Yamaha YHT-2950

Zestaw kina domowego Yamaha YHT-2950 składa się amplitunera HTR-3072 i kompletu kolumn głośnikowych NS-P41.

 

Yamaha HTR-3072

Amplituner kina domowego Yamaha HTR-3072 współpracujący w pełni z 4K Ultra HD i formatami HDR, oferujący dwukierunkową łączność Bluetooth®.

Yamaha HTR-3072 jest wydajnym i znakomicie wyposażonym amplitunerem kina domowego, który gwarantuje obsługę wszystkich popularnych formatów audio i video, zarówno cyfrowych jak i analogowych. HTR-3072 obsługuje obraz w rozdzielczości 4K Ultra HD oraz skaluje w górę sygnał niższej rozdzielczości. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się najwyższej jakości obrazem 4K również z nośników HD i Full HD.

Kolejną technologią mającą za zadanie poprawienie jakości obrazu, zaimplementowaną w tym modelu, jest HDR (High Dynamic Range - szeroki zakres dynamiki). Jej zadaniem jest poszerzenie zakresu tonalnego (dynamiki) wyświetlanych treści. Obraz HDR przedstawia szczegóły w wysoko kontrastowych obszarach ekranu wyraźniej i czytelniej. HTR-3072 akceptuje sygnał HDR w popularnych standardach HDR10, Dolby Vision oraz Hybrid Log Gamma (HLG), wykorzystywanych przez m. in. serwisy streamingowe, telewizję, czy gry konsolowe.

Dla wielbicieli muzyki korzystających z serwisów muzycznych idealnym rozwiązaniem będzie możliwość bezprzewodowego przesłania muzyki z urządzeń mobilnych czy laptopa do HTR-3072 za pomocą Bluetooth. Co więcej, w HTR-3072 zastosowano również wyjście Bluetooth, które pozwala dźwięk z amplitunera (lub np. podłączonego do niego telewizora) przesłać bezprzewodowo na dowolne słuchawki lub głośniki Bluetooth. Dzięki temu rozwiązaniu możemy np. obejrzeć film nie przeszkadzając domownikom czy przesłać muzykę bezprzewodowo do drugiego pokoju w domu!

Wbudowany wzmacniacz dostarcza 100 W na kanał, dzięki czemu amplituner Yamaha HTR-3072 napędzi głośniki o wysokiej oporności. Dodatkowo ten model oferuje możliwość zastosowania bi-ampingu. Za wysoką jakość brzmienia odpowiada przetwornik cyfrowo-analogowy Burr-Brown. Konfiguracja odbywa się za pomocą systemu automatycznej kalibracji YPAO™, który zoptymalizuje parametry audio pod akustykę pomieszczenia, w którym znajduje się system kina domowego lub stereo.

Dodatkowo HTR-3072 wyposażono m.in. w port USB na przednim panelu oraz aż 17 programów dźwięku przestrzennego DSP.

Najważniejsze cechy:

 • 5-kanałowy dźwięk przestrzenny 100 W na kanał (6 Ω, 1 kHz, 0,9% THD, 1 kanał sterowany)
 • Bluetooth® – odtwarzaj bezprzewodowo muzykę ze swojego smartfona lub tabletu
 • Bluetooth® Output do wygodnego strumieniowania muzyki do innych urządzeń Bluetooth
 • HDMI® (4 wej. / 1 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video wliczając HDR10, Dolby Vision i Hybrid Log Gamma oraz przepustowością BT.2020
 • Skalowanie wideo do 4K z wejścia HDMI®
 • HDMI® z eARC (Audio Return Channel) oraz funkcje SCENE i HDMI CEC dla łatwiejszej obsługi kilku urządzeń jednocześnie
 • Cyfrowy port USB na przednim panelu do podłączenia pamięci USB
 • YPAO™ – optymalizacja dźwięku umożliwiająca automatyczne skonfigurowanie głośników
 • 17 programów dźwięku przestrzennego DSP z możliwością regulacji
 • Virtual CINEMA FRONT zapewnia rzeczywisty dźwięk przestrzenny z pięciu głośników ustawionych z przodu
 • Tryb ECO obniżający zużycie energii o 20%
 

Bluetooth® - bezprzewodowa muzyka prosto z Twoich urządzeń przenośnych

Zastosowany w HTR-3072 moduł Bluetooth® zapewnia stabilne bezprzewodowe połączenie z źródłem kompatybilnym z tym interfejsem. Zoptymalizowany układ Compressed Music Enhancer gwarantuje naturalne brzmienie przesyłanej ze smartfona lub tabletu muzyki.

Bluetooth® Output – strumieniuj muzykę z amplitunera za pomocą Bluetooth®

Możliwość bezprzewodowego wysyłania muzyki z modelu HTR-3072 powoduje, że wszelkie okablowanie staje się zbędne. Koniec z problematycznymi w rozprowadzeniu sygnału kablami głośnikowymi i przewodowymi słuchawkami.

HDMI® (4 wej. / 1 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video wliczając HDR10, Dolby Vision i Hybrid Log Gamma oraz przepustowością BT.2020

HTR-3072 oferuje obsługuję najnowszych standardów HDMI. Najwyższą jakość wideo 4K Ultra HD zapewnia wysoka przepustowość  na poziomie 4K60p. Amplituner audio-video jest kompatybilny z HDCP 2.2, cyfrowym standardem ochrony praw autorskich. HTR-3072 obsługuje także HDR (High Dynamic Range) Video, w tym najnowsze standardy Dolby Vision, HDR10 i Hybrid Log Gamma. Specjalny układ poprawia jakość obrazu dzięki zwiększeniu szczegółowości w ciemnych i jasnych fragmentach obrazu. Dodatkowo urządzenie dzięki przepustowości BT.2020 obsługuje szerszą gamę koloru. Ogromnym udogodnieniem wprowadzonym w modelu HTR-3072 jest funkcja skalowania do 4K materiałów wideo przesyłanych za pośrednictwem HDMI®.

Skalowanie wideo do 4K video z wejścia HDMI®

Osoby z dużą biblioteką filmów np. na płytach DVD docenią możliwość skalowania do rozdzielczości 4K materiału wideo dostarczonego przez łącze HDMI®. Dzięki temu rozwiązaniu można cieszyć się perfekcyjną jakością obrazu na telewizorze 4K, bez potrzeby wymiany całej kolekcji filmów nagranych w rozdzielczości 1080p.

Yamaha RX-V385

Kanał zwrotny audio (ARC) oraz funkcje SCENE i HDMI CEC

Złącze HDMI wyposażone w kanał zwrotny audio sprawia, że połączenie HTR-3072 z telewizorem jest dziecinnie łatwe. Wystarczy spiąć te dwa urządzenia odpowiednim kablem HDMI®, aby amplituner odtworzył dźwięk z odbiornika TV. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyeliminowano konieczność łączenia sprzętu dodatkowym kablem audio. Należy pamiętać o tym, że telewizor również musi być wyposażony w ARC.

Funkcja SCENE pozwala przypisać poszczególnym przyciskom źródła dźwięku i jego parametry. Znacząco ułatwia to korzystanie z amplitunera, ponieważ za naciśnięciem guzika, przywraca się zapamiętane uprzednio ustawienia, zgodne z upodobaniami użytkownika.

Kilka pilotów do obsługi wielu urządzeń może zaśmiecać stolik kawowy. Z pomocą przychodzi funkcjonalność CEC. Kiedy urządzenie zostanie podłączone do telewizora kompatybilnego z CEC, włączy się i wyłączy razem z telewizorem. . Za pomocą pilota zdalnego sterowania do amplitunera można m.in. poruszać się w menu konsoli do gier. Teraz potrzebujesz tylko jednego pilota do obsługi wszystkich swoich urządzeń, warunkiem jest, aby wszystkie podłączone urządzenia były kompatybilne z HDMI CEC. Nie wszystkie kompatybilne z CEC odtwarzacze i telewizory będą działały.

Port USB na przednim panelu

Aby ułatwić współpracę amplitunera z przenośnymi źródłami dźwięku, projektanci umieścili na frontowym panelu port USB, który pozwala podłączyć zewnętrzny dysk lub pamięć USB.

System automatycznej kalibracji YPAO™

YPAO™ to autorski system Yamahy, którego zadaniem jest dopasowanie dźwięk do warunków  akustycznych panujących w pokoju odsłuchowym. Specjalny układ elektroniczny generuje dźwięki różnej częstotliwości i o różnym natężeniu, jednocześnie zbierając dane za pomocą załączonego mikrofonu, a następnie na ich podstawie analizuje akustykę pomieszczenia. W kilka minut automatycznie zmieni parametry amplitunera tak, aby uzyskać optymalne brzmienie. To zupełnie tak, jakby Twój system został skalibrowany przez specjalistę.

Yamaha RX-V385

17 programów DSP z możliwością regulacji

Amplituner AV HTR-3072 wzbogacony jest o profile dźwięku. Wykorzystując autorską technologię DSP, pozwalają one stworzyć w pomieszczeniu pole dźwięku odzwierciedlające oryginalną akustykę znanych pomieszczeń, np. rzeczywistą atmosferę sali kinowej lub koncertowej. Skorzystaj z aplikacji AV Controller, aby  szybko i łatwo dopasować parametry DSP do własnych oczekiwań i w zależności od gatunku muzyki/filmu lub nastroju jaki chcesz uzyskać.

Virtual CINEMA FRONT zapewnia rzeczywisty dźwięk przestrzenny z pięciu głośników ustawionych z przodu

Nawet wtedy, gdy nie ma możliwości zainstalowania głośników efektowych z tyłu pokoju odsłuchowego, HTR-3072 umożliwi czerpanie radości z wirtualnego 5-kanałowego dźwięku przestrzennego. Dzięki możliwości zainstalowania głośników efektowych z przodu, użytkownik zyskuje większą elastyczność podczas rozstawiania głośników w pokoju.

Tryb ECO obniżający zużycie energii o 20%*

Nowy tryb ECO Yamahy redukuje zużycie energii o ok. 20%. Można włączyć go z poziomu menu GUI.
* W porównaniu ze zużyciem energii, kiedy tryb ECO jest wyłączony (pomiar Yamahy).

 

Zestaw głośników Yamaha NS-P41

Zestaw głośników 5.1 do systemów kina domowego, dostarczy wysokiej jakości dźwięku dla miłośników muzyki i filmu. Subwoofer odtwarza potężny i ciepły bas.

Yamaha NS-P41

 

 • Zestaw kolumn 5.1
 • Kolumny są kompatybilne z HD Audio, oferują bogaty dźwięk
 • Dzięki technologii Advanced YST II subwoofer oferuje potężny i dynamiczny bas
 • Błyszczące, czarne obudowy pasują stylistycznie do nowoczesnych telewizorów
 • Możliwość montażu na ścianie (kolumny przednie, centralny i surround)

Yamaha NS-P41

Specyfikacja Yamaha YHT-2950

Opinie o Yamaha YHT-2950

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: