Poprzedni
Następny

Koss BT540i – najnowsze słuchawki Bluetooth

Koss od wielu dekad należy do ścisłego grona najbardziej cenionych projektantów słuchawek i zapisał się na kartach historii jako pionier słuchawek. Najnowszą konstrukcją amerykańskiego producenta jest bezprzewodowy model wokółuszny – BT540i.

BT540i to zaawansowane słuchawki, które urzeczywistniają wygodę bezprzewodowej łączności, wysoką jakość brzmienia i funkcjonalność. Dzięki wbudowanej technologii Bluetooth aptX użytkownik może słuchać muzyki bez potrzeby korzystania z połączenia kablowego. Wbudowany akumulator pozwala korzystać z BT540i w trybie aktywnym (włączony Bluetooth) przez ponad 8 godzin. Kodek aptX gwarantuje natomiast wysoką jakość dźwięku, porównywalną z jakością CD.

Wygodę użytkowania zwiększają przyciski kontrolne oraz obsługa technologii NFC. Za pomocą wbudowanych przycisków można sterować odtwarzaniem muzyki, regulować głośność, a także odbierać połączenie telefoniczne. Ta ostatnia funkcja ułatwia korzystanie z BT540i w połączeniu z telefonem lub smartfonem – użytkownik może prowadzić rozmowę telefoniczną bez konieczności zdejmowania słuchawek. Dwa wbudowane w nauszniki mikrofony pracują synchronicznie i redukują szum tła, zapewniając w ten sposób czystość i wyrazistość mowy. Obsługa technologii NFC umożliwia parowanie bezprzewodowych urządzeń poprzez zbliżenie ich na odległość do kilkunastu centymetrów lub ich dotknięcie.

Odtwarzanie dźwięku projektanci powierzyli zaawansowanym przetwornikom dynamicznym PLX40. Głośniki gwarantują liniową charakterystykę częstotliwościową i naturalne brzmienie, z precyzyjnymi sopranami, czystą średnicą i mocnym basem. W rozkoszowaniu się dźwiękiem pomagają muszle wokółuszne, które zapewniają niezbędną izolację od szumu z zewnątrz. W parze z wysoką jakością reprodukcji idzie komfort użytkowania. Nauszniki zostały wykończone przyjemną w dotyku skórą, pod nią projektanci umieścili specjalną piankę z funkcją pamięci. Wygodę zwiększa doskonale dobrany nacisk słuchawek na głowę, dzięki czemu BT540i po założeniu nie przesuwają się i jednocześnie nie wywołują wrażenia uciskania.

 Potwierdzeniem wysokiej jakości bezprzewodowych słuchawek Koss BT540i jest bogate wyposażenie. Najnowszy model może pracować zarówno w trybie aktywnym (Bluetooth), jak i pasywnym. W tym drugim przypadku należy skorzystać z dostarczanego wraz ze słuchawkami odpinanego przewodu z wtykami mini jack 3,5 mm. Dodatkowo Koss dołącza kabel micro USB, pozwalający ładować wbudowany akumulator. Funkcjonalność zwiększa obrotowa konstrukcja muszli nausznych, dzięki której można odchylić nauszniki na płasko. Ułatwia to przewożenie słuchawek lub przechowywanie ich w dostarczanym z BT540i sztywnym etui.

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: