Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Yamaha YH-L700A

Słuchawki YH-L700A to innowacyjny, bezprzewodowy nauszny model firmy Yamaha. Zastosowano w nim różnorodne funkcje i rozwiązania techniczne, które zwiększają komfort użytkowania i wpływają na brzmienie odtwarzanego dźwięku. Wśród nich jest m.in. zaawansowany układ aktywnej redukcji szumu, układ Listening Care, a także tryb Ambient Sound. Dzięki temu model YH-L700A doskonale dopasowuje się do użytkownika i jego otoczenia. Na uwagę zasługuje ponadto wyjątkowo długi, bo aż 34-godzinny czas bezprzewodowej pracy.

Yamaha YH-L700A

Tryb 3D Sound Field

Słuchawki nagłowne mają przetworniki, które są umieszczone w bezpośredniej bliskości ucha. To powoduje, że dźwięk jest wyraźnie słyszalny, ale jednocześnie utrudnia lokalizację poszczególnych źródeł, np. instrumentów. Zastosowana w modelu YH-L700A technika 3D Sound Field czerpie z ponad 30 lat doświadczeń firmy Yamaha w stosowaniu przetwarzania Cinema DSP w sprzęcie kina domowego do przekształcania dźwięku dwukanałowego w wielokanałowy. Lokalizuje źródło dźwięku za pomocą zastrzeżonej technologii HRTF (head-related transfer function), syntetyzując dźwięk binauralny i zamieniając dwukanałowe źródło w trójwymiarową przestrzeń dźwiękową.

Bezpieczeństwo Twojego słuchu

Zauważalne zmiany głośności podczas korzystania ze słuchawek mogą być wywoływane m.in. przez różnorodne poziomy głośności nagrań odtwarzanych z różnych źródeł, a także zmieniający się poziom hałasu otoczenia. Funkcja Listening Care ma na celu optymalizację balansu głośności w oparciu o statyczne (niezmienne) ustawienie głośności na urządzeniu.

Rozwiązanie Listening Care zastosowane w modelu YH-L700A wykorzystuje adaptacyjne przetwarzanie sygnału w czasie rzeczywistym, które bazuje na danych z ostatnich 5 sekund, obliczając średni poziom głośności co 0,7 ms. Brzmienie jest modyfikowane z wykorzystaniem 4-pasmowego korektora w zależności od wspomnianego średniego poziomu głośności. Optymalizacja odtwarzanego sygnału jest zatem realizowana ze znacznie większą dokładnością. Ponadto, w celu uzyskania bardziej naturalnego efektu, parametry korekcji są wprowadzane powoli. Dzięki temu wrażenia słuchowe odbierane przez użytkownika są dostosowane do słuchanej przez niego muzyki i warunków akustycznych otoczenia, co pozwala na uzyskanie całkowicie zindywidualizowanego brzmienia.

Yamaha YH-L700A

Pozbądź się szumu otoczenia z ANC Advanced

Projektanci wyposażyli słuchawki YH-L700A w autorską technikę Advanced ANC, która działa znacznie skuteczniej w porównaniu ze standardowymi układami aktywnej redukcji szumów. Zastosowane rozwiązanie odpowiada za analizę i redukcję szumu tła, co przekłada się na czysty i niezmieniony sygnał muzyczny, w odróżnieniu od tradycyjnych układów, które mogą nieco „podkolorowywać”, a nawet degradować dźwięk lub wprowadzać tłumienie w zakresie niskich tonów.

Listening Optimizer – dźwięk dopasowany do użytkownika

Model YH-L700A został wyposażony w unikatowy układ Listening Optimizer. Zastosowane w tym modelu mikrofony kontrolują „szczelność” słuchawek. Na podstawie uzyskanych danych pomiarowych, odtwarzany sygnał audio jest na bieżąco optymalizowany. Korygowana jest różnica między źródłem dźwięku a rzeczywistymi warunkami akustycznymi odsłuchu. W rezultacie słuchacz może cieszyć się brzmieniem zgodnym z zamierzeniami artysty, a dodatkowo dostosowanym do własnych potrzeb.

Zachowaj kontakt z otoczeniem dzięki trybowi Ambient Sound

Jeśli po założeniu słuchawek nadal chcesz pozostać w kontakcie z otoczeniem i np. móc komunikować się z drugą osobą, możesz aktywować dostępny w modelu Yamaha YH-L700A tryb Ambient Sound. Jest on odpowiedzią na niedogodność słuchawek, zwłaszcza tych nausznych, jaką jest znaczne tłumienie istotnych sygnałów dźwiękowych z otoczenia, np. syren pojazdów służb ratunkowych czy komunikatów na dworcu, lotnisku, ale także w tramwaju czy autobusie. Tryb Ambient Sound wykorzystuje wbudowany mikrofon do rejestracji sygnałów dochodzących z zewnątrz do uszu użytkownika i odtwarza je w tle. To powoduje, że użytkownik modelu YH-L700A może słyszeć to, co dzieje się wokół niego, bez konieczności zdejmowania słuchawek.

 

Yamaha YH-L700A

Współpraca z asystentem głosowym

Za pomocą jednego przycisku na panelu dotykowym słuchawek nausznych YH-L700A możesz aktywować asystenta głosowego (Apple Siri lub Asystenta Google) i wykorzystać go do obsługi odtwarzania muzyki, wyszukiwania informacji czy ustawienia przypomnienia. Dostępna jest także funkcja zestawu głośnomówiącego, która umożliwia wykorzystanie słuchawek do rozmów telefonicznych lub za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

Aplikacja mobilna

Słuchawki YH-L700A współpracują z aplikacją mobilną Yamaha Headphones Controller, która dostępna jest na urządzenia z iOS i Androidem. Pozwala ona na kontrolę parametrów pracy słuchawek połączonych z Twoim smartfonem lub tabletem. Z jej wykorzystaniem możesz włączyć lub wyłączyć funkcję 3D Sound Field, wybrać jeden z dostępnych trybów surround, a także aktywować lub dezaktywować opcję Head Tracking. W aplikacji prezentowany jest ponadto poziom naładowania baterii słuchawek.

Słuchawki YH-L700A – najważniejsze cechy:

 • Moduł Bluetooth 5.0 z obsługą kodeków SBC, AAC, Qualcomm aptX Adaptive
 • Przetworniki dynamiczne o średnicy 40 mm
 • Pasmo przenoszenia: 8 Hz – 40 kHz
 • Zaawansowany aktywny układ redukcji szumów otoczenia (ANC Advanced)
 • Tryb 3D Sound Field – wielowymiarowe doznania słuchowe
 • Tryb Listening Optimizer – dźwięk dopasowany do potrzeb użytkownika
 • Do 34 godzin pracy na baterii (z włączonym trybem ANC Advanced i wyłączonym trybem 3D Sound Field)
 • Do 11 godz. pracy na baterii (z ANC Advanced i włączonym trybem 3D Sound Field)
 • Czas ładowania baterii słuchawek: ok. 3,5 godz.
 • Funkcja Listening Care (w wersji zaawansowanej) zapewniająca pełnozakresowy dźwięk nawet przy niskim poziomie głośności
 • Ambient Sound – tryb pozwalający zachować pełną świadomość otoczenia
 • Współpraca z Asystentem Google i Apple Siri
 • Kompatybilność z aplikacją Headphones Controller (Android i iOS)
 • Możliwość korzystania ze słuchawek przewodowo (wykorzystaj swój DAC lub urządzenie obsługujące Hi-Res audio)
 • Składana konstrukcja pałąka
 • Etui w zestawie
 • Masa słuchawek: 330 g

 

Pasmo przenoszenia (Hz)8 - 40 000 Hz
KonstrukcjaZamknięta
ZłączeMini Jack (3.5mm)
Odłączany przewódTak
SkładaneTak
Aktywna redukcja szumówTak
Sterowanie + mikrofonTak
FuterałTak
Waga kg0,330
InneANC; Siri, Google Assistant; Przetworniki: Dynamic / 40.0 mm; BT 5.0; A2DP, AVRCP, HFP, HSP; SBC, AAC, Qualcomm aptX Adaptive; czas ładowania ok. 3,5 godz.; czas odsłuchu ok. 34 godz. (ANC=ON, 3D Sound Filed=OFF), ok. 11 godz. (ANC=ON, 3D Sound Field=ON)

News

Katalog

Test / Recenzja

Inne

Marka: Yamaha

YH-L700A

2 599 zł
/ sztuka
 • Pasmo przenoszenia (Hz): 8 - 40 000 Hz
 • Konstrukcja: Zamknięta
 • Złącze: Mini Jack (3.5mm)
 • Odłączany przewód: Tak

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 130 zł

Sprawdź szczegóły

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: