Marka: TEAC

AI-301DA-X

Special Price 1 849 zł Regular Price 2 199 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2199 zł
  • Moc wyjściowa: 2 x 60 W
  • Impedancja głośników (min):
  • Pasmo przenoszenia: 2Hz to 100kHz (-5dB)
  • Stosunek sygnał/szum: 95dB LINE in (IHF-A/LPF 20kHz, 1kHz 2V input)

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

TEAC AI-301DA-X

TEAC AI-3011DA-X to niewielki wzmacniacz zintegrowany wyposażony we wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy i gniazdo USB. Cyfrowe wejście USB umożliwia natywne odtwarzanie DSD – urządzenie jest w stanie konwertować pliki DSD 5,6 MHz bezpośrednio na sygnał analogowy bez konieczności stosowania wcześniej konwersji na PCM. Model ten obsługuje zarówno metodę konwersji ASIO2.1, jak i DoP (DSD over PCM). Korzystając z AI-301DA w połączeniu z aplikacją TEAC HR Audio Player można bez trudu odtwarzać cyfrowy dźwięk high-res, w tym pliki 5,6 MHz lub PCM 192 kHz/32 bity, bez potrzeby zagłębiania się w skomplikowane ustawienia.

TEAC AI-301DA-X

Port USB z obsługą trybu asynchronicznego

W przypadku przesyłania cyfrowych sygnałów audio z komputera poprzez USB, urządzenie może pracować w trybie asynchronicznym, kontrolując taktowanie sygnału wejściowego za pomocą wewnętrznego zegara UD-301 (identycznego jak w UD-501). Asynchroniczna transmisja przez USB skutecznie eliminuje jitter, co pozwala przesyłać cyfrowe sygnały audio w czystej, niezakłóconej postaci.

Optyczne i koncenryczne wejścia cyfrowe

Oprócz portu USB model AI-301DA-X udostępnia także wejścia S/PDIF. Cyfrowe złącze koncentryczne obsługuje sygnały w rozdzielczości do 192 kHz/24 bitów, a optyczne do 96 kHz/24 bitów.

TEAC AI-301DA-X

Łączność bezprzewodowa Bluetooth

Wzmacniacz TEAC-a wyposażony jest w moduł obsługujący łączność bezprzewodową Bluetooth. Wysoką jakość dźwięku bezprzewodowego pomaga zachować kodek aptX, który oferuje również funkcję niskiego opóźnienia i skutecznego usuwania błędów. Obie są kluczowe dla osiągnięcia najlepszej jakości brzmienia.

Wysokiej klasy przetwornik c/a BurrBrown PCM 1795

Przetwornik cyfrowo-analogowy BurrBrown PCM 1795 konwertuje cyfrowe dane DSD 5,6 MHz lub PCM 192 kHz/32 bity do analogowej postaci. Sygnał analogowy, który przetwarzany jest z potężnych cyfrowych plików audio (dużo większych niż te na płycie CD), zapewnia precyzyjne odwzorowanie brzmienia z niesamowitym poczuciem głębi.

Zaawansowany wzmacniacz ICEpower Class D

Wewnątrz urządzenia inżynierowie umieścili zaawansowany wzmacniacz mocy pracujący w klasie D. Moduł ten bazuje na sprawdzonej konstrukcji i cechuje się wysoką skutecznością, dzięki czemu mimo dostarczanej mocy 40 W/kanał (4 Ω), generuje minimalną ilość ciepła.

TEAC AI-301DA-X

Obwody CCLC w wysokiej klasy wzmacniaczu słuchawkowym

Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy o mocy wyjściowej 100 mW × 2 (przy obciążeniu 32 Ω) wykorzystuje obwody CCLC (Coupling Capacitor Less Circuit). W standardowych układach wyjścia słuchawkowego w stopniu wyjściowym stosowany jest kondensator, przez co dźwięk zostaje podbarwiony. Kiedy kondensator połączony jest z filtrem górnoprzepustowym często dochodzi do degradacji jakości brzmienia. Obwody CCLC eliminują negatywny wpływ kondensatorów na jakość dźwięku, pozwalając uzyskać pełne brzmienie w zakresie niskotonowym i niesamowitą przestrzenność.

Niewielka, aluminiowa obudowa

Bazując na koncepcji serii 501 (niewielkie, wysokiej klasy urządzenia audio, które można ustawić na biurku) projektanci już na wstępie uznali, że seria 301 powinna być jeszcze bardziej kompaktowa. Teraz obudowa została zmniejszona do szerokości zaledwie 215 mm, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się większą swobodą przy ustawianiu wzmacniacza. Na zewnątrz uwagę przykuwają aluminiowe panele i sterowane silnikiem pokrętło regulacji głośności z wyczuwalnym oporem, którego można spodziewać się jedynie w wysokiej klasy komponentach hi-fi. Ponadto solidna obudowa oparta na metalowej ramie pozostaje całkowicie bezwładna, minimalizując w ten sposób wpływ wibracji na jakość dźwięku.

Intuicyjna obsługa z funkcją automatycznego włączenia

Model AI-301DA-X wykorzystuje praktyczną funkcję Auto Power On, która automatycznie włącza urządzenie po wykryciu cyfrowego sygnału. Kiedy telewizor zostanie podłączony do wejścia optycznego, wystarczy włączyć telewizor, aby móc natychmiast cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem bez konieczności modyfikowania jakichkolwiek ustawień. Funkcja ta ułatwia korzystanie ze wzmacniacza i zapewnia łatwy, szybki dostęp do muzyki lub filmowych ścieżek dźwiękowych.

Specyfikacja TEAC AI-301DA-X

Moc wyjściowa2 x 60 W
Impedancja głośników (min)
Pasmo przenoszenia2Hz to 100kHz (-5dB)
Stosunek sygnał/szum95dB LINE in (IHF-A/LPF 20kHz, 1kHz 2V input)
Zniekształcenia THD0.005%
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectNie
Korekcja tonówNie
PilotTak
Głośniki A/BNie
Pobór mocy (max)38 W
Wymiary (S x W x G) mm215 × 61 × 254
Waga kg2.1
InneBT V2.1 + EDR Qualcomm® aptX™, AAC, SBC; DSD128 (5.6MHz), DSD64 (2.8MHz); PCM 192kHz/24-bit; SUB OUT, 32-bit BurrBrown PCM1795 D/A converter

Opinie o TEAC AI-301DA-X

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: