Marka: Yamaha

NS-3000

Cena na telefon
/ komplet
  • System: 2-drożny
  • Obudowa: Bass-reflex
  • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 16 cm (6-1/2") cone type
  • Przetwornik wysokotonowy: 3 cm (1-1/4") dome type

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Kolumny Yamaha NS-3000

Od premiery modelu Yamaha HiFi Player, pierwszego na świecie urządzenia audio noszącego nazwę „HiFi”, minęło już 60 lat. Yamaha w tym czasie zyskała miano prawdziwego eksperta w dziedzinie akustyki architektonicznej i promocji muzyki, a swoją wiedzę techniczną wraz z doświadczeniem wykorzystywała do tworzenia coraz doskonalszych, a zarazem wszechstronniejszych urządzeń audio, w tym instrumentów muzycznych, materiałów i półprzewodników.

Yamaha NS-3000

Podstawkowe kolumny głośnikowe NS-3000 stanowią urzeczywistnienie absolutnej dbałości o detale w każdym aspekcie. Elementem charakterystycznym dla tych konstrukcji są przetworniki wykorzystujące membrany wykonane z materiału ZYLON, który zapewnia płynne przejście pomiędzy niski, średnimi i wysokimi tonami. Materiał ten wyróżnia także szybkość dźwięku porównywalna z berylem, lecz przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznej miękkości membran tekstylnych. Rezultatem jest doskonała spójność brzmienia w całym zakresie odtwarzanych częstotliwości, z niezwykle dokładnym i bogatym emocjonalnie dźwiękiem.

Yamaha NS-3000

Za uzyskanie najwyższej jakości brzmienia odpowiada również komora R.S. (Resonance Suppression). Ta została umieszczona z tyłu przetwornika wysokotonowego i pomaga zredukować rezonans rurowy, który może niekorzystnie wpłynąć na precyzję dźwięku. Warto też wspomnieć o specjalnie dla NS-3000 opracowanym nowym akustycznym absorberze, którego zadaniem jest minimalizowanie wpływu wewnętrznych fal stojących, bez konieczności sięgania po materiał tłumiący.

Yamaha NS-3000

Projektanci wprowadzili liczne udoskonalenia zarówno w samej konstrukcji kolumn głośnikowych NS-3000, jak i zastosowanych układach elektrycznych. Zwrotnica wykorzystuje najwyższej jakości elementy, m.in. kondensator audio MCap SUPREME EVO niemieckiej firmy Mundorf – element uznawany za topowy komponent w świecie audio, który w NS-3000 współpracuje z ogromną cewką przetwornika niskotonowego. Całości dopełnia niezwykle sztywna obudowa korzystnie wpływająca na integralność dźwięku. Wykorzystanie analizy FEM i laserowych pomiarów umożliwiło określenie optymalnych wzmocnień elementów krzyżowych, a równocześnie wpłynęło na ograniczenie do minimum ryzyka „dzwonienia obudowy” powodowanego przez opóźnioną wibrację ze wszystkich sześciu powierzchni.

Yamaha NS-3000

 

 

Specyfikacja Yamaha NS-3000

System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy16 cm (6-1/2") cone type
Przetwornik wysokotonowy3 cm (1-1/4") dome type
Pasmo przenoszenia39 Hz-60 kHz (-10dB), -100 kHz (-30dB)
Skuteczność87 dB / 2.83 V/1 m87 dB / 2.83 V/1 m
Częstotliwość podziału2.8 kHz
Wymiary (S x W x G) mm306 x 648 x 401 z kolcami
Waga kg15.3
Wersje wykończeniaCzarny połysk
Impedancja6 Ohm

Opinie o Yamaha NS-3000

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: