino na kolumnach YAMAHA serii NS (555/444/333) i SUB SW-100. Sprzęt niezwykle wygodny w obsłudze (poprzedni ampli nie miał aplikacji), na pokładzie dwie rzeczy na których mi zależało czyli radio internetowe i Spotify. Oprócz tego możliwość obsługi muzy z dysku sieciowego albo z pendrive'a podłączonego pod USB. Co warte odnotowania z dysku czyta bez problemu pliki FLAC. Z ciekawostek amplituner oferuje Bluetooth w dwie strony co skrzętnie wykorzystuje do parowania słuchawek z w/w urządzeniem (telewizor nie pozwalał mi podłączyć słuchawek BT). W zestawie jest mikrofon pomiarowy, który wykryje ile mamy kolumn i postara się je dopasować do pomieszczenia choć warto go poprawić i np.zmienić odcięcie tylnych kolumn (u mnie najlepiej się sprawdza crossover na 80Hz) Oczywiście ampli obsługuje HDMI CONTROL więc wszystko załatwiam jednym pilotem a cały sprzęt jest podłączony do wyjścia HDMI ARC w TV więc wystarczył jeden kabel HDMI do TV przez który dźwięk wędruje w obie strony. Podsumowując wygodny, fajny sprzęt. Jeśli ktoś chce napędzić większe pomieszczenie niż moje 25m2 może pomyśleć o mocniejszym modelu RX-V685.
 9. Mikołaj

  Ocena:
  Ocena: 5
  Najlepszy w tej cenie. Polecam :)
 10. Marek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Szukałem taniego amplitunera z wi-fi i znalazłem. Amplituner w całości można obsługiwać przy pomocy dwóch darmowych aplikacji. Jedna daje nam dostęp do spotify, tidala, radia internetowego, bluetooth i innych bardziej przyziemnych funkcji łącznie z różnymi programami dźwięku. Druga z kolei pozwala nam dostosować kilka bardziej zaawansowanych ustawień. I tu warto zaznaczyć, że do amplitunera dostajemy mikrofon, który kalibruje cały system. Działa to super i pomimo, że mam stare eltaxy przy filmach czuję się jak w prawdziwym kinie. Sam amplituner jest prosty w obsłudze i posiada dużo różnych wejść i wyjść. Tak jak w komentarzu powyżej amplituner można sparować przez hdmi i sterować jednym pilotem np. telewizorem dekoderem i samym amplitunerem. Świetnie sprawdzają się już wcześniej wspomniane różne programy dźwięku. Przy muzyce możemy ustawić na przykład, żeby każdy głośnik grał to samo albo możemy zasymulować jakąś sale koncertową. Super sprawa. Już odkładam na lepszy zestaw z kolumn i zobaczymy ile wtedy uda się wycisnąć z amplitunera. Póki co jestem bardzo zadowolony z zakupu.
 11. Arek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kolejny zakup yamahy i kolejny raz jestem bardzo zadowolony. Amplituner spisuje się rewelacyjnie i do kina i muzycznie w stereo.
 12. Stefan

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kupiłem ten amplituner 3 miesiące temu, bo mam w domu kilka urządzeń i telewizor z tylko 2 wejściami HDMI i przełączanie kabli doprowadzało mnie do szału plus od dawna chciałem "większego" dźwięku w domu. Podpiąłem sprzęt (dwie konsole i DVD) i tu pierwsza niespodzianka - MusicCast RX-V485 dogaduje się z PS4 i poruszam się po menu konsoli pilotem od amplitunera. Fajna opcja, bo moj TV nie jest Smart, więc youtube i netflix leci z konsoli. Więc świnka pepa dla dzieci i narcos dla mnie oglądam nie dotykając pada. JUż wcześniej miałem Spotify Promium w telefonie, więc SpotifyConect z tego amplitunera i na podłogowych kolumnach robi robotę - znów zacząłem słuchać dużo muzyki - jak za nastoletnich laty. Tu tez kolejne zaskoczenie, bo sterować muzyką mogę nie tylko za pomocą aplikacji w telefonie, ale też z kompa za pomocą aplikacji Spotify albo po prostu przez przeglądarkę. Czasem dla żartu siedząc w pracy włączam muzykę w domu, żeby przestraszyć swoją kobitę :) Hłe hłe. Na razie gram tylko z amplitunera na dwóch frontowych kolumnach podłogowych w trybie stereo, ale planuję dobrać suba, co by było łupnięcie w basie, jak strzelam do nazistów. ;)

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Publikacje na temat Yamaha MusicCast RX-V485

Nowsze produkty

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: