Przedsprzedaż

NS-3000

Marka
Yamaha
Ocena
Cena na telefon

Porównywarka 0
Dostępność:
Prosimy o kontakt
Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

 

Kolumny Yamaha NS-3000

Od premiery modelu Yamaha HiFi Player, pierwszego na świecie urządzenia audio noszącego nazwę „HiFi”, minęło już 60 lat. Yamaha w tym czasie zyskała miano prawdziwego eksperta w dziedzinie akustyki architektonicznej i promocji muzyki, a swoją wiedzę techniczną wraz z doświadczeniem wykorzystywała do tworzenia coraz doskonalszych, a zarazem wszechstronniejszych urządzeń audio, w tym instrumentów muzycznych, materiałów i półprzewodników.

Yamaha NS-3000

Podstawkowe kolumny głośnikowe NS-3000 stanowią urzeczywistnienie absolutnej dbałości o detale w każdym aspekcie. Elementem charakterystycznym dla tych konstrukcji są przetworniki wykorzystujące membrany wykonane z materiału ZYLON, który zapewnia płynne przejście pomiędzy niski, średnimi i wysokimi tonami. Materiał ten wyróżnia także szybkość dźwięku porównywalna z berylem, lecz przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznej miękkości membran tekstylnych. Rezultatem jest doskonała spójność brzmienia w całym zakresie odtwarzanych częstotliwości, z niezwykle dokładnym i bogatym emocjonalnie dźwiękiem.

Yamaha NS-3000

Za uzyskanie najwyższej jakości brzmienia odpowiada również komora R.S. (Resonance Suppression). Ta została umieszczona z tyłu przetwornika wysokotonowego i pomaga zredukować rezonans rurowy, który może niekorzystnie wpłynąć na precyzję dźwięku. Warto też wspomnieć o specjalnie dla NS-3000 opracowanym nowym akustycznym absorberze, którego zadaniem jest minimalizowanie wpływu wewnętrznych fal stojących, bez konieczności sięgania po materiał tłumiący.

Yamaha NS-3000

Projektanci wprowadzili liczne udoskonalenia zarówno w samej konstrukcji kolumn głośnikowych NS-3000, jak i zastosowanych układach elektrycznych. Zwrotnica wykorzystuje najwyższej jakości elementy, m.in. kondensator audio MCap SUPREME EVO niemieckiej firmy Mundorf – element uznawany za topowy komponent w świecie audio, który w NS-3000 współpracuje z ogromną cewką przetwornika niskotonowego. Całości dopełnia niezwykle sztywna obudowa korzystnie wpływająca na integralność dźwięku. Wykorzystanie analizy FEM i laserowych pomiarów umożliwiło określenie optymalnych wzmocnień elementów krzyżowych, a równocześnie wpłynęło na ograniczenie do minimum ryzyka „dzwonienia obudowy” powodowanego przez opóźnioną wibrację ze wszystkich sześciu powierzchni.

Yamaha NS-3000

 

 

Konstrukcja
System 2-drożny
Obudowa Bass-reflex
Dane techniczne
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 16 cm (6-1/2") cone type
Przetwornik wysokotonowy 3 cm (1-1/4") dome type
Pasmo przenoszenia 39 Hz-60 kHz (-10dB), -100 kHz (-30dB)
Skuteczność 87 dB / 2.83 V/1 m87 dB / 2.83 V/1 m
Impedancja 6 Ω
Częstotliwość podziału 2.8 kHz
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 306 x 648 x 401 z kolcami
Waga kg 15.3
Wersje wykończenia Czarny połysk
Warunki gwarancji YAMAHA - Warunki gwarancji YAMAHA PDF [67.95K]
News
Poradnik vTuner v2.2 - Co zrobić, żeby korzystać z radia internetowego i cieszyć się niezliczoną liczbą stacji radiowych w starszych modelach urządzeń Yamahy? Sprawdzamy. PDF [540.99K]
Katalog
Katalog Yamaha 2018-2019 - Yamaha sprawia, ze jestes blizej artysty. Blizej jego ekspresji, energii, pasji. 130 lat tworzenia muzyki. Partnerstwo z najsłynniejszymi artystami. Dzwiek dla najwiekszych scen swiata. Kto lepiej rozumie dzwiek tak, jak powinien byc słyszany? Kto inny mógłby Ci zapewnic prawdziwy dzwiek? Od naszych głosników po soundbary, pracujemy niestrudzenie nad jego tworzeniem. Poniewaz kiedy poczujesz wpływ prawdziwego dzwieku, mozesz sie wyrazic przez swoja muzyke. PDF [7.92M]
Katalog Yamaha 2017-2018 - Sprawdź nowości technologiczne i produktowe Yamahy PDF [35.62M]
Ulotka systemu Yamaha MusicCast - Yamaha MusicCast - Domowy system bezprzewodowej muzyki PDF [2.49M]
Oceń produkt
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje. Prosimy zalogować się lub zarejestrować
  • Yamaha zaprezentowała nowe kolumny podstawkowe i trzy wzmacniacze zintegrowane

    Yamaha zaprezentowała cztery całkowicie nowe konstrukcje, które już wkrótce trafią do sprzedaży. Zaliczają się do nich trzy wzmacniacze zintegrowane – A-S1200, A-S2200 i A-S3200 – oraz podstawkowe kolumny głośnikowe NS-3000 wraz ze specjalnie dla tego modelu zaprojektowanymi opcjonalnymi podstawkami SPS-3000. Każda z nowych konstrukcji stanowi urzeczywistnienie przywiązania do szczegółów i łączy doskonałą jakość wykończenia z naturalnym brzmieniem.

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław