Rotel RC-1590

Stereofoniczny przedwzmacniacz Rotel RC-1590 to konstrukcja przeznaczona dla wymagających entuzjastów muzyki. Urządzenie wyposażone jest w zaawansowany przetwornik C/A 768 kHz/32 bity, port USB na przednim panelu oraz Bluetooth aptX i zapewnia najwyższej jakości dźwięk.

Rotel RC-1590

Stereofoniczny przedwzmacniacz Rotel RC-1590 został zaprojektowany pod kątem osiągania najwyższych poziomów wydajności audio i niewiarygodnego poziomu kontroli i elastyczności. Punktem wyjścia jest wysoko wydajne zasilanie, składające się z dwóch transformatorów toroidalnych opracowanych przez Rotela pod kątem maksymalnej efektywności. Transformatory te zapewniają niskoszumową izolację pomiędzy analogowymi i cyfrowymi sygnałami. Elementem tego referencyjnego układu zasilania są także kondensatory foliowe charakteryzujące się bardzo krótkim czasem ładowania/rozładowania i niskimi stratami, co gwarantuje sprężysty bas.


Projektanci z firmy Rotel za cel postawili sobie stworzenie referencyjnej jakości przedwzmacniacza stereo, który wraz z końcówką mocy RB-1590 stworzy perfekcyjny duet. Każdy aspekt wyboru podzespołów i rozplanowania układów wewnątrz obudowy został starannie dopracowany podczas wielogodzinnych sesji odsłuchowych, co zapewnia najwyższy poziom wierności odtwarzanego dźwięku. Potwierdzeniem tej referencyjnej jakości jest m.in. odseparowanie sekcji analogowej i cyfrowej. Wszystkie wejścia analogowe są niskoszumowymi układami i obejmują również wysokiej klasy przedwzmacniacz gramofonowy MM. Wejścia cyfrowe są w pełni izolowane i wykorzystują precyzyjny przetwornik cyfrowo-analogowy 768 kHz/32 bity.

Rotel RC-1590

Rotel RC-1590 to w kompletnie wyposażona konstrukcja, która umożliwia podłączenie wszystkich nowoczesnych źródeł dźwięku. Na liście wyposażenia znajdują się wejścia i wyjścia zbalansowane XLR oraz niezbalansowane RCA, precyzyjny układ regulacji głośności, stałopoziomowe wyjście liniowe, wyjścia dual mono dla subwoofera, cyfrowe wyjścia (koncentryczne i optyczne) i wejścia (3 x koncentryczne, 3 x optyczne), a także analogowe wejścia Aux, CD i Tuner. Funkcjonalność urządzenia zwiększają wbudowany moduł Bluetooth aptX, cyfrowy port USB do iPoda (na przednim panelu) i drugi cyfrowy port USB 192 kHz/24 bity (na tylnym panelu) do podłączenia komputera PC i obsługujący DSD (Windows) oraz DoP (DSD przez PCM w komputerach Mac).

Wymagający użytkownicy skorzystają z regulacji jasności wyświetlacza, a osoby dbające o środowisko naturalne docenią funkcję automatycznego wyłączania zasilania (konfigurowalna). Ponadto RC-1590 wyposażony jest w wyjście słuchawkowe mini-jack.

Specyfikacja Rotel RC-1590

Pasmo przenoszenia10 Hz - 100.000
Zniekształcenia THD0,002%
Pobór mocy (max)45
Pobór mocy (standby)≤ 0,5
Wymiary (S x W x G) mm431 x 144 x 348
Waga kg9.2

Opinie o Rotel RC-1590

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

 • 5 2
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

2 opinie

 1. Marcin

  Ocena:
  Ocena: 5
  Przed RC-1590 RB-1582MKII grała z Yaqin MS-12B lampami Psvane Tressure MKII i kolumnami Dynavoice DF-6 razem zestaw tworzył Wulkan energi!
  Obecnie z RC-1590 jest SuperWulkan Energi z dźwiękiem o klase wyższym idealny do rocka,hevy metalu jak i spokojnieszej muzyki,dodatkowym atutem jest możliwość sterowania całym przedwzmacniaczem z panelu przedniego więc nawet po utracie pilota urządzenie jest w pełni funkcjonalne.

  Wzmacniacz słuchawkowy jest genialny wydobył z Beyerdynamic DT990 Edition dźwięk jakiego się nie spodziewałem a te słuchawki nie należą do drogich konstrukcji a grają jak by były.

  Przetwornik cyfrowo analogowy po ustawieniach dźwięku w windowsie jest w stanie uzyskać 24bit/348Khz a nie jak deklaruje producent 192Khz więc jest miła niespodzianka.
 2. MISIO

  Ocena:
  Ocena: 5
  Jako wierny fan Rotela, pnę się po kolei u tego producenta. Zaczynałem od starych BX-ów, poprzez wyższe integry no i aktualnie kończę na tym przedwzmacniaczu w komplecie z końcówką mocy RB-1582 MK2. Kolumny to BowersWilkins CM10. Wcześniej miałem niższy model przedwzmacniacza RC-1572 i różnica po zmianie jest większa niż się domownicy spodziewali. Sam przedwzmacniacz gra lepiej, ponadto przetwornik cyfrowo analogowy także jest klasę wyższy. Do sprzętu tej klasy zdecydowanie warto ten wyższy model.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: