Poprzedni
Następny

Top Trendy 2022 w Top Hi-Fi – wzmacniacze

Ubiegły rok był dość specyficzny. Przerwy w dostawach podzespołów spowodowały ograniczenia w produkcji elektroniki, co odczuła również branża audio. Wchodząc w 2022 rok z optymizmem, prezentujemy 5 wzmacniaczy, które naszym zdaniem będą wyznaczały trendy na rynku hi-fi. Zapraszamy!

NAD C700

Rotel A14 MKII – hi-fi dla każdego

Ostatnie lata rozwoju podzespołów sprawiły, że przystępne cenowo wzmacniacze brzmią lepiej niż kiedykolwiek. Jednym z najlepszych przykładów jest bestseller w naszej ofercie – A14 MKII od japońskiej marki Rotel. Elegancki i przemyślany design tego urządzenia skrywa zmiany wewnątrz obudowy, za które nowy model otrzymał naszą rekomendację.

Ulepszony przetwornik C/A dostarczył specjalista od sygnałów cyfrowych – firma Texas Instruments wytwarzająca tego typu komponenty od dziesięcioleci. Jedna, pozornie niewielka zmiana w konstrukcji wzmacniacza znacząco poprawiła jakość brzmienia. Druga generacja A14 wśród konkurencyjnych modeli dostępnych w podobnym segmencie cenowym, wyróżnia się dynamiką i rozdzielczością. Charakterystyczna dla japońskiej marki jakość wysokich tonów płynnie łączy się przestrzenną sceną oraz wyważonym, kontrolowanym basem.

Siłą Rotela jest również bogate wyposażenie, które nie omija modeli z bazowej serii A. Cztery pary wejść analogowych RCA oraz dwie pary solidnych gniazd głośnikowych, to tylko część dostępnych rozwiązań i funkcji. Port USB pozwala na wykorzystanie potencjału wspomnianego wcześniej przetwornika C/A. Możliwość podłączenia gramofonu z wkładką MM lub nawet pięciu cyfrowych źródeł sygnału, jak zewnętrzy DAC czy odtwarzacz CD, dają szerokie pole do rozbudowy domowego systemu audio. A14 MKII jest prawdziwą perełką wśród wzmacniaczy do 6000 zł.

Najważniejsze cechy modelu A14 MKII firmy Rotel w skrócie:

 • minimalistyczny wygląd w połączeniu z intuicyjną obsługą,
 • ulepszony przetwornik cyfrowo-analogowy od Texas Instruments dający przeskok jakościowy względem pierwszej generacji modelu A14,
 • moc 80 watów na kanał w klasie AB, pozwalająca na współpracę nawet z wymagającymi kolumnami,
 • szeroki wybór gniazd analogowych i cyfrowych, co daje możliwości rozbudowy systemu o kolejne elementy,
 • funkcjonalne dodatki, jak np. moduł odbiornika Bluetooth z kodekiem aptX.

Rotel A14 MKII

Bluesound Powernode – panaceum na brak przestrzeni

Amatorom streamingu muzyki w wysokiej jakości, marki Bluesound prawdopodobnie przestawiać nie trzeba. Powstała ona z połączenia wiedzy inżynierów firm NAD i PSB, a dzięki wykorzystywanym innowacjom ugruntowała swoją reputację. Do dziś trudno o lepszej jakości odtwarzacz strumieniowy, który zajmuje niewiele przestrzeni, mieszcząc się w budżecie początkującego melomana. Bazując na konstrukcji streamera Node dodano specjalnie opracowany układ wzmacniacza – właśnie tak Powernode ujrzał światło dzienne.

Moc 60 watów na kanał pozwala na wysterowanie szerokiej gamy kolumn podstawkowych, ale też wielu konstrukcji podłogowych. Brzmienie charakteryzuje się precyzją oraz wysokim poziomem detali, której niełatwo dorównują inne odtwarzacze strumieniowe dostępne w podobnym przedziale cenowym. Powernode obsłuży wiele formatów plików takich jak FLAC, MP3 czy WAV przy maksymalnej rozdzielczości 24 bit/192 kHz.

Oczywiście czym byłby streamer, gdyby nie technologie bezprzewodowe, jakie może zaoferować. Bluesound w tej dziedzinie trzyma się ścisłej czołówki, oferując dwupasmowe Wi-Fi oraz Bluetooth umożliwiający zarówno odbieranie, jak i przesyłanie sygnału do urządzeń zewnętrznych (np. słuchawek bezprzewodowych). Dzięki systemowi BluOS, Powernode może z łatwością stać się centralnym punktem domowego systemu audio. Wystarczy podłączyć kolumny, by już po kilku minutach łatwej do przeprowadzenia konfiguracji cieszyć się dobrym brzmieniem bez kabli. Jesteśmy pewni, że Bluesound swoimi urządzeniami wyznacza trend na 2022 rok, jakim jest dalszy rozwój systemów opartych o streaming.

Najważniejsze cechy modelu Powernode firmy Bluesound w skrócie:

 • Powernode to jeden z najbardziej kompaktowych odtwarzaczy strumieniowych na rynku z wbudowanym wzmacniaczem,
 • moc 60 watów na kanał oraz naturalne brzmienie pozwalają cieszyć się muzyką we współpracy z kolumnami o skrajnie różnym charakterze,
 • ekosystem bazujący na oprogramowaniu BluOS pozwala na połączenie do 64 urządzeń (głośników, wzmacniaczy i odtwarzaczy strumieniowych) w jedną sieć,
 • intuicyjne i komfortowe sterowanie muzyką za pomocą jednej aplikacji BluOS Controller,
 • możliwość dołączenia w aplikacji bibliotek muzycznych z najpopularniejszych serwisów streamingowych, takich jak Tidal, Spotify, Qobuz czy Deezer.

Bluesound Powernode

NAD C700 – wszystko w jednym

Nawet marka o ustabilizowanej pozycji na rynku oraz wypracowanych tradycjach potrafi od czasu do czasu pozytywnie „namieszać” w świecie audio. Idealnym przykładem była premiera wzmacniacza NAD C700. Idąc śladami wyjątkowo udanego modelu M10, inżynierowie postanowili wykorzystać opracowaną formułę i stworzyć bardziej przystępną wersję kompaktowego flagowca. Oczywiście wciąż bez kompromisów w swojej półce cenowej.

C700 to kontynuacja filozofii projektowej firmy NAD – minimalistyczne wzornictwo kryjące nowoczesne komponenty, a co za tym idzie świetne brzmienie. Autorski układ wzmocnienia HybridDigital UcD zapewnia 80 watów mocy ciągłej na każdy kanał, dzięki czemu C700 oferuje ponadprzeciętną dynamikę, wysoką kulturę niskich tonów oraz precyzję w średnicy. Uniwersalny charakter brzmienia C700 ułatwia dobór kolumn głośnikowych do zestawu.

Podobnie do innych produktów tworzonych pod okiem inżynierów NAD-a, wzmacniacz może się pochwalić bogatą funkcjonalnością. Odtwarzanie muzyki w wysokiej rozdzielczości to zasługa wbudowanego przetwornika C/A oraz wciąż rozwijanej platformy BluOS. Bez względu na to, który serwis streamingowy preferujesz, wraz z aplikacją rozpoczniesz odtwarzanie w ciągu kilku chwil. Fani dużych bibliotek audio przechowywanych na lokalnym dysku również będą szczęśliwi – BluOS daje możliwość konfiguracji serwerów NAS. Trudno o bardziej wszechstronny system multiroom na rynku.

Najważniejsze cechy modelu C700 firmy NAD w skrócie:

 • moc ciągła 80 W na kanał, co pozwala na efektywne wysterowanie szerokiej gamy kolumn podstawkowych,
 • masywna obudowa z aluminium oraz szklanymi dodatkami dla wydajnego chłodzenia oraz szykownego wyglądu,
 • wsparcie dla Apple AirPlay 2, Spotify Connect i Tidal Connect,
 • kompatybilność z platformą BluOS opracowaną przez inżynierów marki NAD,
 • wbudowany przetwornik C/A wraz z wejściem USB na tylnym panelu umożliwiają odtwarzanie lokalnej biblioteki plików audio lub streaming z komputera.

NAD C 700

NAD M10 V2 – kompaktowy mocarz

Dla tych, którzy poszukują wyrafinowanego dźwięku, zachowując unikalną formę, warto przyjrzeć się bliżej flagowemu modelowi wśród kompaktowych wzmacniaczy NAD. M10 V2 z serii Masters to odświeżona wersja poprzednika, który cieszył się wieloma entuzjastycznymi recenzjami – zarówno redakcji branżowych mediów, jak i użytkowników posiadających ten model na co dzień. Receptą na sukces jest zamknięcie stosunkowo dużej mocy w niewielkiej obudowie, a do tego wykorzystanie sprawdzonego systemu BluOS.

W rezultacie M10 V2 to jeden z najbardziej wszechstronnych i najmniejszych wzmacniaczy na rynku. Ulepszenia w nowym modelu skupiono głównie wokół hybrydowego wzmacniacza cyfrowego nCore. Dopracowane algorytmy wzmocnienia oraz układ cyfrowo-analogowy od ESS Sabre dały świetny rezultat. Nowy M10 oferuje przestrzenne, precyzyjne brzmienie w połączeniu z rozbudowanymi funkcjami cyfrowymi.

Potencjał wysokiej klasy przetwornika C/A jest w pełni wykorzystany, dzięki szerokim możliwościom bezprzewodowego odbioru muzyki. NAD M10 V2 jest częścią systemu BluOS – jednego z najbardziej dopracowanych rozwiązań multiroom na rynku. Na pokładzie mamy więc kompatybilność ze wszystkimi najpopularniejszymi serwisami do streamingu muzyki. Dwukierunkowy Bluetooth pozwala zarówno na odtwarzanie wprost z tabletu lub smartfona, ale też na współpracę z bezprzewodowymi słuchawkami. Co więcej, wsparcie dla AirPlay 2, Roon oraz możliwość odtwarzania szerokiej gamy formatów plików dźwiękowych sprawiają, że nowy M10 to prawdziwy „kombajn” audio. Wszystko w jednym, spójnym opakowaniu.

Najważniejsze cechy modelu M10 V2 firmy NAD w skrócie:

 • jeden z najbardziej kompaktowych wzmacniaczy na rynku, zaprojektowany bez kompromisów pod względem mocy,
 • dopracowane brzmienie dzięki ulepszonym algorytmom sekcji cyfrowej,
 • w pełni komfortowe odtwarzanie muzyki w wysokiej rozdzielczości, dzięki obsłudze szerokiej gamy plików cyfrowych oraz serwisów strumieniowych,
 • minimalistyczny design i wykonanie z dbałością o szczegóły,
 • mnogość dostępnych gniazd wejściowych i wyjściowych umożliwia jednoczesne połączenie kilku źródeł sygnału, a także elementów kina domowego jak np. zewnętrzny subwoofer,
 • obsługa platformy BluOS opracowanej przez inżynierów marki NAD.

NAD M10 V2

Hegel H95 – minimalistyczna „integra”

Skandynawia od dziesięcioleci wyróżnia się na świecie przez tworzenie minimalistycznych wnętrz i ponadczasowych przedmiotów codziennego użytku. Dbałość o szczegóły w połączeniu z przemyślanym wzornictwem napędza filozofię Hegla od przeszło 30 lat. Wyraźnie widać to w modelu H95, który stanowi bazę dla oferty norweskiej marki wśród wzmacniaczy zintegrowanych.

Elegancka forma wzmacniacza wyróżnia Hegla wśród swoich konkurentów, pokazując dbałość projektantów o detale. H95 to konstrukcja skupiająca się na esencji – niezakłócona moc, intuicyjność obsługi i wszystkie niezbędne funkcjonalności w smukłym opakowaniu. Rezultatem takiego myślenia jest niezwykle dynamiczne, nasycone szczegółami brzmienie o energicznej tonacji. Wbudowany DAC pozwala cieszyć się ulubionymi utworami odtwarzanymi m.in. z serwisów streamingowych lub dysku komputera. Elementy takie jak czytelny wyświetlacz OLED czy dopracowane pokrętła głośności oraz wyboru źródeł składają się na przyjemność obcowania ze wzmacniaczami marki Hegel.

Najważniejsze cechy modelu H95 firmy Hegel w skrócie:

 • minimalistyczna i dopracowana konstrukcja wykorzystująca matowe aluminium na całej powierzchni obudowy,
 • autorska technika wzmocnienia SoundEngine 2, generująca 60 watów czystej mocy na każdy kanał,
 • aż 6 różnych wejść cyfrowych, obsługa Apple AirPlay oraz wbudowany DAC umożliwiają wygodne odtwarzanie audio z różnych źródeł, jak również rozbudowę sytemu w przyszłości,
 • charakterystyczny dla Hegla dynamiczny dźwięk – zwarty, kontrolowany bas połączony z rozdzielczością brzmienia w całym paśmie akustycznym.

HEGEL H95

Linn Majik DSM – nowatorskie podejście

W ciągu ostatnich kilku lat wyraźnie widać rozwój systemów all-in-one. Bez wątpienia komfort ich użytkowania trudno jest zastąpić czymkolwiek innym. Wzrost popularności tego typu rozwiązań zaowocował też skokiem w jakości brzmienia. Dla wymagającego słuchacza mamy więc ostatnią propozycję tego rankingu, czyli Linn Majik DSM.

Smukła i wyjątkowo elegancka obudowa tego urządzenia kryje potężne połączenie sieciowego odtwarzacza muzycznego, przedwzmacniacza oraz wzmacniacza mocy. Kompaktowe wymiary sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do różnych pomieszczeń, np. gabinetu, pokoju dziennego, sypialni i wszędzie tam, gdzie mogą być używane inne źródła domowej rozrywki.

Wyjątkowo naturalne brzmienie systemu to zasługa starannego dobrania komponentów. Moc 100 watów na kanał zapewnia dynamikę, ale też subtelność i detaliczność podczas cichego słuchania ulubionych nagrań w tle. Linn świetnie zrównoważył proporcje w dźwięku odtwarzanym przez swoją „integrę”. Dzięki temu można rozkoszować się szerokim spektrum gatunków muzycznych – od subtelnej klasyki, po naładowanego werwą hard-rocka.

Najważniejsze cechy modelu Majik DSM firmy Linn w skrócie:

 • starannie dobrane materiały oraz minimalistyczne wzornictwo dają odczucie wzmacniacza klasy premium,
 • układ wzmacniacza w klasie D o mocy 100 W na kanał,
 • strumieniowanie plików przez Wi-Fi lub Bluetooth w maksymalnej jakości 24 bit/192 kHz,
 • różnorodność cyfrowych i analogowych wejść, w tym HDMI i USB Audio Class 2,
 • 6 konfigurowalnych przycisków na frontowym panelu, umożliwiających szybki dostęp do przypisanych treści z dowolnego źródła,
 • integracja z bezstratnymi serwisami muzycznymi Tidal i Qobuz oraz kompatybilność ze Spotify Connect, Roon i AirPlay.

Linn Majik DSM

Podsumowanie

Rok 2022 z pewnością przyniesie jeszcze wiele ekscytujących premier w świecie hi-fi. Obserwując trendy oraz innowacje będziemy nadal starać się oferować najlepsze urządzenia, a także opisujące je testy i rankingi. Jeżeli poszukujesz elementów do swojego pierwszego systemu audio lub ulepszasz obecnie posiadany, zachęcamy do dalszego śledzenia naszego bloga, „Strefy wiedzy” oraz kanału na YouTube.

Sprzęt, który wzbudzi Twoje zainteresowanie jest dostępny w naszych salonach Top Hi-Fi & Video Design, gdzie w miłej atmosferze zapoznasz się bliżej z brzmieniem i funkcjonalnością. Podczas odsłuchów zawsze służymy profesjonalnymi radami, które pomogą Ci stworzyć system audio idealnie dopasowany do Twoich preferencji. Serdecznie zapraszamy!Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: