Marka: Yamaha

MusicCast RX-D485

Yamaha MusicCast RX-D485

Amplituner kina domowego Yamaha MusicCast RX-D485 z obsługą multiroom MusicCast i tunerem cyfrowym DAB+.

Yamaha MusicCast aktualizacja - AirPlay 2, Spotify Connect, Google Asystent

Model MusicCast RX-D485 to wszechstronny amplituner kina domowego, który wyróżnia się możliwością korzystania z cyfrowego radia DAB+ , współpracą z systemem multiroom Yamaha MusicCast, łącznie z funkcją MusicCast Surround, która pozwala na zastosowanie bezprzewodowych głośników jako tylnych głośników w zestawie kina domowego. MusicCast RX-D485 umożliwia korzystanie z wielu źródeł muzyki: radia cyfrowego i analogowego, internetowych serwisów muzycznych, radia internetowego, plików hi-res oraz wszystkich urządzeń podłączonych do amplitunera. Amplituner wspiera też wszystkie nowoczesne formaty obrazu (4K, HDR).

System MusicCast pozwala na bezprzewodowe przesyłanie dźwięku miedzy  urządzeniami audio umieszczonymi w różnych pomieszczeniach w całym domu. Dzięki współpracy z MusicCast możesz wysłać dźwięk z amplitunera RX-D485 do innego urządzenia MusicCast lub odebrać dźwięk wysyłany z innego pokoju. Zobacz które urządzenia współpracują z technologią MusicCast.

Yamaha MusicCast

Podobnie działa funkcja Bluetooth® Output, która odpowiada za strumieniowanie sygnału audio z RX-D485 do dowolnych słuchawek i głośników kompatybilnych z Bluetooth®. Możesz oczywiście skorzystać z Bluetooth również w bardziej tradycyjny sposób – wysyłając muzykę np. ze swojego telefonu do RX-D485.

MusicCast Surround umożliwia zastosowanie głośników bezprzewodowych Yamaha MusicCast 20 lub Yamaha MusicCast 50 jako tylnych głośników efektowych w zestawach kina domowego oraz bezprzewodowego subwoofera MusicCast Sub 100. Uwolnij się od kabli!

Yamaha MusicCast Surround

Słuchanie muzyki z serwisów sieciowych za pomocą RX-D485 jest łatwe i przyjemne. Amplituner obsługuje wszystkie najpopularniejsze z nich i jeszcze kilka innych. Muzyka z serwisu muzycznego będzie pobierana bezpośrednio przez amplituner – twój telefon lub tablet będzie służył tylko do wyboru utworów – resztą zajmie się RX-D485, a Ty możesz w tym czasie korzystać w pełni z telefonu (np. dzwonić i odbierać rozmowy) bez obciążania baterii wysyłką danych do amplitunera.

Amplituner skaluje obraz niższej rozdzielczości do formatu 4K, który jest obsługiwany w standardzie 4K/60p, 4:4:4. Urządzenie zgodne jest z formatami HDR (wliczając HDR10, Dolby Vision oraz Hybrid Log Gamma). RX-D485 wyposażono w złącza HDMI® (4wej./1wyj.) z ARC (eARC  zostanie udostępnione za pomocą aktualizacji oprogramowania) i sterowaniem CEC.

Dodatkowo w urządzeniu zaimplementowano 17 programów dźwięku przestrzennego Cinema DSP. MusicCast RX-D485  został wyposażony w możliwość odtwarzania plików audio wysokiej rozdzielczości, np. DSD, FLAC i WAV. Port USB ulokowany na przednim panelu ułatwia zasilenie amplitunera AV specjalnie przygotowaną składanką muzyczną.

Najnowszy amplituner AV Yamahy oferuje możliwość podłączenia kolumn frontowych w bi-ampingu oraz funkcją Virtual Presence Speaker, dzięki której możemy uzyskać przestrzenny dźwięk 7.1-kanałowy nawet przy zastosowaniu tylko 5 kolumn. Konfigurację amplitunera przeprowadzisz w łatwy sposób dzięki aplikacji AV Setup Guide, a pomiaru akustyki pomieszczenia dokonasz automatycznie za pomocą dołączonego do amplitunera mikrofonu pomiarowego YPAO.

Zastosowany w RX-D485 moduł Wi-Fi może pracować w dwóch częstotliwościach 2.4 lub 5 GHz – ta druga oferuje większą stabilność połączenia.

 • 5-kanałowy dźwięk przestrzenny 115 W na kanał (6 Ω, 1 kHz, 0,9% THD, 1 kanał sterowany)
 • Obsługa systemu multiroom MusicCast – bezprzewodowe strumieniowanie dźwięku z amplitunera i podłączonych do niego urządzeń oraz odbieranie muzyki z innych źródeł
 • MusicCast Surround - możliwość połączenia bezprzewodowo z subwooferem i głośnikami tylnym
 • Spotify Connect dla darmowych kont
 • Współpraca z asystentem głosowym Google
 • Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth, AirPlay – bezprzewodowa muzyka ze smartfona i tabletu
 • AirPlay 2 – wysyłaj muzykę do wielu urządzeń MusicCast jednocześnie
 • Wyjście Bluetooth - możliwość wysłania dźwięku z amplitunera na słuchawki lub głośniki Bluetooth
 • HDMI® (4 wej. / 1 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video (HDR10, Dolby Vision, HLG) i przepustowością BT.2020
 • Skalowanie wideo do 4K z wejścia HDMI®
 • HDMI® z ARC (Audio Return Channel) i eARC (przyszłą aktualizacją oprogramowania) oraz funkcje SCENE i HDMI CEC dla łatwiejszej obsługi kilku urządzeń jednocześnie
 • Funkcja Virtual Presence Speaker – 7-kanałowy dźwięk przestrzenny nawet z tylko 5 podłączonymi głośnikami
 • Odtwarzanie plików high-res audio (DSD, FLAC, WAV, AIFF, Apple Lossless) oraz odtwarzanie bez pauz (gapless playback)
 • Cyfrowy port USB na przednim panelu do podłączenia pamięci USB
 • YPAO™ – optymalizacja dźwięku umożliwiająca automatyczne skonfigurowanie głośników
 • Łatwa obsługa z poziomu aplikacji AV Controller i MusicCast Controller
 • 17 programów dźwięku przestrzennego DSP z możliwością regulacji oraz tryb 3D
 • Funkcja bi-amp
 • Tryb ECO obniżający zużycie energii o 20%
Tabela porównawcza amplitunerów Yamaha serii RX-Vx85
 

MusicCast – wypełnij dom muzyką

Rozprowadzenie muzyki w domu nigdy nie było tak łatwe jak teraz. Dzięki doprowadzonemu do perfekcji systemowi MusicCast można bezprzewodowo przesyłać dźwięk pomiędzy komponentami audio. Każdy z użytkowników systemu może w tym samym czasie słuchać innej muzyki, niezależnie od pozostałych osób korzystających ze środowiska MusicCast. Intuicyjna aplikacja MusicCast Controller pozwala na tworzenie grup - dzięki czemu to samo nagranie będzie odtwarzane we wszystkich pokojach przypisanych do tej grupy.

MusicCast Surround – subwoofer i głośniki tylne bez kabli

RX-D485 można połączyć z głośnikami strumieniowymi MusicCast 50 lub MusicCast 20 i rozkoszować się znakomitą jakością dźwięku przestrzennego, bez problemów z kłopotliwym maskowaniem kabli doprowadzających sygnał do kolumn. Teraz przekształcenie salonu w sale kinową sprowadza się do rozstawienia głośników. Bezprzewodowo możesz połączyć również subwoofer – model MusicCast Sub 100.

Spotify Connect dla darmowych kont

Do tej pory właściciele urządzeń audio mogli korzystać z bezpłatnego Spotify tylko w jeden sposób – streamując muzykę z telefonu za pomocą Bluetooth – ponieważ usługa Spotify Connect była dostępna tylko dla właścicieli kont Premium. Teraz użytkownicy darmowej wersji Spotify mogą odtwarzać muzykę bezpośrednio na urządzeniach Yamaha MusicCast. Twój telefon nie będzie marnował baterii, a Ty możesz dzwonić/odbierać połączenia bez przerywania odtwarzania!

Dowiedz się więcej o tym jak korzystać ze Spotify Connect na urządzeniach Yamaha MusicCast.

Współpraca z asystentem głosowym Google

Najnowsza aktualizacja oprogramowania zapewnia wsparcie Actions on Google dla wszystkich urządzeń Yamaha MusicCast – dzięki temu zyskujemy możliwość głosowej obsługi urządzeń Yamaha za pomocą Asystenta Google. Dzięki sterowaniu głosowemu uwalniamy się od konieczności sięgania po smartfon lub tablet, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką. Możemy teraz głosowo włączać, wyłączać urządzenia, regulować ich głośność, zmieniać źródła czy łączyć urządzenia w grupy odtwarzające jednocześnie tę samą muzykę.

Sprawdź, co potrafią Yamaha MusicCast i Asystent Google – przeczytaj poświęcony temu artykuł.

Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth, Airplay – bezprzewodowe odtwarzanie muzyki ze smartfona lub tabletu

Wbudowany w amplituner moduł Wi-Fi gwarantuje ogromne możliwości bezprzewodowego zasilania MusicCast RX-D485 muzyką ze źródeł przenośnych. Wystarczy połączyć amplituner do domowego routera, aby uzyskać dostęp do opisanych powyżej serwisów strumieniowych, muzyki przechowywanej na dysku komputera, czy lokalnego serwera NAS. Jeśli w domu nie mamy routera, to możemy przesłać muzykę za pomocą unikalnej funkcji Wireless Direct. Pozwala ona bezpośrednio przesyłać muzykę ze smartfona lub tabletu korzystając z funkcji Music Play w aplikacji AV Controller. Wszechstronność amplitunera MusicCast RX-D485 zapewnia moduł Bluetooth, który m.in. służy do bezprzewodowego odtwarzania muzyki ze smartfonów i innych urządzeń kompatybilnych z tą technologią. Projektanci zoptymalizowali układ Yamaha Compressed Music Enhancer. Rozwiązanie to sprawia, że muzyka wyróżnia się żywą, naturalną jakością dźwięku. Listę zalet MusicCast RX-D485 rozszerza obsługa AirPlay, dzięki której można bezprzewodowo odtwarzać nagrania z iPoda touch, iPhona oraz iPada, a także z komputerów Mac i PC z bibliotekami iTunes.

AirPlay 2 – wysyłaj muzykę do wielu urządzeń MusicCast jednocześnie

AirPlay 2 umożliwia wysyłania muzyki z produktów Apple do kilku urządzeń MusicCast jednocześnie (poprzednia wersja pozwalała tylko na połączenie 1:1 – jedno urządzenie Apple wysyła muzykę do jednego głośnika Yamahy). Teraz w każdym pokoju może grać inna muzyka lub ta sama w całym domu. O tym co gdzie gra, zdecydujesz na ekranie swojego iPhona/iPada/Maca – za pomocą Centrum Sterowania lub natywnej aplikacji Dom (Apple Home). Jeśli używasz Siri w urządzeniach Apple, teraz możliwe stanie się także głosowe sterowanie muzyką np. wywołanie głosowo utworów z serwisu Apple Music i odtworzenie ich na wybranym urządzeniu Yamahy.

Więcej o wszystkich funkcjonalnościach, które oferuje współpraca Yamaha MusicCast z AirPlay 2 dowiesz się z tego artykułu.

Bluetooth® Output

Zaletą Bluetooth® Output jest możliwa przesyłania dźwięku za pomocą interfejsu Bluetooth® do innych kompatybilnych z nim urządzeń. Oznacza to, że możemy przesłać dźwięk odtwarzany przez RX-D485 do dowolnego głośnika czy słuchawek Bluetooth®.

HDMI® (4 wej. / 1 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video (HDR10, Dolby Vision, HLG) w standardzie BT.2020

Przepustowość na poziomie 4K60p gwarantuje najwyższą jakość wideo w standardzie 4K Ultra HD. Amplituner obsługuje najnowsze cyfrowe zabezpieczenia praw autorskich HDCP 2.2. RX-D485 wyposażono w najnowsze układy poprawiające jakość obrazu poprzez zwiększenie szczegółowości wyświetlania w ciemnych i jasnych fragmentach obrazu. Odpowiedzialny za to jest system HDR (High Dynamic Range) Video, który obsługuje  najnowsze standardy Dolby Vision, HDR10 i Hybrid Log Gamma. Dodatkowo urządzenie dzięki spełnieniu standardu BT.2020 obsługuje szerszą gamę koloru. Skalowanie do rozdzielczości 4K materiałów wideo przesyłanych za pośrednictwem HDMI® ucieszy właścicieli dużych bibliotek filmowych na płytach DVD i BluRay.

Skalowanie wideo do 4K video z wejścia HDMI®

MusicCast RX-V485 skaluje materiały przesyłanych poprzez HDMI® z nośników o niższej rozdzielczości znamionowej do rozdzielczości 4K. Dzięki temu bogata kolekcja filmów nagranych w rozdzielczości np. 1080p zyska druga młodość, ponieważ będzie można cieszyć się nią w najwyższej dostępnej jakości obrazu 4K.

Yamaha MusicCast RX-D485

HDMI® z ARC (Audio Return Channel) i eARC (przyszłą aktualizacją oprogramowania) oraz funkcje SCENE i HDMI CEC dla łatwiejszej obsługi kilku urządzeń jednocześnie

Kanał zwrotny eARC (Audio Return Channel) w złączu HDMI powoduje, że dźwięk automatycznie „wraca” do amplitunera. Rozwiązanie to eliminuje konieczność osobnego łączenia tych urządzeń dodatkowym kablem audio.

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem są przyciski SCENE. Naciśnięcie któregoś z nich włącza zasilanie amplitunera AV i aktywuje przypisane do przycisku wejście źródłowe oraz tryb DSP. Użytkownik może przyporządkować przyciski dla różnych źródeł. To kolejny sposób na ułatwienie obsługi amplitunera. Kolejne korzyści przynosi HDMI z funkcjonalnością CEC. W przypadku połączenia MusicCast RX-D485 z telewizorem kompatybilnym z CEC lub konsola do gier amplituner włączy się i wyłączy razem z telewizorem, a pilot do telewizora posłuży do kontrolowania głośności całego systemu lub poruszania się w menu konsoli. CEC umożliwia również zaawansowaną współpracę z innymi komponentami. Korzystając z pilota zdalnego sterowania do amplitunera można sterować odtwarzaniem, np. przeskakiwać do następnej/poprzedniej ścieżki lub zatrzymywać odtwarzanie.

* Wszystkie podłączone urządzenia muszą być kompatybilne z HDMI CEC. Nie wszystkie kompatybilne z CEC odtwarzacze i telewizory będą działały.

Funkcja Virtual Presence Speaker – 7-kanałowy dźwięk przestrzenny nawet z tylko 5 podłączonymi głośnikami

Dzięki zaawansowanym algorytmom funkcja Virtual Presence Speaker emuluje dźwięk przestrzenny 7.1 na konfiguracji  głośników 5.1. Virtual Presence Speaker zapewnia jeszcze bogatsze pole dźwiękowe!

Odtwarzanie plików DSD, FLAC / WAV / AIFF i Apple Lossless oraz odtwarzanie bez pauz (gapless playback)

Wysokiej jakości obraz przetwarzany przez MusicCast RX-V485 idzie w parze z niezrównaną jakością dźwięku i brzmienia efektów dźwiękowych i muzyki. Amplituner obsługuje najnowsze formaty Hi-Res takie jak DSD (2,8 MHz/5,6 MHz), FLAC/WAV/AIFF (192 kHz/24 bity), a także Apple Lossless (96 kHz/24 bity). Zapewniają one studyjną jakość dźwięku w domowych warunkach. raktycznym udogodnieniem jest funkcja odtwarzania bez pauz (gapless)*, która eliminuje przerwy pojawiające się pomiędzy utworami podczas odtwarzania ciągłych nagrań, np. koncertów.

*Kompatybilne z plikami WAV, FLAC i ALAC oraz wejściem z USB/PC/NAS.

Cyfrowy port USB na przednim panelu do podłączenia pamięci USB

Odtwarzanie materiałów multimedialnych z przenośnych źródeł umożliwia cyfrowy port USB. Umieszczony na przednim panelu RX-D485, ułatwia podłączenie zewnętrznych urządzeń, takich jak pendrive’y z plikami w formatach obsługiwanych przez amplituner i dyski zewnętrzne.

YPAO™ – optymalizacja dźwięku umożliwiająca automatyczne skonfigurowanie głośników

Konfiguracja systemu dźwięku przestrzennego nie jest już drogą przez mękę. Dzięki systemowi autorskiemu systemowi Yamahy o nazwie YPAO™idealne zestrojenie amplitunera zajmie kilka minut. Urządzenie samo dopasuje dźwięk do warunków  akustycznych panujących w pokoju odsłuchowym.

Yamaha MusicCast RX-D485

Łatwa obsługa z poziomu aplikacji AV Controller i MusicCast Controller

Najwygodniej sterować amplitunerem za pośrednictwem aplikacji AV Controller oraz MusicCast Controller. Pierwsza z nich pozwala na skonfigurowanie bardziej zaawansowanych ustawień, natomiast MusicCast świetnie sprawdzi się w codziennej obsłudze urządzenia oraz oczywiście przy korzystaniu z funkcji multiroom. 

17 programów dźwięku przestrzennego DSP z możliwością regulacji oraz tryb 3D

Amplituner wyposażono  w programy dźwięku DSP. Dzięki nim można w pokoju odsłuchowym tworzyć pola dźwięku, np. rzeczywistą atmosferę sal kinowych lub sal koncertowych i cieszyć się naturalnym, stereoskopowym polem dźwięku. Aplikacja AV Controller pomoże szybko dopasować parametry DSP do własnych oczekiwań w zależności od gatunku muzyki/filmu lub nastroju, jaki chcesz uzyskać.

Funkcja bi-amp

Ten amplituner AV wyposażony jest w funkcję bi-amping, zasilającą zakresy wysoko- i ni­skotonowy głośników frontowych (P, L) przez niezależne wzmacniacze.

Tryb ECO obniżający zużycie energii o 20%

Nowy tryb ECO Yamahy redukuje zużycie energii o ok. 20%. Można włączyć go z poziomu menu GUI.

* W porównaniu ze zużyciem energii, kiedy tryb ECO jest wyłączony (pomiar Yamahy).

Specyfikacja Yamaha MusicCast RX-D485

Ilość kanałów5.1
Moc wyjściowa115 W
Dekodery dźwiękuCinema DSP, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS HD Master Audio
Ilość trybów DSP17
3D VideoTak
4K VideoTak
Konwersja/Skalowanie wideoTak (HDMI do 4K)
HDMI (wej. / wyj.)4/1
Front HDMINie
Cyfrowe Optyczne (wej.)1
Cyfrowe Coaxial (wej.)2
Front USBTak
Wejście gramofonoweNie
Terminale głośnikoweZakręcane
Certyfikat DLNATak
Radio internetoweTak
Bezprzewodowy streamingYAMAHA AV CONTROLLER, AirPlay, Wi-Fi Direct, Bluetooth
Serwisy strumieniująceDeezer, Napster, Spotify, TIDAL
Tryb GAPLESS (bez pauz)Tak
Sterowanie aplikacjąTak
WiFiTak
Odtwarzane formaty plikówAAC, AIFF, ALAC, FLAC, MP3, WAV, WMA
FLAC, WAV 192/24Tak
BluetoothTak
Zakresy radioweFM, DAB, Radio internetowe
Programator stacjiTak (do 40 stacji)
Automatyczna kalibracjaTak (YPAO)
Komendy makroTak (SCENE)
MultizoneNie
Zone HDMINie
Pobór mocy (max)600 W
Pobór mocy (standby)HDMI Control Off: 0.1W / HDMI Control On: 1.0W
Tryb ECOTak
Wymiary (S x W x G) mm435 x 161 x 327
Waga kg7.7

Opinie o Yamaha MusicCast RX-D485

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(3 oceny)

 • 5 3
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

3 opinie

 1. Marcin

  Ocena:
  Ocena: 5
  Zdecydowałem się na wersję z DABem, bo mieszkając w Słubicach często łapie niemieckie stacje, a syn się uczy języka. Polskich dabów może ze 4, ale za Odrą inaczej. Jeśli chodzi o funkcje kinowe - jak najbardziej się sprawdza. Ale cicho oglądamy i słuchamy, więc co do mocy się nie wypowiem. Generalnie OK.
 2. Maciek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Zdecydowałem się na wersję z DAB'em ponieważ sprzęt kupuję na kilka dobrych lat i mam nadzieję, że posłuży mi jak najdłużej. W pakiecie Yamaha daję 3 lata gwarancji na swoje produkty co uważam za ogromny plus. Amplituner ma wbudowane wiele funkcji zarówno do filmów jak i do odtwarzania muzyki. Posiada wszystkie niezbędne wejścia i wyjścia. Aplikacja Musiccast jest prosta w obsłudze i praktycznie nie używam przez nią pilota. Ma wszystkie najważniejsze funcje jak np. spotify, radio, ustawienie głośności, zmiana programów dźwięku czy dsp. Wszystko na ekranie telefonu albo tabletu. W zestawie możemy znaleźć mikrofon, który po podłączeniu kalibruje cały zestaw i nie trzeba tego robić ręcznie. Amplituner wizualnie nie rzuca się w oczy i ma wystarczająco mocy, żeby podłączyć do niego duże wolnostojące kolumny. Jestem mega zadowolony z zakupu.
 3. Moll

  Ocena:
  Ocena: 5
  To już kolejny model amplitunera do kina od yamahy i kolejny raz jestem bardzo zadowolony. Poprzednik działa do dziś ale postanowiłem pójść z duchem czasu i zastąpić go nowym modelem mogącym obsługiwać wszystkie obecne formaty. Dodatkowo bardzo zależało mi na funkcjach sieciowych obecnie korzystam ze spotify a musiccast yamahy ma go w swojej aplikacji. Na pokładzie znajdziemy także radio analogowe, cyfrowe i internetowe full zestaw. Amplituner jest ładny zadbano tu o wszystkie detale. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i mogę go polecić fanom kina domowego :)

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Publikacje na temat Yamaha MusicCast RX-D485

Nowsze produkty

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: