CD-S2100

Marka
Yamaha
Seria
Seria S2100
7 999
sztuka
9 999 zł

Porównywarka 0
Dostępność w salonach:

Bydgoszcz

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Zdjęcia Dojazd

Katowice

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Kielce

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Kraków

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Lublin

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd Parking

Łódź

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Poznań (Posnania)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Poznań (Woźna)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Sopot

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Szczecin

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Andersa)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Naruszewicza)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Nowogrodzka)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Wrocław

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd
Dostępność:
Dostępny natychmiast
Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Odtwarzacz CD / SACD CD-S2100 Yamaha

High-endowy odtwarzacz obsługujący płyty CD i SACD. Urządzenie wyposażone jest w zaawansowany przetwornik C/A oraz cyfrowe gniazdo USB. Model CD-S2100 wyróżnia się symetryczną konstrukcją lewa-prawa, wykorzystaniem niezależnej konfiguracji obwodu cyfrowego/analogowego oraz niezależnego zasilania z całkowicie odseparowanymi układami cyfrowym i analogowym.

Za perfekcyjne przetwarzanie sygnałów cyfrowych na analogowe odpowiada niezwykle zaawansowany, 32-bitowy konwerter ESS. Najwyższa jakość dźwięku jest również pochodną zastosowania bardzo precyzyjnego napędu CD, gwarantującego dokładność odczytu sygnału. Ekskluzywność urządzenia podkreślają drewniane panele boczne oraz półlustrzany wyświetlacz. Odtwarzacz Yamaha CD-S2100 wspiera również odtwarzanie formatu DSD za pomocą złącza USB. Muzykę można odtwarzać po zainstalowaniu na komputerze PC/Mac programu foobar i skonfigurowaniu sterownika: ASIO 2.3 Yamaha Steinberg.


Symetryczna konstrukcja lewa-prawa, niezależna konfiguracja układu cyfrowego/analogowego

CD-S2100 ma całkowicie symetryczną konstrukcję: mechanizm ładowania i odczytu nośnika znajduje się w centralnej części, natomiast cyfrowy układ i jego zasilanie umieszczono w lewej części odtwarzacza, a układ analogowy i jego zasilanie w prawej. Całkowite odizolowanie sekcji cyfrowej i analogowej eliminuje szkodliwy wpływ interferencji i szumu pomiędzy kanałami i jednocześnie pozwala zachować idealne wyważenia całego urządzenia. Przez całą głębokość urządzenia przebiega aluminiowa rama o grubości 5 mm, która nadaje konstrukcji sztywność i zwiększa stabilność odtwarzania płyty.
Yamaha CD-S2100 

Układ cyfrowy/analogowy ze zintegrowanym zasilaniem i połączeniami śrubowymi eliminuje stratę podczas transmisji sygnału

Wewnętrzna konstrukcja CD-S2100 nie oddziela obwodów zasilających, zawierających transformator mocy. Kondensatory blokowe zamocowane są bezpośrednio na odpowiednich płytkach obwodów cyfrowych/analogowych. W efekcie wykorzystano konfigurację oryginalnego układu, który integruje zasilanie obwodów. Wyeliminowanie okablowania z obwodów zasilania do każdej płytki i bezpośredni montaż pozwoliły ograniczyć utratę połączenia, a także uzyskać niską impedancję. Ponadto, okablowanie prowadzące z transformatora mocy wykorzystuje takie samo połączenie śrubowe, jak w A-S2100. Bezpośrednie połączenie bez lutowania zapewnia dokładny, bezstratny punkt styku i niską impedancję. Dzięki temu sygnał przesyłany jest do wzmacniacza bez jakiejkolwiek utraty odczytanych informacji.
Yamaha CD-S2100 uklad cyforowo analogowy 

Jednostopniowy układ konwersji I/V

Aby całkowicie wyeliminować stratę sygnału audio, w przypadku układu analogowego CD-S2100 wykorzystuje innowacyjną konfigurację obwodu. Standardowo sygnał z przetwornika C/A przekazywany jest w postaci analogowej i przesyłany poprzez wielostopniowy układ konwersji I/V. W CD-S2100 sygnał przesyłany jest  za pomocą jednostopniowej konfiguracji opartej na dyskretnym obwodzie konwersji I/V. Ta jednostopniowa konfiguracja z dużą szybkością narastania napięcia wyjściowego mocno obniża stratę sygnału w porównaniu z konfiguracją wielostopniową, a także redukuje negatywne sprzężenie zwrotne, eliminując tłumienie dźwięku i zapewniając naturalne, przestrzenne brzmienie. Korzystając ze zbalansowanego połączenia ze zbalansowanym wzmacniaczem pływającym A-S2100 użytkownik może cieszyć się niezwykle czystym dźwiękiem bez jakichkolwiek strat sygnału podczas transmisji.
Yamaha CD-S2100 jednostopniowy układ konwersji 

Niezależne zasilanie z niezależnymi sekcjami cyfrową i analogową

CD-S2100 wykorzystuje podwójne zasilanie z oddzielnymi, niezależnymi transformatorami dla obwodu cyfrowego i analogowego. Odizolowanie układów cyfrowego i analogowego, rozpoczynające się przy transformatorze, eliminuje ograniczenie jakości dźwięku spowodowane zakłóceniami i szumem pomiędzy układami cyfrowym i analogowym – problem pojawiający się w przypadku współdzielenia zasilania. To rozwiązanie zapewnia niezwykle czystą, pozbawioną szumu reprodukcję dźwięku. Ponadto, toroidalny transformator zasilający sekcję analogową zapewnia stabilne zasilanie i ogranicza wypływ strumienia magnetycznego.
Yamaha CD-S2100 niezależne zasilanie 

Precyzyjny napęd CD jest odporny na wibracje i zapewnia dokładny odczyt sygnału

Odtwarzacz CD-S2100 wyposażony jest w taki sam mechanizm, co flagowy model CD-S3000. Układ gwarantuje bardzo precyzyjny odczyt ogromnej ilości danych zapisanych na dysku. Mechanizm ładujący jest mocno połączony z ramą za pomocą ciężkich, specjalnie opracowanych żelaznych wzmocnień z przodu i z tyłu mechanizmu, ograniczając w ten sposób przekazywanie do układu elektronicznego wibracji powstających podczas obrotu płyty. Podczas montażu każdego egzemplarza CD-S2100 przeprowadzana jest staranna kalibracja, która gwarantuje idealne wypoziomowanie napędu, a tym samym doskonałą precyzję odczytu sygnału.
Yamaha CD-S2100 precyzyjny napęd 

Sztywna aluminiowa tacka na płytę CD

Tacka na płytę CD wykonana jest z bardzo sztywnego aluminium, ograniczającego wtórne wibracje powodowane przez rezonans płyty i pracę wysokoobrotowego silnika. To zapewnia precyzyjny odczyt płyty i cichszą pracę napędu. Ponadto projektanci dopracowali sam proces otwierania/zamykania szuflady, gwarantując mechanizmowi gładsze i delikatniejsze działanie.
Yamaha CD-S2100 sztywna taca 

Zaawansowany 32-bitowy przetwornik C/A

CD-S2100 wyposażony jest w przetwornik C/A ES9016 opracowany przez ESS Technology. O wyborze tego układu zadecydowała nie tylko precyzyjna 32-bitowa obróbka dźwięku, lecz także zdolność do obsługi dużych ilości danych. 8-kanałowy wewnętrzny przetwornik C/A stosuje podwójne działanie różnicowe za pomocą 4-kanałowych przetworników C/A odpowiednio po lewej i prawej stronie. Zapewnia to niesamowitą wydajność i wysoką jakość sygnału wyjściowego z doskonałym stosunkiem sygnału do szumu.
Yamaha CD-S2100 32 bitowy przetowrnik 

Wbudowane funkcje przetwornika C/A USB i protokół USB ASIO 2.3 Yamaha Steinberg

Aby zapewnić optymalną jakość odtwarzania plików dostarczanych ze źródeł wysokiej rozdzielczości, CD-S2100 wykorzystuje doskonałą konwersję C/A i zbalansowane wyjście sygnału, a ponadto wyposażony jest we wbudowany port USB z funkcją przetwornika C/A, co umożliwia bezpośrednie wejście cyfrowego dźwięku, np. z komputera. Układ wyposażony jest w wewnętrzny zegar taktujący i gwarantuje transmisję sygnału charakteryzującą się niskim jitterem. CD-S2100 obsługuje protokół ASIO 2.3, a także cyfrowe pliki rozdzielczości do 192 kHz/24 bitów i natywny format DSD.
Yamaha CD-S2100 usb Yamaha steinberg 

Izolatory umożliwiają zastosowanie kolców lub podkładek

Izolatory są kluczowymi elementami, które blokują zewnętrzne drgania. Użytkownik może wybrać punktowe ustawienie, wykorzystując dołączone kolce, lub płaskie ustawienie za pomocą dołączonych podkładek.
Yamaha CD-S2100 izolatory 

Pilot zdalnego sterowania łączący eleganckie wzornictwo i doskonałą teksturę

Dołączony pilot zdalnego sterowania wyróżnia się wzornictwem dopasowanym do aluminiowego panelu frontowego odtwarzacza. Pilot przekonuje prostym i łatwym do odczytania układem przycisków i atrakcyjną, metaliczną teksturą. Oprócz podstawowych funkcji, takich jak wybór ścieżki i rozpoczęcie odtwarzania, pilot umożliwia również regulowanie głośności i wybór źródła dźwięku we wzmacniaczu zintegrowanym A-S2100.

Sekcja odtwarzacza
Odtwarzane formaty płyt CD, CD-R/RW (MP3; WMA), SACD
Odtwarzane formaty plików DSD, MP3, WMA
Przetworniki C/A 32-bitowy ES9016
Pasmo przenoszenia [CD] 2 Hz-20 kHz, [Super Audio CD] 2 Hz-50 kHz (-3 dB)
Zniekształcenia THD [CD] 0.002% (1 kHz), [Super Audio CD] 0.002% (1 kHz)
Stosunek sygnał/szum 116 dB
Zakres dynamiki [CD] 100 dB, [Super Audio CD] 110 dB
Wejścia / wyjścia
Wyjścia cyfrowe Coaxial, Optyczne
Wyjścia analogowe RCA, XLR
Wejścia cyfrowe Coaxial, Optyczne, USB
Sekcja sieciowa
Certyfikat DLNA Nie
Radio internetowe Nie
FLAC, WAV 192/24 Nie
Tryb GAPLESS (bez pauz) Nie
Sterowanie aplikacją Nie
WiFi Nie
Zasilanie
Pobór mocy (max) 30
Pobór mocy (standby) 0,3
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 435 x 137 x 438
Waga kg 15,6
Warunki gwarancji YAMAHA - Warunki gwarancji YAMAHA PDF [67.95K]
Katalog
Katalog Yamaha 2017-2018 - Sprawdź nowości technologiczne i produktowe Yamahy PDF [35.62M]
Katalog Yamaha 2016-2017 - Sprawdź nowości technologiczne i produktowe Yamahy PDF [6.59M]
Ulotka systemu Yamaha MusicCast - Yamaha MusicCast - Domowy system bezprzewodowej muzyki PDF [676.80K]
Test / Recenzja
Yamaha CD-S2100 - test "Audio Video" - CD-S2100 jest obecnie drugim modelem od góry w ofercie odtwarzaczy Yamahy. Wyżej plasuje się ponad dwukrotnie droższy model CD-S3000. Jednak to CD-S2100 reprezentuje japońską markę w tym porównaniu. Dlaczego? PDF [741.93K]
  • Jak wybrać odtwarzacz CD/SACD?

    Rynek płyt CD ma się cały czas dobrze, pomimo zapowiadanego końca tego formatu. Wiele osób posiada duże kolekcje płyt i szuka najlepszej metody na ich odtworzenie. Niektórzy w swoich zbiorach posiadają płyty SACD, na których dźwięk zapisano w formacie DSD, przeżywającym obecnie swój renesans. Pomimo, że „wszystko już wymyślono” propozycje różnych producentów mocno się między sobą różnią.
  • Wygrzewanie sprzętu audio – prawda, czy mit?

    Często jesteśmy pytani, czy sprzęt audio należy wygrzewać. Jest to kwestia sporna, wiele osób puka się w czoło na samą myśl o wygrzewaniu urządzeń. W poniższym poradniku rozwiewamy mity dotyczące tego procesu. Opowiemy zarówno o zmianie brzmienia nowego urządzenia, jak i o procesie wygrzewania przed odsłuchem.

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław