Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S2200

Od premiery modelu Yamaha HiFi Player, pierwszego na świecie urządzenia audio noszącego nazwę „HiFi”, minęło już 60 lat. Yamaha w tym czasie zyskała miano prawdziwego eksperta w dziedzinie akustyki architektonicznej i promocji muzyki, a swoją wiedzę techniczną wraz z doświadczeniem wykorzystywała do tworzenia coraz doskonalszych, a zarazem wszechstronniejszych urządzeń audio, w tym instrumentów muzycznych, materiałów i półprzewodników.

 

Perfekcyjne odwzorowanie muzyki

Przy opracowywaniu wzmacniacza zintegrowanego A-S2200 projektanci Yamahy mieli jeden cel – stworzyć urządzenie, które będzie w stanie perfekcyjnie odwzorować muzykę, z całą jej emocjonalnością i szczegółowością. Do osiągnięcia założonego celu, najnowszy wzmacniacz zintegrowany japońskiego producenta został zbudowany w oparciu o w pełni zbalansowany układ od wejścia do wyjścia i wykorzystuje m.in. konstrukcję o niskiej impedancji oraz Mechanical Ground Concept.

Dowiedz się więcej o wzmacniaczu Yamaha A-S2200

 

KEF R11

KEF R11

KEF R11 jest największą kolumną głośnikową z nowej serii R. Ta flagowa, 3-drożna konstrukcja łączy cztery przetworniki niskotonowe i najnowszej generacji zespół głośnikowy Uni-Q, dostarczając potężny i wyrafinowany dźwięk. Dzięki hybrydowym aluminiowym przetwornikom niskotonowym oraz modułowi Uni-Q 12. generacji, obsługującemu średnie i wysokie tony, potężna R11 jest niesamowicie utalentowaną konstrukcją. Wykorzystując rozwiązania z serii KEF Reference model ten zapewnia również czystość, finezję i potęgę niskich częstotliwości.

  • Współosiowy zespół głośnikowy Uni-Q
  • 3-drożna konstrukcja bas-refleks z czterema głośnikami
  • Układ wzmocnień Constrained Layer Damping
  • Elastyczny port bas-refleks

R jak Reference

Niezmiennie od początków swojej działalności, tj. 1961 r., KEF dąży do muzycznej perfekcji, co z kolei wymaga sukcesywnego wprowadzania innowacji. Nowatorskie rozwiązania dotyczą zarówno całego spektrum dźwięku, jak i samej konstrukcji kolumny głośnikowej, a uwidaczniane są np. poprzez nową wersję legendarnego już zespołu głośnikowego Uni-Q, jeszcze bardziej dopracowanej obudowy, na udoskonaleniach kluczowych elementów akustycznych kończąc. Dzięki wyeliminowaniu podkolorowania dźwięku, poprawie uległa przejrzystość i precyzja, co pozwoliło wynieść serię R na dotychczas nieosiągalny poziom.

Nowy poziom radości słuchania

Nowa seria KEF R została całkowicie zmodyfikowana i dzięki temu zapewnia jeszcze czystszy i jeszcze bardziej emocjonujący dźwięk, budząc zachwyt jak podczas pierwszego odsłuchu muzyki. Projektując ją KEF wykorzystał swoje wielodekadowe doświadczenie i ogromne zamiłowanie do wysokiej jakości dźwięku. Implementując innowacje już dostępne w serii Reference oraz całkowicie nowe rozwiązania techniczne obecna seria R jest jeszcze bardziej detaliczna i wyrafinowana.

Autorski moduł Uni-Q

Chociaż unikatowy zespół głośnikowy Uni-Q firma KEF opracowała w 1988 r., to aż do dzisiaj sukcesywnie rozwija go, aby osiągnąć najwyższy możliwy poziom doskonałości. Jedyne, co pozostaje niezmienne, to przyczyna zastosowania tego rozwiązania – umieszczenie tweetera w centralnej części przetwornika średniotonowego przybliża do uzyskania ideału akustycznego jakim jest pojedyncze źródło punktowe. W obecnej gamie kolumn głośnikowych R stosowana jest już 12. generacja tej unikatowej konstrukcji, stanowiąc kolejny krok naprzód w odniesieniu do jakości dźwięku.

 

 

Dowiedz się więcej o Kef R11

 

Specyfikacja Yamaha A-S2200 + R11

R11 (czarny)
System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa15-300W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy4x 165mm głośniki niskotonowe
Przetwornik wysokotonowyUni-Q 25mm HF, 125mm MF
Pasmo przenoszenia33Hz - 50kHz (-6dB)
Wymiary (S x W x G) mm1295.5 x 310.6 x 383.5 mm (łącznie z terminalami)
Waga kg37.7
A-S3200 czarny
Moc wyjściowa2 x 170 W
Impedancja głośników (min)4 Ω
Pasmo przenoszenia+0/-3 dB (5 Hz - 100 kHz) , +0/-0.3 dB(20 Hz - 20 kHz)
Stosunek sygnał/szumPHONO MC: 90 db, PHONO MM: 96 dB, CD, etc.: 110 dB, BAL 1, 2: 114 dB
Zniekształcenia THD[Input 0.5 V] PHONO MC → LINE 2 OUT: 0.02% (1.2 mV rms), PHONO → LINE 2 OUT: 0.005% (1.2 V rms), CD, etc./ BAL 1, 2 → SP OUT: 0.035% (50 W/8 ohms)
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BTak
TransformatorToroidalny
Pobór mocy (max)350
Pobór mocy (standby)0,3
Wymiary (S x W x G) mm435 x 180 x 464
Waga kg24,7

Polecane Produkty

Akcesoria do Yamaha A-S2200 + R11

Opinie o Yamaha A-S2200 + R11

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: