Poprzedni
Następny

AudioQuest NightHawk - odkryj nową jakość brzmienia

AudioQuest, amerykańska firma słynąca z produkcji kabli i przetworników C/A, wkracza do świata słuchawek. Na początku 2015 r. projektanci firmy zaprezentują swoje pierwsze słuchawki. Zadaniem modelu NightHawk jest spełnienie oczekiwań najbardziej wymagających audiofili. Jednym ze sposobów na osiągnięcie wyznaczonego celu jest wykorzystanie rewolucyjnych rozwiązań, m.in. innowacyjnych przetworników z membranami z biocelulozy i nowatorskich muszli nausznych wykonanych z ciekłego drewna.

Bazując na swoim ponad 30-letnim doświadczeniu w konstruowaniu zaawansowanych kabli i przetworników cyfrowo-analogowych, inżynierowie z AudioQuest zmierzyli się z zadaniem opracowania pierwszego modelu słuchawek w historii firmy. Przedsięwzięcie, którego podjęli się amerykańscy projektanci, wiązało się z przełamaniem wielu barier. Jednym z największych wyzwań był fakt, że konstruktorzy musieli pracować praktycznie od podstaw. Co więcej, w sytuacji, gdy słuchawki stały się niezwykle popularne i szeroko dostępne, konieczne było opracowanie konstrukcji przewyższającej wszystko to, co już teraz jest dostępne na rynku. Przyglądając się bliżej modelowi NightHawk można śmiało powiedzieć, że cel został osiągnięty.

AudioQuest_NightHawk_sluchawki_01

Materiały użyte podczas produkcji słuchawek AudioQuest

Pod nazwą AudioQuest NightHawk kryją się wokółuszne słuchawki półotwarte. Ta nowatorska konstrukcja przekonuje najwyższą jakością brzmienia, niezrównaną wygodą użytkowania i eleganckim, a jednocześnie nowoczesnym wzornictwem. NightHawk to pierwsze szeroko dostępne słuchawki, w których projektanci zastosowali komponenty wydrukowane w technologii 3D. Maskownice, bo o nich mowa, powstały w wyniku inspiracji strukturą skrzydeł motyla. Skrzydła owada cechują się niezwykłą skutecznością w rozpraszaniu światła. Konstrukcja zastosowana w modelu NightHawk ma za zadanie rozpraszać dźwięk i ograniczać rezonans. Projektanci słuchawek sięgnęli także po już opracowane rozwiązania, dzięki czemu w słuchawkach NightHawk można znaleźć wiele elementów stosowanych w przewodach głośnikowych i interkonektach. Inżynierowie wykorzystali wysokiej czystości lite przewodniki wykonane z miedzi+ o perfekcyjnie czystej powierzchni (PSC+), piankową izolację polietylenową, system rozpraszania szumu (NDS) oraz posrebrzane złącza.

AudioQuest_NightHawk_sluchawki_02

Listę pionierskich rozwiązań rozszerzają przetworniki, są wykonane z biocelulozy membrany przetworników. Dzięki wyeliminowaniu z głośników Mylaru, materiału najczęściej wykorzystywanego do budowy membran, projektanci uniknęli głównych wad charakterystycznych dla tego tworzywa - zniekształceń brzmienia pojawiających się wtedy, gdy sygnał dźwiękowy osiąga wysokie częstotliwości w zakresie od 6 do 10 kHz. Ponadto bioceluloza dzięki swoim samotłumiącym właściwościom gwarantuje precyzję podczas odtwarzania wysokich tonów. Nowatorskie, 50-mm przetworniki współpracują z opatentowanym układem magnetycznym, który niezwykle skutecznie minimalizuje zniekształcenia intermodulacyjne, a dodatkowo zapewnia szerokie pasmo przenoszenia oraz naturalnie detaliczną scenę dźwiękową.

AudioQuest_NightHawk_sluchawki_zlacza

Muszle z ciekłego drewna mają wspaniałe właściwości akustyczne

Dopełnieniem listy innowacji są muszle słuchawek. Ich cechą szczególną jest materiał, z którego zostały wykonane - tzw. ciekłe drewno. To mieszanka pozyskiwanej z drewna ligniny oraz odzyskanych włókien roślinnych, którą po podgrzaniu i doprowadzeniu do stanu płynnego można obrabiać i formować wtryskowo. W porównaniu z plastikiem ciekłe drewno wyróżnia się doskonałymi właściwościami akustycznymi. Ponadto muszle modelu NightHawk wykorzystują specjalne belki, które wzmacniają strukturalną integralność i minimalizują niepożądany rezonans. Na uwagę zasługuje także wnętrze obudów, które pokryto elastomerową warstwą. Jej zadaniem jest redukowanie niepożądanych drgań. Ponadto materiał tłumiący, wykonany z mieszaniny wełny i poliestru, pozwala uzyskać niezwykle naturalne brzmienie. Wygodę użytkowania słuchawek zwiększa nowatorski system zawieszenia, umożliwiający dowolny ruch nauszników, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do dowolnego kształtu i wielkości głowy.

Znakiem szczególnym słuchawek AudioQuest NightHawk jest również wyjątkowe opakowanie. Słuchawki dostarczane są w specjalnym futerale ze sztucznej skóry, na którym widnieje oryginalna szata graficzna. Jej autorem jest ceniony grafik Justin Moller i obrazuje niebieskiego jastrzębia.

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: