Poprzedni
Następny

NAD MDC DD-BluOS – moduł, dzięki któremu zyskasz dostęp do funkcji sieciowych

Producent audiofilskich systemów audio, firma NAD, wprowadził do sprzedaży moduł MDC DD-BluOS. Za jego pomocą modele NAD C 390DD DAC oraz NAD M12 zyskują dostęp do funkcji sieciowych, co pozwala strumieniować przewodowo (LAN) lub bezprzewodowo (Wi-Fi i Bluetooth) muzykę z internetu, internetowych serwisów muzycznych oraz domowej sieci. Moduł zapewnia także łatwą integrację z urządzeń NAD z modelami systemu Bluesound

Już od wielu dekad NAD należy do ścisłego grona najbardziej cenionych na świecie producentów urządzeń audio-wideo. Renoma firmy jest m.in. pochodną perfekcyjnej dbałości inżynierów o zapewnienie najwyższej możliwej jakość dźwięku, a także wprowadzenia w wielu modelach rewolucyjnej, modułowej konstrukcji. To ostatnie rozwiązanie sprawia, że wymagający użytkownicy wraz z rozwojem technologii mogą sukcesywnie unowocześniać swoje urządzenia, bez potrzeby ich wymiany. Teraz na polski rynek NAD wprowadza swój najnowszy moduł MDC DD-BluOS.

Dostęp do sieci w przedwzmacniaczu? Teraz to możlwie!

MDC DD-BluOS to doskonały sposób na połączenie świata cyfrowej muzyki, dostępnej za pośrednictwem urządzeń systemu Bluesound, z najwyższej jakości dźwiękiem analogowym, gwarantowanym przez konstrukcje NAD. Najnowszy moduł przeznaczony jest do wzmacniacza zintegrowanego C 390DD DAC oraz należącego do referencyjnej serii Masters cyfrowego przedwzmacniacza DAC M12. Dzięki MDC DD-BluOS oba urządzenia zyskują dostęp do funkcji sieciowych, za pomocą połączenia przewodowego LAN oraz bezprzewodowego Wi-Fi i Bluetooth, a także z łatwością integrują się z rodziną urządzeń Bluesound.

blu os

Ponieważ NAD MDC DD-BluOS jest wewnętrznym modułem, nie ma potrzeby stosowania zewnętrznych połączeń i dodatkowego zasilania. Ponadto projektanci zadbali o maksymalną zgodność modułu z oprogramowaniem sterującym C 390DD DAC i M12. Tak jak w przypadku wszystkich konstrukcji NAD, priorytetem inżynierów było zapewnienie najwyższej jakości dźwięku, dlatego połączenie kablowe Ethernet oraz łączność bezprzewodowa Wi-Fi działają w trybie asynchronicznym. Dzięki temu możliwe było maksymalne ograniczenie jitteru, a dodatkowo korzystając z tych połączeń użytkownik zyskuje możliwość odsłuchu muzyki udostępnionej w domowej sieci oraz strumieniowanej z internetu i popularnych serwisów muzycznych, takich jak Spotify, WiMP i Deezer. Funkcjonalność modułu MDC DD-BluOS rozszerzają połączenie bezprzewodowe Bluetooth i możliwość odtwarzania muzyki z pamięci USB lub dysku twardego, podłączonych do portu USB (typ A).

Obsługa oprogramowania jest niezwykle prosta

Do obsługi oprogramowania BluOS można wykorzystać dowolny smartfon lub tablet z systemem iOS bądź Android i zainstalowaną bezpłatną aplikacją BluOS. Dostępna w App Store oraz Google Play aplikacja służy do sterowania i zarządzania muzyką, m.in. tworzenia list odtwarzania, a także pozwala korzystać z internetowych serwisów muzycznych oraz muzyki zgromadzonej w bibliotekach muzycznych, takich jak iTunes.  Ponadto oprogramowanie BluOS gwarantuje bezpośrednie współdzielenie muzyki w dowolnym formacie, wliczając pliki FLAC, ALAC i WAV w rozdzielczości do 192 kHz/24 bitów oraz obsługę odtwarzania bez pauz (gapless). Moduł DD-BluOS zapewnia również pełną kompatybilność z rodziną urządzeń Bluesound, pierwszym bezprzewodowym, cyfrowym systemem multiroom w pełni obsługującym pliki wysokiej rozdzielczości.

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: