Poprzedni
Następny

Sięgnij po Rotela

Produkty japońskiej firmy od lat wyróżniają się wysoką jakością i niesamowitym dźwiękiem. Zawdzięczają to doborowi najlepszych jakościowo i brzmieniowo podzespołów oraz ich właściwemu  umiejscowieniu w torze audio. Dzięki bardzo dobremu stosunkowi ceny do jakości produkty oznaczone logiem Rotela są bardzo chętnie wybierane przez miłośników muzyki. Szczególnej uwadze melomanów polecamy modele: przedwzmacniacz Rotel RC-1572 i trzy wzmacniacze zintegrowane RA-1572, RA-1592 oraz A14.

Przedwzmacniacz Rotel RC-1572

Fanów oddzielania przedwzmacniacza od końcówki mocy z pewnością zainteresuje przedwzmacniacz Rotel RC-1572, który pozwoli uzyskać doskonałe brzmienie ze wzmacniaczy mocy oraz rozbuduje system o nowoczesne rozwiązania. Sekcja analogowa przedwzmacniacza spełni wymagania brzmieniowe nawet wymagającego użytkownika. Dzięki wejściom XLR i RCA, urządzenie może być wykorzystane w dowolnym systemie audio. Rozwiązania zastosowane w tym urządzeniu czerpane są z modelu flagowego firmy Rotel, RC-1590. Pozwala to na nie tylko uzyskanie firmowego brzmienia, ale również wysokiej funkcjonalności.

Dzięki wbudowanemu przetwornikowi CA, przedwzmacniacz pozwala na korzystanie ze źródeł cyfrowych. Do dyspozycji użytkownika oddano wejścia współosiowe, optyczne, oraz dwie odmiany USB, jedna dla PC i Mac, a druga dla przenośnych urządzeń Apple. Dzięki temu, możemy wykorzystać nasz sprzęt audio nie tylko słuchania muzyki, ale też do rozrywki multimedialnej. Połączenie USB z komputerem pozwoli na odtwarzanie najwyższej jakości plików z muzyką, czyli gęstych plików PCM, oraz DSD. Moduł Bluetooth w standardzie aptX zapewni strumieniowanie muzyki z urządzeń przenośnych w standardzie płyty CD.

Warto do RC-1572 połączyć końcówki mocy RB-1552 MkII lub RB-1582 MkII.

Wzmacniacz zintegrowany RA-1572

Gdy nie ma w domu miejsca na dzielony przedwzmacniacz i końcówkę mocy, oznacza to, że należy skierować swoje oczy w kierunku wzmacniacza zintegrowanego Rotel RA-1572. To znakomicie wyposażone urządzenie spełni wymagania współczesnego melomana za sprawą zespołu wejść cyfrowych, wśród których znajdują się współosiowe, optyczne i USB. Pozwoli to odtwarzać gęste pliki PCM 32/384, a nawet DSD. Moduł Bluetooth w standardzie aptX, który pozwoli na szybkie strumieniowanie muzyki w jakości oferowanej przez płytę CD.

Jądrem jednostki jest wydajna 120W końcówka mocy w klasie AB. Za jej zasilenie odpowiada, produkowany przez Rotela, transformator toroidalny. Oferuje on nie tylko doskonałą wydajność prądową, ale również generuje niewiele zakłóceń w swoim otoczeniu. Zasilacz oparto o elementy dobrane według ciasnej tolerancji, między innymi bardzo wydajne kondensatory T-Network. Wejścia XLR dla symetrycznych sygnałów analogowych pozwalają na uzyskanie najwyższej jakości.

RA-1572 to wzmacniacz stereofoniczny, który dzięki bogatemu wyposażeniu może stać się centrum domowej rozrywki.

Wzmacniacz zintegrowany RA-1592

Zwarta, elegancka obudowa RA-1592 skrywa układ końcówki mocy, która pracuje w klasie AB i dostarcza potężną moc 200 W na kanał, co pozwala wzmacniaczowi współpracować z praktycznie dowolnymi kolumnami głośnikowymi. Potwierdzeniem wysokiego poziomu zaawansowania konstrukcji jest również układ zasilania. Jego kluczowym elementem jest opracowany przez Rotela transformator toroidalny. Moduł ten w połączeniu z kondensatorami foliowymi gwarantuje, że wzmacniaczowi nigdy nie zabraknie siły do odwzorowania nawet najbardziej zróżnicowanych dynamicznie utworów.

 

Wzmacniacz zintegrowany A14

Rotel A14 jest flagowym wzmacniaczem zintegrowanym z serii 14. Model ten wyróżnia się najwyższą mocą i zapewnia bardzo szeroki dostęp do najnowszych, użytecznych funkcji, m.in. łączności bezprzewodowej Bluetooth. Uzyskując moc RMS 80 W na kanał (8 Ω), urządzenie z łatwością może nagłośnić nawet duże pomieszczenie odsłuchowe. Swoją funkcjonalność wzmacniacz zintegrowany A14 zawdzięcza licznym najnowocześniejszym rozwiązaniom technicznym. Urządzenie wyposażone jest bogaty zestaw wejść analogowych i cyfrowych. Umożliwiają one podłączenie niemal dowolnego źródła, w tym gramofonu z wkładką MM, a także przenośnych urządzeń cyfrowych. Dzięki wbudowanemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu AKM 768 kHz/32 bity, model A14 gwarantuje perfekcyjną jakość dźwięku z najnowszych formatów cyfrowych wysokiej rozdzielczości – port PC-USB obsługuje m.in. pliki DSD 384 kHz/32 bity.

 

Nasza oferta jest ważna do wyczerpania zapasów. Zapraszamy!

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: