Poprzedni
Następny

Yamaha EPH – najnowsze słuchawki douszne z Bluetooth

Yamaha wprowadziła do sprzedaży trzy nowe modele słuchawek dousznych. Yamaha EPH-W32 i Yamaha EPH-W22 to konstrukcje zaprojektowane dla melomanów ceniących na równi eleganckie wzornictwo i funkcjonalność. Yamaha EPH-WS01 to słuchawki sportowe opracowane z myślą o melomanach, którzy nawet podczas treningu chcą cieszyć się wysokiej jakości brzmieniem. W każdym z modeli pracują 8-mm przetworniki, a wygodę użytkowania zwiększają wbudowane moduły Bluetooth.

yamaha-eph-01

Na polskim rynku rozpoczęła się sprzedaż trzech nowych modeli słuchawek dousznych: Yamaha EPH-W32, Yamaha EPH-W22 oraz Yamaha EPH-WS01. Wspólną cechą wszystkich trzech konstrukcji są nowo opracowane 8-mm przetworniki z neodymowymi magnesami, wbudowane moduły łączności bezprzewodowej Bluetooth, a także nowoczesne wzornictwo i wysoka jakość wykończenia.

yamaha eph-ws01

Wysoka jakość brzmienia dzięki nowo opracowanym przetwornikom

Dynamiczne słuchawki zamknięte Yamaha EPH-W32 i Yamaha EPH-W22 to konstrukcje, które łączą nowoczesne, dystyngowane wzornictwo z wysoką jakością dźwięku. Obudowy najnowszych modeli wykończone są połyskującym tworzywem i skrywają nowo opracowane przetworniki, w których 8-mm membrany współpracują z mocnymi, neodymowymi magnesami. Bardziej zaawansowane technologicznie słuchawki EPH-W32 wykorzystują dodatkowo specjalny kanał dostrajania dźwięku, którego zadaniem jest kontrolowanie skoków w zakresie wysokotonowym.

Zgodnie z założeniami konstruktorów przetworniki i kanały dźwiękowe w obu modelach znajdują się na jednej osi, dzięki czemu sygnał muzyczny kierowany jest z głośnika wprost do bębenka usznego. To rozwiązanie w połączeniu z perfekcyjnie dopracowanymi głośnikami sprawia, że słuchawki Yamaha EPH-W32 i Yamaha EPH-W22 zapewniają bogactwo zakresu nisko- i średniotonowego oraz klarowność sopranów. Model EPH-W22 został dostrojony tak, aby podkreślał moc i emocje charakterystyczne dla niskich tonów, natomiast bardziej zaawansowana konstrukcja uwydatnia niską średnicę oraz gwarantuje szeroką stereofonię. Dodatkowo słuchawki EPH-W32 wykorzystują materiały o różnej twardości – w przedniej części obudowy projektanci zastosowali tworzywo ABS, w tylnej ABS z poliwęglanem. Dzięki temu połączeniu inżynierowie wyeliminowali niepożądane drgania obudowy, co dodatkowo zwiększa czystość brzmienia.

Wbudowane moduły łączności bezprzewodowej Bluetooth

Wyróżnikiem nowych słuchawek Yamaha EPH-W32 i Yamaha EPH-W22wbudowane moduły Bluetooth. Dzięki nim można bezprzewodowo odtwarzać muzykę ze smartfonów i telefonów obsługujących tę technologię, a dzięki kodekowi aptX cieszyć się również najwyższą możliwą jakością dźwięku. Ponadto moduł Bluetooth pozwala także sterować odtwarzaniem muzyki, a za pośrednictwem funkcji „multi-pairing” umożliwia zarejestrowanie do ośmiu urządzeń i korzystanie z równoległego wielopunktowego połączenia z dwoma urządzeniami.

yamaha-eph-02

 

Komfort użytkowania, pewność mocowania dzięki systemowi obustronnego podparcia ucha

Dopełnieniem zaawansowania nowych konstrukcji jest wygoda użytkowania. Specjalne ząbkowane wkładki douszne ułatwiają dopasowanie słuchawek do uszu i jednocześnie zapewniają wysoką jakość dźwięku. Wkładki wykonane są z dwóch rodzajów materiałów silikonowych – twardego i miękkiego. Z pierwszego wykonano kanał, którym przepływa dźwięk. Dzięki ząbkowaniu ten element łączy elastyczność oraz wytrzymałość i zachowuje swój kształt nawet po umieszczeniu słuchawek w kanale dousznym. Z miękkiego silikonu wykonany został kołnierz, który bezpośrednio styka się z uszami. Ten materiał gwarantuje perfekcyjne dopasowanie i chroni przed „wypływaniem” dźwięku, prowadzącym do pogorszenia jakości brzmienia.

Ponadto w modelach Yamaha EPH-W32 i Yamaha EPH-W22 konstruktorzy zastosowali specjalny system obustronnego podparcia ucha. System umożliwia poprowadzenie przewodu ponad uchem i owinięcie go wokół małżowiny, co zwiększa pewność mocowania, lub też zastosowanie tradycyjnego rozwiązania, w którym przewód opada swobodnie ze słuchawek. Konstrukcja EPH-W32 obejmuje także prążkowaną osłonę przewodu, która minimalizując tarcie redukuje ryzyko powstawania szumu tarcia i ogranicza możliwość splątania się kabla.

Yamaha EPH-WS01 – dźwiękowe emocje w sportowym stylu

W przeciwieństwie do dystyngowanego wzornictwa EPH-W32 i EPH-W22 słuchawki Yamaha EPH-WS01 emanują sportowym stylem, ale zachowują funkcjonalność modelu EPH-W22. Wyróżnikiem sportowej konstrukcji są wkładki douszne, które pomagają utrzymać słuchawki na miejscu nawet podczas biegu lub w trakcie intensywnego treningu. W przypadku EPH-WS01 projektanci zrezygnowali z ząbkowanych wkładek dousznych i dostroili słuchawki tak, aby czysty i przejrzysty dźwięk pozwalał zachowywać kontakt ze środowiskiem zewnętrznym.

yamaha-eph-03

Pewność mocowania zwiększa specjalny klips, za pomocą którego przewód słuchawek można przymocować  do górnej części małżowiny usznej. Dodatkowo słuchawki pokryte są specjalną warstwą, do której nie przywiera płyn, dzięki czemu pot i woda nie przedostają się do wnętrza obudowy. Zwiększa to komfort użytkowania EPH-WS01 i chroni słuchawki przed zniszczeniem.

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: