Poprzedni
Następny

Serwisy VOD: seriale sci-fi, którym warto dać szansę

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Dlaczego gatunek science-fiction jest od kilkudziesięciu lat tak popularny? Być może dlatego, że pokazuje nam, co może pójść źle albo dobrze (jednak głównie źle) pod wpływem naszej ingerencji we wszechświat, a także co może czekać ludzkość, kiedy wyjdziemy poza utarte schematy i sięgniemy gwiazd. Zobaczcie, które ze współczesnych seriali pielęgnują te idee na tyle dobrze, że warto wrzucić je na swoje kino domowe.

fot. materiały promocyjne serialu “Rozłąka”, źródło: Netflix

Rozłąka / Netflix

“Rozłąka” to serial o niezbyt odległej przyszłości, kiedy ludzkość lada moment ma postawić pierwsze kroki na odległym Marsie. Astronautka NASA Emma Green (w tej roli zdobywczyni Oscara Hilary Swank), która musi stawić czoła rozdzierającym ją od środka wątpliwościom, by zrealizować swoje największe marzenie – stanąć na czerwonej planecie, nie ważne, jak wielkie zagrożenia czyhają na nią w najbardziej zabójczym środowisku, z jakim kiedykolwiek mieliśmy do czynienia jako gatunek ludzki. Ten serial od Netflix nieco różni się jednak od wielu pozycji o tej tematyce, skupiając się głównie na życiu wewnętrznym astronautów i wyrzeczeniom, które muszą zaakceptować, jeśli chcą brać udział w zdarzeniach, które przejdą do historii.

Modyfikowany węgiel / Netflix

Nurt cyberpunk nie jest zbyt często reprezentowany w filmach sci-fi, a tym bardziej w telewizji (dzięki Bogu za gry!), więc takie seriale jak “Modyfikowany węgiel” są rzadkością i powinny zostać docenione. Serial przedstawia widzom świat, w którym śmiertelność nie ma już większego znaczenia, ponieważ umysł każdego człowieka można łatwo przenieść do całkiem nowego ciała. Oczywiście oznacza to, że bogaci chętnie nadużywają takiej możliwości, a o biednych się zapomina. W samym środku tego cyberpunkowego chaosu znajduje się Takeshi Kovacs, który ciągle powraca z martwych, by załatwić wszystkie niedokończone sprawy.


Przy oglądaniu dobrego filmu czy serialu warto zadbać nie tylko o oprawę wizualną, ale także tę dźwiękową. W wyborze optymalnego systemu stereo lub zestawu kina domowego pomogą nasze poradniki:


Miłość, śmierć i roboty / Netflix

“Miłość, śmierć i roboty” to serialowa antologia, na którą składa się kilka różnych krótkich historii sci-fi, a każda z nich prezentuje zupełnie inny styl animacji i narracji oraz pomysł na świat przyszłości.Wszystkie jednak łączy jedno – są świetną mieszanką humoru, horroru, akcji i dramatu. Każdy odcinek serialu jest surowy, nieocenzurowany i zasługuje nawet na własną pełnometrażową produkcję – czekamy!

Wychowane przez wilki / HBO GO

Dzięki temu, że sam Ridley Scott wyreżyserował dwa pierwsze odcinki i wyprodukował cały serial, fani sci-fi mogą być pewni, że “Wychowane przez wilki” ma rodowód najwyższej klasy. Historia jest futurystycznym odtworzeniem mitycznych początków Rzymu i śledzi dwa androidy, które wychowują ludzkie dziecko na dziewiczej planecie, która jest właśnie kolonizowana przez ludzi. Niestety wraz z zajęciem nowej planety, gatunek ludzki przeniósł na nią również swoje najmroczniejsze uprzedzenia, które szybko stają się bardzo niebezpieczne.

Devs / HBO GO

Pozycja dla tych, którzy fascynują się podobnymi do iluminatów organizacjami, które chowają się pod płaszczykiem międzynarodowych firm technologicznych. Serial “Devs” to bardzo zagmatwana przejażdżka krętą drogą z dreszczykiem emocji, którą możemy obserwować oczami młodej programistki, która razem ze swoim chłopakiem pracuje dla popularnej technologicznej firmy. Kiedy jej ukochany nagle znika, dziewczyna odkrywa, że tajemniczy dział firmy o nazwie Devs, do którego go zrekrutowano, jest pełen niezwykłych tajemnic.


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


Osmosis / Netflix

Serial “Osmosis” eksploruje inny aspekt ludzkiej technologii w świecie science-fiction, a mianowicie aplikacje randkowe, zadając pytanie o to, jak znaleźć receptę na miłość i czyniąc to za pomocą nauki. Uczestnicy eksperymentu, o którym mowa, mają wszczepioną aplikację randkową, która potrafi przeszukiwać ich mózgi, by ze stuprocentową dokładnością znaleźć dla nich idealnie dopasowanego partnera.

Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawda? Dokładnie tak jest – okazuje się, że aplikacja kopie w umysłach zbyt głęboko i ujawnia niektóre z najmroczniejszych tajemnic, więc za znalezienie bratniej duszy na skróty niektórzy będą musieli zapłacić najwyższą cenę.

Odpowiednik / HBO GO

“Odpowiednik” to wysoko oceniany serial, w którym J.K. Simmons wciela się w rolę niskiego rangą biurokraty Howarda Silka, który pracuje w agencji kryjącej mroczne sekrety. Pewnego dnia Silk odkrywa, że w siedzibie korporacji znajdują się wrota do innego wymiaru, który wygląda dokładnie jak nasz. Mężczyzna spotyka w nim swój tamtejszy odpowiednik, z którym analizują, dlaczego w obu wymiarach panoszy się tyle zła i niesprawiedliwości. 

The Expanse / Amazon Prime Video

Świat kilkaset lat od dziś. Ludzie skolonizowali Układ Słoneczny, a Mars stał się niezależną potęgą militarną. Rosnące napięcie między Ziemią a Marsem postawiło je na krawędzi wojny, a w tych okolicznościach nieugięty detektyw i zbuntowany kapitan statku kosmicznego łączą siły, by zbadać sprawę zaginięcia młodej kobiety, nie wiedząc jeszcze, że śledztwo poprowadzi ich do odkrycia największego spisku w historii ludzkości.

A jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: