Poprzedni
Następny

Yamaha zaprezentowała nowe kolumny podstawkowe i trzy wzmacniacze zintegrowane

Yamaha zaprezentowała cztery całkowicie nowe konstrukcje, które już wkrótce trafią do sprzedaży. Zaliczają się do nich trzy wzmacniacze zintegrowane – A-S1200, A-S2200 i A-S3200 – oraz podstawkowe kolumny głośnikowe NS-3000 wraz ze specjalnie dla tego modelu zaprojektowanymi opcjonalnymi podstawkami SPS-3000. Każda z nowych konstrukcji stanowi urzeczywistnienie niezwykłego przywiązania do szczegółów i łączy doskonałą jakość wykończenia z naturalnym brzmieniem.

A-S1200

Już pierwszy z nowych wzmacniaczy zintegrowanych, Yamaha A-S1200, czerpie z rozwiązań zazwyczaj zarezerwowanych dla droższych, flagowych urządzeń hi-fi. Należą do nich m.in.: wysokiej jakości kondensatory polipropylenowe – pomagające uzyskać ekspresyjny dźwięk – transformator toroidalny dostarczający ogromną energię, niezbędną do stworzenia dynamicznego i muzykalnego przekazu oraz konstrukcja o niskiej impedancji czy Mechanical Ground Concept – nowe rozwiązanie odpowiedzialne za zwiększenie do maksimum sztywności, które przekłada się na rytmiczny bas.

Transformator toroidalny jako źródło mocy

Źródłem mocy urządzenia jest transformator toroidalny (o mocy 625 W), który wyróżnia się techniczną sprawnością i niebywałą muzykalnością. Ten pozwala uzyskać maksymalną moc wyjściową 2 x 160 W (4 Ω, 1 kHz, 0,7% THD), z kolei moc znamionowa urządzenia wynosi 2 x 90 W (20 Hz – 20 kHz, 0,07% THD) przy obciążeniu 8 Ω i rośnie do wartości 2 x 150 przy 4 Ω. Wraz z licznymi funkcjami i komponentami klasy high-end, transformator toroidalny ułatwia przekazanie muzycznych emocji do słuchacza.

A-S1200

Powrót do przeszłości

Okazuje się, że dynamikę i rytm muzyki będzie można nie tylko poczuć, ale także zobaczyć. Na centralnej części przedniej ścianki znajdują się wskaźniki poziomu. Te stanowią swego rodzaju ukłon w stronę złotej ery hi-fi i potwierdzają znaczenie klasycznych urządzeń hi-fi dla dzisiejszych miłośników muzyki. Delikatne podświetlenie LED nasyca domowe pomieszczenia ciepłymi emocjami i jeszcze bardziej zwiększa radość płynącą ze słuchania swoich ulubionych kawałków.

Wysoka jakość brzmienia

Projektanci Yamahy sięgnęli po koncepcję niskiej impedancji, która leży u podstaw wysokiej jakości brzmienia i pozwala uzyskać otwartą, a zarazem naturalną, scenę dźwiękową. Dzięki niej słuchacz może usłyszeć dokładnie to, co miał zamiar przekazać artysta.

A-S1200

Dalsze korzyści brzmieniowe pomaga wydobyć Mechanical Ground Concept – mocowanie m.in. ciężkich posrebrzanych nóżek z mosiądzu, a także dużych radiatorów, transformatora mocy i kondensatorów blokowych bezpośrednio do głównej ramy. W ten sposób ograniczane są wibracje generowane podczas pracy wzmacniacza, co następnie przekłada się na wyższą jakość dźwięku. Ponadto użytkownik za pomocą regulacji basu i sopranów może dopasować brzmienie bezpośrednio pod własne preferencje.

A-S2200 – dla wymagających audiofilów

Model A-S2200, w porównaniu z mniejszym bratem, jest jeszcze bardziej zaawansowanym i funkcjonalnym wzmacniaczem zintegrowanym. Urządzenie wykorzystuje w pełni zbalansowany układ od wejścia do wyjścia i, podobnie jak A-S1200, wyposażono je w przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM i MC. Jednak w przypadku modelu A-S2200 do wyboru korekcji służy przełącznik hebelkowy znajdujący się na przedniej ściance, natomiast w A-S1200 przełącznik umieszczono na tylnej ściance.

A-S1200

Warto też wspomnieć o dodatkowej regulacji poziomu głośności (Trim) dla wyjścia słuchawkowego, pozwalającej uniknąć nagłych zmian głośności podłączonych słuchawek. We wszystkich trzech nowych wzmacniaczach luksusowe terminale głośnikowe wykrojone zostały z czystego mosiądzu i umożliwiają łatwe ich dokręcenie ręką, gwarantując bardzo bezpieczne połączenie.

A-S3200 – flagowy wzmacniacz Yamahy

A-S3200 stanowi zwieńczenie nowych wzmacniaczy zintegrowanych Yamahy. Aby zapewnić czysty dźwięk wraz z niebywałą ekspresją muzyczną, konstrukcję od podstaw zaprojektowano z myślą o zastosowaniu komponentów klasy high-end, do których należą wysokiej jakości kondensatory foliowe PPS czy mosiężne śruby przy czterech dużych kondensatorach blokowych (22 000 µF).

A-S3200

Ponadto najnowszy wzmacniacz japońskiego producenta wykorzystuje w pełni zbalansowany układ pozwalający uzyskać najwyższy możliwy stosunek sygnału do szumu, jak również ulepszoną separację kanałów. Jak przystało na flagową konstrukcję serii, A-S3200 wyróżnia się lepszą mocą w porównaniu z dwoma pozostałymi wzmacniaczami. Maksymalna moc flagowego modelu Yamahy wynosi 2 x 170 W, znamionowa moc wyjściowa 2 x 100 W (20 Hz – 20 kHz, 0,07% THD, 8 Ω) i rośnie do 2 x 150 W przy 4 Ω. Wzmacniacz A-S3200 wyposażony jest także w dwa wejścia zbalansowane.

NS-3000 – nowe kolumny podstawkowe Yamahy

N-S3000

Dopełnieniem dla trzech nowych wzmacniaczy zintegrowanych są debiutujące wraz z nimi podstawkowe kolumny głośnikowe NS-3000. Elementem charakterystycznym tych kolumn podstawkowych są przetworniki wykorzystujące membrany wykonane z materiału ZYLON, które zastosowane zostały zarówno w 30-milimetrowej kopułce wysokotonowej, jak i 160-milimetrowym przetworniku nisko-/średniotonowym. Materiał ten wyróżnia szybkość dźwięku porównywalna z berylem, ale przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznej miękkości membran tekstylnych. Efektem jest doskonała spójność brzmienia w całym zakresie odtwarzanych częstotliwości, z niezwykle dokładnym i bogatym emocjonalnie dźwiękiem.

Topowe rozwiązania

Najwyższą możliwą jakość dźwięku pozwala uzyskać również umieszczona za przetwornikiem wysokotonowym komora R.S. (Resonance Suppression). Do jej zadań należy tłumienie niepożądanego rezonansu rurowego niekorzystnie wpływającego na precyzję dźwięku. Projektanci wyposażyli układ zwrotnicy w topowe komponenty, w tym kondensator audio MCap SUPREME EVO opracowany przez niemiecką firmę Mundorf.

N-S3000

Doskonałe dopasowanie z nowymi podstawkami

Kolumny podstawkowe Yamaha NS-3000 będą cieszyć użytkownika również wysokiej jakości podstawkami. Specjalnie dla tego modelu zaprojektowane zostały podstawki SPS-3000, dzięki którym można mieć pewność, że kolumny głośnikowe ustawione są na optymalnej wysokości. Co ważne, same podstawki nie generują niepożądanych efektów odbicia dźwięku. Na podstawkę składają się górna płyta – pełniąca rolę wspornika – o grubości 6 mm, drewniana kolumna, a także gruba podstawa drewniana (35 mm) z metalową płytą (5 mm) i wymiennymi kolcami.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: