Marka: Yamaha

A-S501

As low as 2 139 zł Regular Price 2 799 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2149 zł
 • Moc wyjściowa: 2 x 120 W
 • Impedancja głośników (min): 4
 • Pasmo przenoszenia: 10 - 100.000
 • Stosunek sygnał/szum: 99dB

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 107 zł

Sprawdź szczegóły

Wzmacniacz zintegrowany A-S501 Yamaha

Yamaha A-S501 jest bogato wyposażonym i niezwykle eleganckim stereofonicznym wzmacniaczem zintegrowanym stereo.

Urządzenie wykorzystuje technologię ToP-ART, zaawansowane podzespoły oraz tryb Pure Direct i zapewnia niezwykle wysoką jakość dźwięku. A-S501 dostarcza moc 2 x 85 W (RMS) i wyposażone jest m.in. w cyfrowe wejścia dla telewizora lub odtwarzacza Blu-ray, wejście Phono oraz pozłacane złącza.

 • ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology) i wysokiej jakości podzespoły
  - I/O (wejście do wyjścia) bezpośrednia symetryczna konstrukcja
  - podstawa ART (antywibracyjna i sztywna)
  - specjalnie opracowany transformator mocy / kondensatory blokowe o pojemności 12 000 µF / aluminiowe radiatory
 • Wysoka moc wyjściowa 120 W x 2 (maks.), 85 W x 2 (RMS)
 • Tryb Pure Direct gwarantuje czystsze brzmienie
 • Ciągła zmienna kontrola loudness
 • Pozłacane złącza głośnikowe i RCA (CD, Phono) oraz złącza współosiowe
 • Cyfrowe wejścia audio dla telewizora lub odtwarzacza Blu-ray
 • Podłączenie dla bezprzewodowego adaptera Bluetooth YBA-11
 • Proste i eleganckie wzornictwo (aluminiowy panel przedni i pokrętła)
 • Automatyczny tryb czuwania


Układy elektroniczne zapewniające wysokiej jakości dźwięk, oparte na koncepcji ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology)

Koncepcja ToP-ART i podstawa ART zapewniają optymalne brzmienie. W przypadku prostej i bezpośredniej obróbki oraz transmisji sygnału ryzyko zakłócenia przesyłanego sygnału szumem i zniekształceniami jest mniejsze. Technologiczna koncepcja wzmacniacza Yamahy, zwana ToP-ART, wykorzystuje bezpośrednią symetryczną konstrukcję I/O (wejście do wyjścia), z lewym i prawym kanałami uporządkowanymi w prostym, symetrycznym układzie, zapewniającym najwyższą czystość sygnału. Dodatkowo dolna rama ART (antywibracyjna i sztywna) oraz solidna centralna belka zapewniają bardzo wysoką sztywność i tłumienie wibracji. Te innowacje Yamahy zapewniają wzmacniaczowi bogaty dźwięk z niesamowitą muzykalnością.

Wysokiej jakości części zapewniają perfekcyjne brzmienie

Specjalnie opracowany transformator mocy, przygotowane na zamówienie kondensatory blokowe, dwie bezpośrednie ścieżki sygnałowe dla głośników, jednopunktowy system uziemienia, aluminiowe radiatory i inne wysokiej jakości elementy gwarantują doskonałe warunki pracy dla wymagającego sygnału audio. Jakość każdego z podzespołów, a także to, jak współpracują ze sobą, bezpośrednio wpływa na jakość dźwięku. Yamaha wykorzystuje wyłącznie najlepsze części, starannie wyselekcjonowane i przetestowane.

Zaprojektowany w oparciu o bogate doświadczenie i tradycję Yamahy oraz zaawansowaną wiedzę technologiczną

Yamaha, ze swoją długą, ponad 125-letnią historią konstruowania instrumentów muzycznych, cieszy się także wysoką reputacją wśród producentów hi-fi. A-S501 został zbudowany w oparciu o to bogate doświadczenie i zaawansowaną wiedzę technologiczną. Urządzenie opiera się na koncpecji „Natural sound”, pozwalającej odtwarzać muzykę tak, jak brzmi w rzeczywistości. A-S501 został zaprojektowany ze szczególną dbałością, od projektu układów elektronicznych, aż do tworzenia dźwięku. Wzmacniacz zapewnia wysokiej jakości brzmienie i wyróżnia się niesamowitą muzykalnością.

Tryb Pure Direct gwarantuje czystsze brzmienie

Zadaniem trybu Pure Direct jest maksymalne możliwe skrócenie ścieżki, którą pokonuje sygnał muzyczny, omijając układy kontroli barwy, balansu i filtr loudness. W praktyce oznacza to wyeliminowanie jakiegokolwiek pogorszenia sygnału i zapewnia najczystszy możliwy dźwięk.

Ciągła zmienna kontrola loudness

Na przednim panelu A-S501 znajduje się nowa, analogowa kontrola loudness, wykorzystująca elektroniczną regulację głośności w celu zapewnienia wyższej jakości dźwięku. To rozwiązanie pozwala uzyskać oczekiwany efekt działania filtru loudness. Dzięki odseparowniu od głównej regulacji głośności, zapewnia pełen zakres tonalny przy dowolnym poziomie głośności, wyrównując naturalną w przypadku ludzkich uszu stratę wysokich i niskich częstotliwości podczas cichych odsłuchów.

Pozłacane złącza

Pozłacane złącza gwarantują wysoką jakość połączenia, chroni to przed utratą sygnału. A-S501 ma pozłacane złącza głośnikowe i RCA (CD, Phono) oraz złącza współosiowe.

Cyfrowe wejścia audio dla telewizora lub odtwarzacza Blu-ray

A-S501 wyposażony jest w cyfrowe wejście audio – zarówno ze złączem optycznym, jak i współosiowym. Obydwa służą do przesyłania dźwięku - optyczne z telewizora, współosiowe z odtwarzacza Blu-ray. Sygnał dźwiękowy cały czas pozostaje w postaci cyfrowej, zapewniając czyste i dynamiczne brzmienie w przypadku każdego źródła rozrywki, od sportu i innych programów, aż do filmów i koncertów.

Podłączenie dla bezprzewodowego adaptera Bluetooth YBA-11

Za pomocą YBA-11 użytkownik może strumieniować bezprzewodowo muzykę z telefonów lub komputerów PC obsługujących Bluetooth. Dzięki cyfrowemu połączeniu i kodekowi aptX można cieszyć się bezprzewodowym dźwiękiem w optymalnej jakości. Ponadto specjalne wyjście zasilania, znajdujące się na tylnym panelu wzmacniacza, umożliwia podłączenie YBA-11, gwarantując wygodę użytkowania adaptera.

Selektor głośników A, B lub A+B oraz złącza głośnikowe dla dwóch systemów

Wzmacniacz umożliwia podłączenie dwóch niezależnych zestawów głośnikowych w dwóch pokojach i pozwala przełączać pomiędzy nimi lub przesyłać sygnał dźwiękowy jednocześnie do obydwóch systemów.

Złącze dla subwoofera

A-S501 wyposażony jest w złącze dla subwoofera. Dzięki temu użytkownik  może zwiększyć intensywność niskich tonów płynących ze wzmacniacza, gwarantując potężniejsze brzmienie i lepszą jakość dźwięku.

Złącze gramofonowe MM

Projektanci Yamahy wyposażyli wzmacniacz w wejście umożliwiające podłączenie gramofonu z wkładką MM. Dzięki temu użytkownik może słuchać nie tylko płyt CD, lecz także analogowych nagrań.

Proste i eleganckie wzornictwo

Proste i unikatowe wzornictwo wywodzące się wprost z urządzeń hi-fi Yamahy podkreślone jest przez czytelny i łatwy w obsłudze układ przycisków i regulatorów. Aluminiowy panel przedni wyróżnia się atrakcyjną fakturą, pokrętła mają taką samą luksusową konstrukcję jak te, stosowane w topowych modelach Yamahy.

Czytelny i ergonomiczny pilot zdalnego sterowania

Czyste, proste wzornictwo pilota zdalnego sterowania gwarantuje łatwą i bezproblemową obsługę. Dzięki temu użytkownik może w prosty sposób wybierać utwory i regulować poziom głośności. Wyrafinowane wykończenie nawiązuje do wzornictwa wzmacniacza. Pilot dołączany do wzmacniacz umożliwia także sterowanie odtwarzaczem CD.

Obrotowy selektor wejścia z diodami LED

Obrotowy selektor ułatwia i przyspiesza wybór wejścia źródłowego. Luksusowe wykończenie i wysokiej jakości materiał, z którego wykonano pokrętło, zapewnia poczucie obcowania z doskonałym urządzeniem. Diody LED wskazują wizualnie, które źródło dźwięku jest aktywne, a użytkownik może z łatwością przełączać pomiędzy źródłami nawet wtedy, gdy w pomieszczeniu jest ciemno.

Funkcja automatycznego trybu czuwania

Wzmacniacz wyposażony jest w funkcję zarządzania energią, która wykrywa bezczynność urządzenia przez długi okres (ok. 8 godzin), mimo że wzmacniacz jest włączony. Wtedy następuje automatyczne przełączenie w tryb czuwania. Nawet jeżeli użytkownik zapomni wyłączyć A-S501, urządzenie samo zadba o zminimalizowanie zużycia energii.

Specyfikacja Yamaha A-S501

Moc wyjściowa2 x 120 W
Impedancja głośników (min)4
Pasmo przenoszenia10 - 100.000
Stosunek sygnał/szum99dB
Zniekształcenia THD0,019%
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BTak
TransformatorEI
Pobór mocy (standby)0,5 W
Wymiary (S x W x G) mm435 x 151 x 387
Waga kg10,3

Opinie o Yamaha A-S501

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(13 ocen)

 • 5 13
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

13 opinii

 1. Dawid

  Ocena:
  Ocena: 5
  Żywo, dynamicznie, koncertowo. Tak jak lubię. Moje Heco Aurora dostały nowego życia. Przy tym graniu nie można zasnąć. Kawałki rockowe po prostu ożyły. Jestem mega zadowolony, bo Yamahy nie brałem pod uwagę wcześniej.
 2. Leszek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Świetny wzmacniacz do muzyki rockowej i kolumn Elac z serii Debut. Dynamiczny i ekspresyjny. Szybki bas z dobrym zejściem. Całkiem nieźle wykonany piecyk. Nie ma się za bardzo do czego przyczepić, a wbudowany dac można wykorzystać do podłączenia np. dźwięku z telewizora i po problemie. Soundbar wylądował dzięki temu w piwnicy.
 3. Kamil

  Ocena:
  Ocena: 5
  Po 10 dniach użytkowania wzmacniacza postanowiłem dodać krótką opinię. Być może dla kogoś będzie pomocna, przy rozważaniach nad zakupem sprzętu. Zacznę od strony wizualnej, bo to pierwsze, co rzuca się w oczy, po wyjęciu Yamahy z opakowania. Wzmacniacz jest piękny (rzecz jasna kwestia gustu), klasyczny wygląd, bardzo dobrej jakości materiały, piękny front z aluminium. Dla mnie bomba! Po podpięciu kolumn i uruchomieniu wzmacniacza można w końcu przejść do odsłuchu. Dźwięk jest moim zdaniem typowy dla wzmacniaczy marki Yamaha, a trochę tego sprzętu przerobiłem. Co tu dużo pisać, jest moc! A-S501 w zupełności spełnia moje oczekiwania. Nie jestem audiofilem. Potrzebowałem wzmacniacza z zapasem mocy i mocnym uderzeniem. I Yamaha jest mocna oraz zapewnia w pełni zadowalającą mnie ilość i jakość basu. Do góry i średnicy nie przywiązuję jakiejś specjalnej wagi. Jednak scena muzyczna jest szeroka. Nie wiem, jaki odsłuch jest przy muzyce jazzowej, czy klasycznej. Ale mocna elektronika (The Prodigy, Pendulum, Mr. Oizo itp.) brzmi świetnie. Doskonale sprawdza się płynna regulacja Loudness. Wzmacniacza nie trzeba jakoś specjalnie wygrzewać. Po kilku godzinach grania już słychać i czuć, co to za sprzęt. Oczywiście nie jest to wysoki model. Ale mimo to widać i słychać, że inżynierowie jakoś specjalnie nie oszczędzali przy projektowaniu A-S501. Na uwagę zasługuje również jakość dźwięku, płynąca z wyjścia słuchawkowego. Nigdy jakoś bardzo nie zwracałem na to uwagi, ale teraz jestem zaskoczony, jak potrafią zagrać moje stare słuchawki. Yamahę A-S501 polecam entuzjastom muzyki elektronicznej, nastawionej na głębokie doznania basowe. Planowałem zakup subwoofera, ale odpuszczam. Jest mi zbędny. Jednak wszystko zależy oczywiście od kolumn. Czy kupiłbym A-S501 ponownie? Oczywiście.
 4. Wojciech

  Ocena:
  Ocena: 5
  Mam lekko nieortodoksyjny zestaw A-S501 z Chario Constellation Pegasus i powiem wam, że Yamaha zupełnie nie odstaje jakościowo. Dokupiłem jeszcze DAC SMSL M300, żeby móc puszczać mastery przez USB i obecnie wszystko gra wspaniale. Jeśli ktoś by mnie zapytał, to radziłbym raczej ten wzmacniacz parować z ciepłymi głośnikami, ale to moje prywatne odczucie. Nie zmienia to faktu, że jeśli ktoś mnie zapytałby o wzmacniacz w okolicach 2000 zł, to z czystym sumieniem poleciłbym ten.
 5. MaX

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kupiłem tą Yamahę do mojego budżetowego zestawu opartego o kolumny Avance Omega, które grają bardzo ciepło i laptopem z Audioquestem Dragonfly Red. Brakowało mi dynamiki i selektywności. W połączeniu z tym wzmacniaczem zagrało wszystko tak jak chciałem. Dzięki większej selektywności bas także stał się lepiej zdefiniowany. Nawet się nie spodziewałem, że zmiana wzmacniacza można aż tyle osiągnąć. Pomysł na subwoofer upadł, bo już nie jest mi potrzebny.
 6. Adam

  Ocena:
  Ocena: 5
  Normalnie dźwięk tańczy w pokoju. Tak gra mój A-S501 na starych poczciwych Altusach140. W kolumnach wymieniłem sobie głośniki wysokotonowe na GDWT 9/100. Potencjometry w kolumnach z reguły ustawione mam na (-). Wystarczy -w zależności od utworu- lekka korekta dźwięku na wzmacniaczu (bas, treble, loudness). Muzyki słucham z CD-S300 (też Yamahy) podłączonego do gniazda coaxial. Czad. Wcześniej kolumny grały pod wzmacniaczem Sony. Dźwięku takiego nie było. Oczywiście nie wiem jak grają wzmacniacze za kilkadziesiąt tysięcy złotych na kolumnach za kilkadziesiąt tysięcy złotych, bo i tak nie stać mnie na tak drogie zabawki, ale wiem co słyszę. Teraz słuchając muzyki jestem w siódmym niebie.
 7. Adam

  Ocena:
  Ocena: 5
  Normalnie dźwięk tańczy w pokoju. Tak gra mój A-S501 na starych poczciwych Altusach140. W kolumnach wymieniłem sobie głośniki wysokotonowe na GDWT 9/100. Potencjometry w kolumnach z reguły ustawione mam na (-). Wystarczy -w zależności od utworu- lekka korekta dźwięku na wzmacniaczu (bas, treble, loudness). Muzyki słucham z CD-S300 (też Yamahy) podłączonego do gniazda coaxial. Czad. Wcześniej kolumny grały pod wzmacniaczem Sony. Dźwięku takiego nie było. Oczywiście nie wiem jak grają wzmacniacze za kilkadziesiąt tysięcy złotych na kolumnach za kilkadziesiąt tysięcy złotych, bo i tak nie stać mnie na tak drogie zabawki, ale wiem co słyszę. Teraz słuchając muzyki jestem w siódmym niebie.
 8. Virion

  Ocena:
  Ocena: 5
  Szukałem prostego sprzętu odpowiedniego poziomu mocowego do moich kolumn, który nie musi posiadać łączności bluetooth, wi-fi ani strumieniowania muzyki. Chodziło mi o sprzęt który zaskoczy mnie swoim brzmieniem, jego barwą i poziomem zgrania z resztą systemu. Właśnie takim oto sprzętem jest A-S501 od Yamahy, który posiada wszystkie wymienione przeze mnie atuty, i co więcej jest on dość wszechstronnym wzmacniaczem przez wzgląd na wejścia cyfrowe i wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Sprzęt bardzo mi przypadł do gustu, i teraz mam wrażenie że do właśnie czegoś takiego dążyłem
 9. Maciek

  Ocena:
  Ocena: 5
  W sumie taka 602d ale bez sieci i bez usb. Jeśli lubisz czyste stereo w klasycznym wydaniu jak najbardziej to sprzęt dla Ciebie.
 10. Franiusz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Świetny wzmachol!
 11. Andrzej

  Ocena:
  Ocena: 5
  W salonie 40m na Elacach Debutach - ok. Dźwięk nieprzekłamany, dobrze słychać basy.
 12. Kapitan

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wzmacniacz totalnie zmienił oblicze moich starych kolumn mission. Dźwięk stał się bardziej żywiołowy, bas nie dudni i poprawiła się przejrzystość kolumn. Cieszę się, że ostatecznie zdecydowałem się na wzmacniacz a nie amplituner. Polecam każdemu.
 13. Wojtek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Jak wiadomo wzmacniacz zagra zawsze lepiej od amplitunera, dlatego też zdecydowałem się na model 501. Dodatkowo jest to wzmacniacz, który posiada na pokładzie dac'a także na początek wystarczy nawet telewizor z obsługą Spotify i kabel optyczny. Jest tańszy od amplitunerów sieciowych tej marki jednak dźwiękowo zdecydowanie góruje. W kwestii brzmienia jest to dynamiczny wzmacniacz nie bojący się ani iskier na górze pasma ani mocnego uderzenia na basie. Wszystko jest jednak przyjemne dla ucha i w zależności od realizacji albo dominuje jedno albo drugie. Yamaha ładnie podkreśla średnicę co ładnie nasyca zwłaszcza wokale oraz żywe instrumenty. Scena jest szeroka a poszczególne plany nie są rozlokowane w jakiś spektakularny sposób aczkolwiek poprawnie. Bardzo dobrych wybór do ciepłych brzmieniowo kolumn.

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: