Poprzedni
Następny

YH-L700A i TW-E3B – nowe słuchawki bezprzewodowe w ofercie Yamahy

Firma Yamaha zaprezentowała dwa nowe bezprzewodowe modele słuchawek – nauszny YH-L700A z dźwiękiem 3D i funkcją śledzenia ruchów głowy oraz kompaktowy true wireless TW-E3B. Dzięki nim odtwarzanie muzyki, czy też dźwięku z filmów w domu lub w podróży, już nigdy nie będzie takie samo.

Yamaha-YH-L700A

Stylowe, nauszne słuchawki YH-L700A wykorzystują podobne rozwiązania techniczne do tych, które zostały zastosowane we wcześniej wprowadzonym na rynek modelu YH-E700A. Innwacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w słuchawkach nausznych YH-L700A jest technika 3D Sound Field z możliwością śledzenia ruchów głowy. Przekształca ona tradycyjny, dwukanałowy odsłuch w 360-stopniowe pole dźwiękowe. Pozwala słuchaczom doświadczać dźwięku z filmów i klipów wideo na ich urządzeniach mobilnych z kinowym realizmem, zanurzając użytkowników w akcji prezentowanej na ekranie.

Odtwarzanie dźwięku przez słuchawki YH-L700A może być dostosowane do rodzaju treści i preferencji słuchacza. Dostępnych jest 7 trybów dźwięku 3D, w tym Cinema, Drama i Music Video (dla treści wideo) oraz Audio Room i Background Music (dla muzyki), a także tryby Outdoor Live i Concert Hall. Technika 3D Sound Field może przetworzyć dowolny materiał stereo z praktycznie każdego źródła, w tym z urządzeń mobilnych z systemem iOS i Android.

Dzięki funkcji śledzenia ruchów głowy, brzmienie jest w czasie rzeczywistym dopasowywane do orientacji głowy słuchacza względem urządzenia odtwarzającego materiał audio. W połączeniu z techniką 3D Sound Field powstaje niezwykle realistyczny dźwięk, dzięki któremu słuchacze czują się tak, jakby rzeczywiście „tam byli” – np. na najlepszym miejscu w kinie lub w pierwszym rzędzie podczas koncertu „na żywo”.

Yamaha-YH-L700A

Yamaha YH-L700A – słuchawki naszpikowane technologią

Zastosowane w słuchawkach Yamaha YH-L700A innowacje nie kończą się na dźwięku 3D i śledzeniu ruchów głowy. Model ten wyposażono w zestaw rozwiązań technicznych Yamaha, które optymalizują wrażenia słuchowe dla każdego użytkownika indywidualnie, w oparciu o kształt głowy, warunki użytkowania i otoczenie. Obejmuje to takie funkcje jak:

  • Listening Optimizer. Rozwiązanie to optymalizuje odtwarzany dźwięk działając w czasie rzeczywistym. Dokonuje bieżących pomiarów i subtelnie dostosowuje przetwarzany sygnał audio do zmian, aby zapewnić użytkownikowi możliwie najlepsze brzmienie.
  • Zaawansowany ANC. Standardowe rozwiązania redukcji szumów często „koloryzują” brzmienie, zmniejszając jego wierność. Zaawansowany system ANC zastosowany w modelu YH-L700A analizuje i usuwa szumy tła, zachowując czysty i niezmodyfikowany sygnał muzyczny.
  • Tryb Ambient Sound. Pozostań w kontakcie ze swoim otoczeniem i komunikuj się z innymi, a wszystko to przy założonych słuchawkach i odtwarzanej muzyce. Tryb Ambient Sound do wychwytywania dźwięków zewnętrznych wykorzystuje wbudowane mikrofony.
  • Listening Care. Dzięki temu rozwiązaniu możesz usłyszeć pełnozakresowy dźwięk – od wysokich do niskich częstotliwości – nawet przy niewielkich poziomach głośności. Model YH-L700A wyposażono w ulepszoną funkcję Listening Care, która w czasie rzeczywistym analizuje muzykę i hałasy w tle, aby automatycznie osiągnąć optymalną równowagę przy wybranym przez słuchacza ustawieniu głośności.

Skoncentrowany na jakości dźwięku

Firma Yamaha wykorzystała swoją pasję do wytworzenia Prawdziwego Dźwięku (ang. Yamaha True Sound) we flagowych słuchawkach YH-L700A. Zastosowano w nich wysokiej klasy, 40-milimetrowe przetworniki dynamiczne, dzięki którym słuchawki oferują naturalny i czysty dźwięk ze szczegółowymi wysokimi tonami, naturalnymi średnimi tonami i głębokim, bogatym basem. W połączeniu z opatentowaną technologią Listening Care wszystkie te cechy brzmienia są wyczuwalne przy każdym poziomie głośności.

Yamaha YH-L700A

Doskonała jakość dźwięku jest dostępna za pośrednictwem połączeń bezprzewodowych i przewodowych. Obsługa kodeka Qualcomm aptX Adaptive umożliwia stabilną łączność bezprzewodową i wysoką jakość strumieniowania. Gdy wymagane jest połączenie przewodowe, dźwięk Hi-Res Audio jest dostarczany w paśmie częstotliwości od 8 Hz do 40 kHz.

Zaprojektowane z myślą o komforcie

Dbałość o szczegóły w zakresie jakości dźwięku znajduje swoje odzwierciedlenie w konstrukcji, komforcie i łatwości obsługi modelu YH-L700A. Zastosowana miękka pianka z tzw. efektem pamięci zapewnia doskonałe uszczelnienie i komfort użytkowania nawet podczas długich sesji odsłuchowych. Zastosowany miękki materiał podkreśla zewnętrzną konstrukcję obrotowych, składanych nauszników i regulowanego pałąka. Dotykowy panel ułatwia obsługę odtwarzania muzyki oraz uruchomienie asystenta głosowego. Dostępne są ponadto przyciski służące do aktywacji trybów, takich jak 3D Sound Field oraz pozwalające na przełączanie między trybem Advanced ANC i Ambient Sound.

Słuchawki L700A, zapewniają do 34 godzin bezprzewodowego słuchania po jednym naładowaniu. W razie potrzeby można je wygodnie złożyć i schować do znajdującego się w zestawie futerału, który ułatwia przenoszenie urządzenia. Wewnątrz znajduje się także miejsce na dołączony kabel do ładowania, adapter samolotowy i kabel audio.

Yamaha_TW-E3B

Yamaha TW-E3B – wielkie brzmienie w małym opakowaniu

Druga z nowości firmy Yamaha, czyli całkowicie bezprzewodowe słuchawki dokanałowe TW-E3B sprawia, że realistyczny dźwięk True Sound z odtwarzanych materiałów audio i audio-wideo możesz zapewnić sobie wszędzie, gdzie tylko chcesz.

TW-E3B to niezwykle lekki, a jednocześnie kompaktowy model true wireless, który jest doskonałym uzupełnieniem linii bezprzewodowych słuchawek firmy Yamaha. Wyróżnia się nie tylko nowym designem, ale przede wszystkim bogatym, realistycznym brzmieniem, a do tego długim czasem pracy na baterii i wodoodpornością. Jest zatem idealnym narzędziem do tego, aby cieszyć się muzyką nie tylko w domowym zaciszu, ale również w podróży.

Słuchawki TW-E3B mają wbudowany moduł Bluetooth 5.0 z obsługą kodeka Qualcomm aptX. Wyposażone są również w funkcję Listening Care – technikę inteligentnej korekcji dźwięku firmy Yamaha, która pozwala usłyszeć pełnozakresowy dźwięk, nawet przy niższych poziomach głośności.

Yamaha_TW-E3B

Realistyczne brzmienie w każdym miejscu

Jako światowy lider w dziedzinie produkcji instrumentów i sprzętu audio, firma Yamaha doskonale zna się na muzyce. Słuchawki dokanałowe TW-E3B wykorzystują dekady doświadczeń w inżynierii audio tego producenta i dążenie do osiągnięcia zadziwiającego poziomu jakości dźwięku. Rezultatem jest, mimo niewielkich rozmiarów słuchawek true wireless TW-E3B, dokładny balans tonalny, żywa dynamika i realistyczny obraz dźwiękowy, który pozwala muzyce, zgodnie z intencjami artysty, zająć centralne miejsce.

Zupełnie nowa konstrukcja, komfort przez cały dzień

Słuchawki TW-E3B są o 25 proc. mniejsze niż poprzednia generacja. Mają ergonomiczny kształt, zapewniający doskonałe dopasowanie do uszu użytkownika. Całodzienny komfort użytkowania zwiększa antypoślizgowa powłoka. Kompaktowe obudowy przetworników elektroakustycznych nie tylko poprawiają komfort noszenia, ale także umożliwiają lepsze uszczelnienie wnętrza ucha, co poprawia izolację od hałasów zewnętrznych, a także ma wpływ na jakość dźwięku.

Yamaha_TW-E3B

Nowe słuchawki true wireless firmy Yamaha oferują ulepszony panel dotykowy do sterowania głośnością, odtwarzaniem muzyki i połączeniami telefonicznymi, a także do aktywowania asystenta głosowego.

Do słuchawek dołączone są wkładki dokanałowe w czterech rozmiarach (XS/S/M/L), dzięki czemu można łatwo dostosować ten element do wielkości kanału usznego użytkownika. Dołączone etui ładujące również zostało ulepszone w stosunku do poprzedniej generacji. Dzięki wskaźnikom LED ulokowanym z przodu etui, możliwe jest szybsze i łatwiejsze sprawdzenie poziomu naładowania baterii. Słuchawki zapewniają do 6 godz. pracy na baterii (24 godz. z wykorzystaniem etui ładującego). Słuchawki dostępne w 6 kolorach: czarnym, jasnoszarym, niebieskim, zielonym, jasnoróżowym i lawendowo-fioletowym.

Dźwięk w pełnym zakresie przy niższej głośności

Słyszenie każdego szczegółu nie oznacza słuchania z maksymalną głośnością. TW-E3B wyposażono w technikę Listening Care, która umożliwia odsłuch pełnego zakresu dźwięku – od niskich po wysokie częstotliwości pasma akustycznego – nawet przy niskich ustawieniach głośności.

Yamaha_TW-E3B

Zależnie od modelu słuchawek, obsługiwane funkcje i tryby przetwarzania dźwięku mogą być aktywowane za pomocą intuicyjnej w obsłudze aplikacji Yamaha Headphones Controller, dostępnej dla urządzeń z systemem iOS i Android, odpowiednio w App Store i Google Play. Słuchawki dostępne są w ofercie salonów Top Hi-Fi & Video Design, a także na stronie internetowej tophifi.pl, gdzie znajdziesz więcej informacji o modelach YH-L700A i TW-E3B.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: