Poprzedni
Następny

9 filmów o epidemiach na kwarantannowe wieczory filmowe

Nieważne, czy jesteś preppersem, poszukiwaczem dreszczy w filmach czy spokojnym obserwatorem rzeczywistości, jedno jest pewne – masz teraz dużo wolnego czasu na oglądanie dosłownie wszystkiego. Coś nam mówi, że prędzej czy później sięgniesz po filmy o epidemiach (o ile to się już nie wydarzyło), postanowiliśmy więc wyjść naprzód twoim poszukiwaniom i zaserwować gotową listę pozycji, które warto sprawdzić. Zrób zatem popcorn, włącz kino domowe i zaczynamy!

philips-55oled804

The Happening – 2008

Nauczyciel przedmiotów ścisłych (Mark Wahlberg) i jego żona (Zooey Deschanel) muszą przeżyć wirusową zarazę, która powoduje samobójstwa. Film napisał i wyreżyserował M. Night Shyamalan (twórca “Znaków” i “Osady”), więc oczekuj niepokojącego suspensu, przerażającego obrazu i szumnego zakończenia.

Warm Bodies (PL: Wiecznie żywy) – 2013

Jeśli masz ochotę na film o epidemii zombie, ale niepozbawiony ciepłych emocji i niezbyt przerażający, ta pozycja będzie w sam raz. Historia skupia się na chłopaku zombie, który ratuje dziewczynę przed napaścią, co owocuje budzących się między innymi uczuciem.

World War Z – 2013

Brad Pitt gra byłego pracownika ONZ, który stara się znaleźć źródło i lekarstwo na epidemię, która zamienia zarażonych w podstępne, zdziczałe potwory. Gwarantujemy obgryzanie paznokci od początku do samego końca.

The Andromeda Strain (PL: Tajemnica Andromedy) – 1971

Ten jeden z wcześniejszych filmów o epidemii ma dość prostą fabułę, która opiera się na powieści Michaela Crichtona z 1969 roku. Akcja koncentruje się na grupie naukowców pracujących nad ustaleniem, jaki nieznany wirus zabił wszystkich mieszkańców małego miasteczka.

Quarantine (PL: Kwarantanna) – 2008

Fani Found-footage horrorów będą naprawdę cieszyć się kwarantanną, która podąża za reporterką telewizyjną i jej operatorem, który uwięziony w budynku, który jest poddawany kwarantannie przez Center for Disease Control. Wewnątrz znajduje się grupa ludzi zarażonych tajemniczą chorobą, która zmieniła ich w krwiożercze potwory.

It Comes at Night (PL: To przychodzi po zmroku) – 2017

Rodzina izoluje się od świata zewnętrznego w wyniku powszechnego wybuchu przerażającej epidemii. Ich nowy porządek zostaje wywrócony do góry nogami, gdy u progu ich domu pojawia się druga rodzina, która także szuka schronienia.

Outbreak (PL: Epidemia) – 1995

Absolutny klasyk z Dustinem Hoffmanem, Rene Russo, Morganem Freemanem i Donaldem Sutherlandem. “Outbreak” skupia się na grupie ekspertów od chorób zakaźnych, którzy pracują nad zminimalizowaniem i wyeliminowaniem wirusa przenoszonego drogą powietrzną, który sieje spustoszenie w małym kalifornijskim mieście.

Contagion (PL: Conragion – epidemia strachu) – 2011

Gwiazdorska obsada (m.in. Kate Winslet, Jude Law, Matt Damon i Gwyneth Paltrow) i historia o wirusie, który zabija w ciągu kilku dni po zakażeniu i sieje spustoszenie na całym świecie.

The Omega Man (PL: Człowiek Omega) – 1971

Hollywoodzka legenda Charlton Heston w historii o lekarzu, będącym jedynym człowiekiem, który przeżył apokaliptyczną wojnę. W jego otoczeniu żyje kilkaset zdeformowanych, nocnych stworzeń i aby przeżyć, musi nauczyć się je przechytrzać. Jeśli podobał ci się “Jestem legendą”, ten film na pewno też przypadnie ci do gustu.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: