Poprzedni
Następny

Wzmacniacze H120 i H190 firmy Hegel kompatybilne z Roon po aktualizacji

Wzmacniacze zintegrowane H120 i H190 firmy Hegel otrzymały aktualizację oprogramowania układowego, która wprowadza do tych modeli obsługę platformy Roon. Aktualizację można uruchomić z menu urządzenia.

Hegel H190

Hegel od dłuższego czasu pracował na wprowadzeniem platformy Roon do swoich urządzeń. Efektem działań tego norweskiego producenta jest certyfikat Roon Ready dla wzmacniaczy zintegrowanych H120 i H190. Są to jednocześnie pierwsze komponenty audio Hegla, które obsługują platformę Roon, pozwalającą na streaming audio wysokiej rozdzielczości.

Szybka aktualizacja

Na stronie internetowej firmy Hegel można znaleźć krótką instrukcję, prezentującą krok po kroku, jak przeprowadzić proces aktualizacji oprogramowania wzmacniacza H120 lub H190, dzięki któremu możemy uzyskać możliwość korzystania z platformy Roon.

Hegel H120

Hegel H190

Po przejściu do podmenu „Update” wzmacniacza, należy nacisnąć przycisk odtwarzania na pilocie („Play”), a następnie nacisnąć go ponownie, aby sprawdzić dostępność aktualizacji oprogramowania sprzętowego w Internecie. Jeśli aktualizacja jest dostępna, rozpocznie się jej automatyczne pobieranie i instalowanie. Po zakończeniu instalacji produkt uruchomi się ponownie. Podczas aktualizacji wzmacniacz musi mieć zapewnioną łączność z Internetem, a ponadto nie należy odłączać kabla zasilającego ani sieciowego!

Dodatkowe usprawnienia

Nowe oprogramowanie to nie tylko wprowadzenie obsługi platformy Roon, ale też kilka nowych funkcji:

  • Zmieniono zakres regulacji głośności na 0­­–100.
  • Zmieniono ustawienia użytkownika dotyczące maksymalnego poziomu głośności.
  • Zmodyfikowano wartość głośności początkowej – wzmacniacz będzie uruchamiany z ostatnio używaną głośnością lub z maksymalną głośnością początkową.
  • Poprawiono drobne błędy w ogólnym funkcjonowaniu urządzeń.
  • Dla modelu H190 dodano powiadomienie o wyłączniku czasowym – na wyświetlaczu pojawi się informacja o przejściu w tryb czuwania w czasie krótszym niż 5 min.

Hegel H120

Funkcjonalna platforma Roon

Roon to platforma pozwalająca – w ramach opłaconej subskrypcji – na odtwarzanie muzyki z wielu różnych źródeł, w tym plików przechowywanych lokalnie, z wykorzystaniem jednego potężnego systemu, wykorzystującego intuicyjny i łatwy w użyciu interfejs użytkownika.

Aby rozpocząć korzystanie z platformy Roon, należy zainstalować oprogramowanie Roon Core (na komputerach z systemem macOS/Windows/Linux, wybranych dyskach NAS firm QNAP i Synology lub minikomputerach Intel NUC z ROCK). Można również zakupić Roon Nucleus (serwer stworzony z myślą o obsłudze aplikacji Roon). Roon Core jest sercem całego systemu. Umożliwia zarządzenie plikami muzycznymi, serwisami streamingowymi i urządzeniami audio.

Dostępna jest też aplikacja Roon Remote, która ułatwia sterowanie całym systemem. Aplikacja Roon Remote łączy się z Roon Core, umożliwiając przeglądanie i odtwarzanie muzyki. Możliwe jest również zakładanie indywidualnych kont użytkowników, co daje możliwość odtwarzania ulubionych utworów, tworzenia list odtwarzania, tagów, budowanie historii odtwarzania i rekomendacji.

Hegel H190

To nie koniec aktualizacji!

Producent poinformował jednocześnie, że jak tylko zakończyły się prace nad aktualizacją dla modeli H120 i H190, podjął działania, których celem jest wprowadzenie platformy Roon do wzmacniaczy zintegrowanych H390 i H590. Należy się więc wkrótce spodziewać nowego oprogramowania także do tych urządzeń.

Wzmacniacze firmy Hegel dostępne są na tophifi.pl i w salonach sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design. Odwiedzając jeden z naszych salonów możesz w miłej atmosferze i w specjalnie zaaranżowanych pomieszczeniach odsłuchowych sprawdzić w praktyce funkcje i możliwości sprzętu, który oferujemy.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: