Poprzedni
Następny

Audio Pro „C10 MkII odnajdzie się w niemal każdym nowoczesnym systemie” – test w „Audio”

Do redakcji magazynu „Audio” na testy trafił Audio Pro Addon C10 MkII. Jest to uniwersalny głośnik multiroom, który oprócz wbudowanego Wi-Fi, został wyposażony w Bluetooth i wejście analogowe, a do tego może być elementem systemu multiroom. Sprawdziliśmy opinię jednego z redaktorów na temat nowej generacji modelu C10.

Audio Pro C10 MkII

Testujący głośnik bezprzewodowy firmy Audio Pro już na początku podkreślił jego funkcjonalność i kompatybilność z różnorodnymi systemami audio:

„Do własnej platformy Audio Pro Multiroom dodano dwie kolejne – najnowszą wersję Apple AirPlay 2 (strefy, strumieniowanie, asystent głosowy, intuicyjność oraz szybkość konfiguracji) i Google Chromecast. Na dodatek mamy też Spotify Connect. Aplikacja mobilna Audio Pro działa także jak sterownik (z dodatkiem kilku pożytecznych funkcji, np. prostej regulacji barwy).”

Audio Pro C10 MkII

Uwadze nie umknęła także, charakterystyczna dla Audio Pro, konstrukcja głośnika:

„Wszystkie przetworniki ulokowano z przodu, układ nawiązuje do systemu 2.1, a więc stereofonicznego, ale... z pewnym zastrzeżeniem. W centrum znajduje się (tylko) jeden 15-cm przetwornik nisko-średniotonowy, obsługujący obydwa kanały (a więc monofonicznie), natomiast są dwa przetworniki wysokotonowe – 19-mm kopułki, już niezależnie przetwarzające wysokie tony obydwu kanałów, więc mamy ograniczoną stereofonię do tego zakresu. To oczywiście poważny, ale niegłupi kompromis, każdy głośnik bezprzewodowy jest na jakiś skazany…”

Audio Pro C10 MkII

Redaktor magazynu „Audio” testujący C10 MkII pokusił się również o opinię na temat brzmienia modelu firmy Audio Pro, które jest ściśle związane z tym, jak ustawimy ten głośnik w pomieszczeniu:

„…charakterystykę zestrojono „uniwersalnie”. C10 MkII najlepiej ustawić w niewielkiej odległości od ścian, nie wciskać głośnika w narożnik lub zabudowaną szafkę, ale nawet gdy będziemy do tego zmuszeni, to nadmiar basu nie będzie dyskwalifikujący, a dla wielu okaże się nawet atrakcyjny. Z kolei ustawienie na stoliku na środku pokoju zapewni dźwięk lekki, ale nie słaby. W każdych warunkach przebija się żywość i zadziorność.”

Audio Pro C10 MkII

W teście zwrócono również uwagę na stereofonię, co w wypadku tej bezprzewodowej, jednoelementowej konstrukcji jest istotnym aspektem:

„Stereofonia jest symboliczna, ale nie jest źle, gdy poddamy się ogólnemu wrażeniu. Dość swobodny dźwięk jest czytelny i przekonujący, zarówno gdy słuchamy cicho, jak i dość głośno.”

Model C10 MkII dostępny jest w salonach Top Hi-Fi & Video Design, gdzie w miłej atmosferze możesz samodzielnie przetestować sprzęt, zanim zdecydujesz się na jego zakup. Znajdziesz tam nie tylko głośniki bezprzewodowe, ale również słuchawki i sprzęt audio do systemów stereo i kina domowego oraz telewizory klasy premium.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: