Poprzedni
Następny

System multiroom Devialet Phantom – wyjątkowy design i bogactwo rozwiązań technicznych

Devialet to francuski producent, który zaskakuje miłośników sprzętu audio możliwościami zarówno swoich głośników bezprzewodowych, jak również fenomenalnych wzmacniaczy stereofonicznych, a także słuchawek. To właśnie głośniki z serii Phantom przyniosły marce Devialet międzynarodowy rozgłos. Mogą one funkcjonować jako pojedyncze urządzenia lub współpracować w ramach systemu multiroom.

Devialet Phantom I 108 Opera

Kompaktowe domowe systemy dźwiękowe Devialeta zapewniają wysokiej jakości brzmienie, bez względu na poziom głośności. Dzięki nim dźwięk można nie tylko usłyszeć, ale wręcz poczuć. Z wykorzystaniem głośników z serii Phantom firmy Devialet można stworzyć funkcjonalny, a przy tym świetnie brzmiący system multiroom. Najnowsze konstrukcje tego producenta w stosunkowo niewielkich rozmiarach łączą najwyższą jakość dźwięku z łatwością obsługi, zapewniając m.in. współpracę z AirPlay 2 i mając certyfikat Roon Ready.

Co to jest multiroom audio?

Multiroom audio to inaczej strefowy system nagłośnieniowy. Umożliwia on nagłośnienie więcej niż jednego pomieszczenia, a podzespoły w nim wykorzystywane komunikują się w ramach jednego, wspólnego oprogramowania. Istnieje wiele rozmaitych konfiguracji i koncepcji odnoszących się do rozwiązań multiroom. Podobnie jest z rodzajem i liczbą dostępnych urządzeń, jakie możemy wykorzystać w ramach jednego systemu nagłośnienia wielostrefowego. Wszystko zależy od oferty produktowej danego producenta i rozwiązania multiroom, jakie wykorzystuje. Dowolność konfiguracji tego typu systemów audio sprawia, że możemy stworzyć zestaw nagłośnieniowy dopasowany idealnie do naszych potrzeb.

Wśród tego typu rozwiązań warto zwrócić uwagę na multiroom bezprzewodowy, w którym podstawowymi podzespołami odtwarzającymi dźwięk są głośniki bezprzewodowe. Mają one wbudowane wzmacniacze, a także moduły sieciowe umożliwiające podłączenie do lokalnej sieci internetowej, w ramach której komunikują się między sobą, a także z sterownikiem. Do obsługi bezprzewodowego systemu multiroom służy najczęściej smartfon lub tablet z zainstalowaną odpowiednią aplikacją, zwykle bezpłatną.


Więcej o nagłośnieniu strefowym przeczytasz w artykułach:


Aplikacja Devialet

Do sterowania systemem multiroom marki Devialet dostępna jest bezpłatna aplikacja mobilna Devialet (w Google Play – na urządzenia z systemem Android i App Store – na urządzenia wykorzystujące system iOS). Pozwala ona na obsługę modeli z serii Phantom I oraz Phantom II. Umożliwia konfigurację i kontrolę nad systemem nagłośnienia strefowego, w tym m.in. kontrolę głośności dla poszczególnych stref i urządzeń Devialeta w nich wykorzystywanych, a także korekcję brzmienia. Za pośrednictwem aplikacji możliwe jest np. włączenie trybu nocnego, w którym niskie tony są znacznie słabiej eksponowane. Co ważne, twórcy aplikacji dbają o to, aby była ona regularnie aktualizowana.

Więcej informacji o tym oprogramowaniu znajdziesz w materiale wideo:

Jak działa aplikacja do obsługi głośników Devialet Phantom | Podpowiadamy

Devialet Phantom I Black

System multiroom Devialet Phantom

Obecna oferta głośników Phantom, obsługujących system multiroom Devialet, to dwie podstawowe serie – Phantom I oraz Phantom II. Są to niezwykle funkcjonalne konstrukcje, obsługujące nie tylko łączność Wi-Fi, ale umożliwiające także odtwarzanie audio przez Bluetooth. Odpowiednio skonfigurowany i zsynchronizowany zestaw głośników Phantom może w Twoim domu zastąpić cały system muzyczny – od stereo, przez zestaw kina domowego, po rozbudowane nagłośnienie wielostrefowe. Modele z serii Phantom bazują na wielu autorskich rozwiązań technicznych opracowanych przez francuskiego producenta, które zapewniają tym głośnikom wyjątkowe brzmienie i niezwykłą funkcjonalność. W jednym urządzeniu wykorzystano ponad 200 opatentowanych technologii.

Devialet Phantom I

Poszczególne konstrukcje są spójne pod względem wzornictwa, a przy tym dostępne w kilku wariantach kolorystycznych. To pozwala na dopasowanie głośników do pomieszczenia nie tylko pod względem parametrów technicznych, ale także designu. W systemie multiroom Devialet możesz wykorzystać modele:

Phantom I 103 dB (z pilotem zdalnego sterowania w zestawie) to urządzenie, w którym wykorzystano bogactwo rozwiązań technicznych opracowanych przez Devialeta. Pozwoliły one uzyskać wysoką wierność przetwarzania sygnału audio i pełne brzmienie w kompaktowej obudowie, dla której bez problemu znajdziesz miejsce w swoim pomieszczeniu odsłuchowym. Phantom I 103 dB ma moc 500 W RMS, a pasmo przenoszenia tego modelu mieści się w zakresie od 16 Hz do 25 kHz.

Phantom I 108 dB to model, którym możesz sterować nie tylko z wykorzystaniem aplikacji, ale także za pomocą pilota znajdującego się w komplecie. Dzięki niemu usłysz każdy szczegół nagrania, odtworzony z niezwykłą czystością i precyzją. To zasługa m.in. wyjątkowej jakości tytanowego głośnika wysokotonowego. Na uwagę zasługują także wyjątkowa moc i ultragłębokie basy. Phantom I 108 dB to urzeczywistnienie dźwięku w jego najczystszej i najbardziej esencjonalnej formie. Bez kompromisów. Model ten ma moc 1100 W RMS, a jego pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 14 Hz do 27 kHz.

Phantom I w wersji Opera de Paris to specjalna edycja modelu Phantom I 108 dB. To także oda do jednej z największych instytucji kulturalnych na świecie. Zainspirowany ikoną złoconych wnętrz prestiżowej paryskiej Opery Garnier, głośnik firmy Devialet ozdobiony jest charakterystycznymi elementami w kolorze złotym, wykonanymi ze szlachetnego stopu palladu i żółtego złota.

Dzięki temu głośnikowi Twoje pierwsze spotkanie z Phantomem z pewnością będzie niezapomniane. Urządzenie to gwarantuje wyjątkową moc, a przy tym bogaty i czysty dźwięk. Wszystko zamknięte zostało w wyjątkowej pod względem stylistyki, a jednocześnie kompaktowej obudowie, która sprawia, że w swojej klasie Phantom II 95 dB jest wręcz bezkonkurencyjny. Model ten zachwyci Cię swoim brzmieniem, nawet przy niskiej głośności. Ma moc 350 W RMS, a pasmo przenoszenia tego głośnika mieści się w zakresie od 18 Hz do 21 kHz.

Głośnik Phantom II 98 dB to wyjątkowa konstrukcja nie tylko dla Devialeta, ale też szeroko pojętej inżynierii dźwięku. Model ten, mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów zapewnia dużą moc i energetyczne brzmienie. Z jego wykorzystaniem możesz stworzyć kompaktowy domowy system dźwiękowy, zdolny do zapewnienia wysokiej wierności przetwarzanego sygnału audio, niezależnie od głośności, z jaką słuchasz. Phantom II 98 dB ma moc 400 W RMS, a pasmo przenoszenia tego modelu mieści się w zakresie od 18 Hz do 21 kHz.

Phantom II Opera de Paris to specjalna edycja głośnika Phantom II 98 dB. Podobnie jak model Phantom I 108 dB Opera de Paris, powstał on w hołdzie jednej z największej instytucji kultury na świecie – paryskiej Opery Garnier. Jest ucieleśnieniem wizji doskonałości podzielanej przez pioniera kultury z kilkusetletnią tradycją i innowacyjnej firmy z XXI wieku, działającej w branży audio. Specjalne, pozłacane wykończenie (stopem palladu i żółtego złota) to zasługa paryskiego Ateliers Gohard. Ci mistrzowie złotnictwa, odpowiedzialni również za odnawianie złoceń we wnętrzach Opery Garnier i innych zabytkach, stosując przy tym uświęcone tradycją metody.

Devialet Phantom II

Rozwiązania techniczne wykorzystywane w głośnikach Phantom

W modelach z serii Devialet Phantom wykorzystywane są różnorodne rozwiązania techniczne, opracowane przez wybitnych inżynierów pracujących dla tego francuskiego producenta. Możemy tutaj wyróżnić:

   • ADH (Analog Digital Hybrid) – jest to hybrydowa technika, która łączy w sobie precyzję i muzykalność wzmocnienia klasy A z mocą, jaką zapewniają wzmacniacze klasy D. We wzmacniaczach wbudowanych w głośniki Phantom obydwa te rozwiązania pracują równolegle, co pozwala uzyskać dużą wydajność systemu.
   • HBI (Heart Bass Implosion) – technika umożliwiająca wytworzenie niskich częstotliwości pasma akustycznego mimo kompaktowej obudowy głośnika. W modelach z linii Phantom zastosowano dwa przetworniki niskotonowe, ulokowane w hermetycznie zamkniętej obudowie i pracujące pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu dolna granica pasma przenoszenia głośnika Phantom I 108 dB sięga imponujących 14 Hz.
   • SAM (Speaker Active Matching) – autorska technika firmy Devialet, która gwarantuje precyzyjne dopasowanie sygnału przesyłanego z urządzeń należących do serii Expert do charakterystyki przetworników elektroakustycznych współpracujących z nimi głośników Phantom. Rozwiązanie to powstało w oparciu o precyzyjne pomiary charakterystyk setek modeli kolumn głośnikowych.
   • ACE (Active Cospherical Engine) – technika bazująca na zasadzie działania pulsującej sfery Olsona. Odpowiada za optymalizację sposobu rozchodzenia się fali akustycznej wytwarzanej przez głośniki Phantom w pomieszczeniu odsłuchowym. Dzięki temu dźwięk rozchodzi się równomiernie i we wszystkich kierunkach. Zapewnia to zrównoważone brzmienie, niezależnie od miejsca odsłuchu.

Devialet Phantom_II_White

Różnorodność konfiguracji

Strefa multiroom w systemie marki Devialet może składać się nawet z jednego głośnika. Możesz też połączyć w parę dwa głośniki Devialet i stworzyć klasyczny system stereo. Należy jednak przy tym pamiętać, że konfiguracja stereofoniczna jest możliwa tylko między urządzeniami tej samej mocy, np. z wykorzystaniem dwóch głośników Phantom I 103 dB.

Dodatkowe akcesoria

Odpowiednie rozstawienie głośników Devialet Phantom w pomieszczeniu ułatwiają nam opcjonalne akcesoria, takie jak uchwyty ścienne Devialet Gecko czy podstawki głośnikowe, np. Devialet Tree Stand dla Phantom I. Do modeli z serii Phantom II można nabyć także pilot w wersji V2 (akcesorium to w modelach z serii Phantom I znajduje się już w zestawie). Ciekawym dodatkiem jest ponadto moduł Arch, który umożliwia wzbogacenie systemu audio Devialet Phantom np. o gramofon. A jeśli chcesz bezpiecznie przenosić głośniki z serii Phantom, warto zaopatrzyć się w etui Cocoon (zwróć uwagę na model etui – inny dostępny jest dla głośników z serii Phantom I, a inny dla głośników Phantom II).

Devialet Phantom I

Nie tylko multiroom

Urządzenia marki Devialet, które są kompatybilne z systemem multiroom tego producenta, obsługują wiele dodatkowych funkcji i rozwiązań technicznych, które zapewniają komfort i swobodę użytkowania sprzętu. Możesz cieszyć się ulubionymi usługami strumieniowego przesyłania muzyki za pośrednictwem zintegrowanych protokołów AirPlay 2, Roon Ready, Bluetooth, UPnP i kompatybilności m.in. z Tidal, Qobuz i Spotify (dzięki wsparciu funkcji Spotify Connect).

Jeśli chcesz sprawdzić w praktyce, jak działa system multiroom wykorzystujący urządzenia marki Devialet, zapraszamy do odwiedzenia najbliższego salonu sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design. Z pomocą fachowych doradców możesz przetestować działanie głośników Devialet w konfiguracji zgodnej z Twoimi preferencjami.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: