Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Od ponad 30 lat firma Copland projektuje niezwykłe, unikalne, jedyne w swoim rodzaju urządzenia lampowe. Produkty Duńskiego producenta są jak dzieła sztuki, w które wkładana jest nie tylko wiedza i doświadczenie ale również oddanie i zaangażowanie projektantów.

CTA405-A jest następcą niezwykle cenionego wzmacniacza CTA405. W porównaniu do poprzednika CTA405-A wyposażony został m.in. w lampy KT120 i większy transformator.

CTA405-A jest następcą niezwykle cenionego wzmacniacza CTA405. W porównaniu do poprzednika CTA405-A wyposażony został m.in. w lampy KT120 i większy transformator.


CTA405-A został wyposażony w cztery lampy KT120, dopełniające zestaw lamp 12BH7, 6922  i E83CC (12AX7). Urządzenie cechuje się specjalnie opracowanym torem zasilania. Dzięki wprowadzonym zmianom urządzenie charakteryzuje się jeszcze większą rozdzielczością i dynamiką w stosunku do poprzednika, widoczne szczególnie wtedy gdy wzmacniacz współpracuje z kolumnami głośnikowymi o niskiej skuteczności. Prądowa wydajność lamp mocy pozwala stopniowi wyjściowemu na możliwie najpełniejsze wysterowanie wzmacniacza w klasie A/AB.

Aby skutecznie chronić duże lampy KT120 przed nadmiernym nagrzewaniem inżynierowie zastosowali wolnoobrotowy wentylator. Aby zapewnić jak najlepszą izolację wentylator został zamocowany na aluminiowej płycie a zawieszona na specjalnych amortyzatorach drgań.

Ten lampowy wzmacniacz zintegrowany został wyposażony w pięć wejść liniowych, m.in. pętlę magnetofonową, a także wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy o charakterystyce RIAA, umożliwiający współpracę z wkładkami MM oraz MC. Znakiem rozpoznawczym nowej konstrukcji jest czerwony przycisk trybu czuwania oraz barwiona na czerwono nazwa modelu na panelu przednim urządzenia.

Wzorniczo Copland to wzór prostoty, szlachetności i elegancji. Każdy detal został dopieszczony tak aby całość była spójna i dostojna.

Jeżeli chcesz przekonać się o walorach tego potężnego lampowego wzmacniacza rodem z Danii to zapraszamy do salonów Top Hi-Fi gdzie na własnej skórze zapoznasz się z możliwościach tego urządzenia.

Sekcja wzmacniacza
Moc wyjściowa 2 x 50 W
Impedancja głośników (min) 4 Ω
Typ wzmacniacza Lampowy
Pasmo przenoszenia 10 - 100 000 Hz (-3dB)
Stosunek sygnał/szum > 95dB
Zniekształcenia THD < 1%
Wejścia / wyjścia
Wejścia analogowe RCA
Wejścia cyfrowe Nie
Wejście gramofonowe Tak (MM/MC)
Wyjście słuchawkowe Nie
Dodatkowe funkcje
Tryb Pure Direct Nie
Korekcja tonów Nie
Pilot Tak
Głośniki A/B Nie
Zasilanie
Transformator Toroidalny
Pobór mocy (max) 250W
Pobór mocy (standby) -
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 430 x 185 x 390
Waga kg 27
Inne -
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Test / Recenzja
Test Copland 405-A (Soundrebels Grudzień 2014 Jacek Pazio) - "... Muskularny Duńczyk..." PDF [527.52K]
Test Copland 405-A (Soundrebels Grudzień 2014 Marcin Olszewski) - "...Muskularny Duńczyk..." PDF [404.47K]
  • Jaki wzmacniacz zintegrowany kupić?

    Wzmacniacz audio jest niezbędnym elementem każdego dobrego zestawu stereofonicznego. Jego główną rolą jest napędzenie kolumn głośnikowych, tak aby mogły odtwarzać dźwięk z jak najlepszą jakością. Wzmacniacz wraz z kolumnami ma kluczowy wpływ na brzmienie zestawu audio.

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław