Poprzedni
Następny

Październik na Netflix – nowości, które polecamy

Październikowe nowości na platformie Netflix to kilka bardzo ciekawych dokumentów, ale i duży hołd dla fanów kina grozy – w tym miesiącu będziecie mieli w czym wybierać! Zobaczcie naszą subiektywną selekcję pozycji, które warto wrzucić na swoje kino domowe, zanim halloweenowe potwory wypełzną ze swoich pieczar, przynosząc ze sobą listopad.

fot. Mollie Sivaram / Unsplash

"David Attenborough: Życie na naszej planecie"

Sir David Attenborough to najważniejszy przedstawiciel naszej planety i kropka. Jako historyk naturalny i gwiazda telewizyjna przez 94 lata swojego życia odwiedził każdy zakątek Ziemi, zgłębiając tajemnice fauny i flory oraz odkrywając rzeczy, o których nikt nawet wcześniej nigdy nie pomyślał. Tym razem jednak misją Sir Davida nie jest pokazanie nam dzikiego piękna zamieszkiwanej przez nas planety, ale tego, w jaki sposób zniszczyliśmy to piękno, co on sam miał okazję obserwować w ciągu całego swojego życia. Nowy program z jego udziałem to ostrzeżenie przed tym, co może czekać Ziemię i jej mieszkańców w przyszłości, a sam Attenborough przyznaje, że występuje tu jedynie w roli naocznego świadka.

"Dick Johnson nie żyje"

Ten dokument, który zadebiutował na festiwalu w Sundance, to właściwie eksperyment filmowy, którego celem było pogodzenie się reżyserki ze zbliżającą się śmiercią jej ojca i stawienie czoła tabu, jakim, mimo swojej nieuchronności, jest umieranie najbliższych osób. Żeby przeprocesować emocje związane ze stanem zdrowia swojego ojca Dicka i zawrzeć pokój z myślą, że nie może mu pomóc, reżyserka podchodzi do tematu w żartobliwy sposób, wymyślając wszelkie możliwe sposoby, na które jej rodzic mógłby stracić życie, a on sam wtóruje jej w tym pomyśle, ochoczo odgrywając scenki napisane przez córkę. Piękne, ujmujące i oryginalne spojrzenie na najtrudniejszy temat, z jakim przychodzi nam się mierzyć jako ludziom.


Jesteś kinomanem i szukasz sposobu na poprawę nagłośnienia dla swojego telewizora, ale nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj koniecznie do naszych poradników:


"Mojego następnego gościa nie trzeba nikomu przedstawiać – David Letterman" – sezon 3

Po zniknięciu z telewizji David Letterman nie dał o sobie zapomnieć – praktycznie od razu nawiązał współpracę z Netflix i rozpoczął przygotowania do swojego autorskiego programu na łamach platformy. Jego koncepcja jest znana i lubiana – nocne rozmowy z ludźmi, których zna cały świat. W pierwszych dwóch sezonach mogliśmy oglądać bardzo ciekawe wywiady między innymi z Barackiem Obamą, Jayem-Z, Howardem Sternem i Tiną Fey, a w czteroodcinkowym trzecim sezonie na gościnnym fotelu Lettermana zasiądą Lizzo, Dave Chappelle, Kim Kardashian West i Robert Downey Jr.

"Niewyjaśnione tajemnice" – sezon 2

Drugi sezon mrożącego krew w żyłach serialu dokumentalnego, o którym już pisaliśmy (zobacz: Netflix: Najciekawsze dokumenty kryminalne. Część 2) to kolejna porcja historii, których nikt nie potrafi wytłumaczyć. Morderstwa, zniknięcia, bezeceństwa, a nawet zjawiska paranormalne, które przekraczają granice ludzkiej percepcji – nowe odcinki to dawka emocji w sam raz na halloweenowy miesiąc.

Halloween 

Nie jest to ani nowość, ani żadna sensacja, ale film “Halloween” z 1978 roku z młodziutką Jamie Lee-Curtis to obowiązkowa październikowa pozycja dla prawdziwych koneserów kina grozy. Co z tego, że krew ma w nim konsystencję żelu, na ekranie pękają ewidentnie sztuczne głowy, a wypadające gałki oczne są zrobione z pingpongowych piłeczek – kto nigdy nie podskoczył ze strachu na tym filmie, niech pierwszy rzuci obciętą kończyną z plastiku!


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


Nawiedzony dwór w Bly

Pamiętacie jeden z najstraszniejszych współczesnych seriali grozy, “Nawiedzony dom na wzgórzu”? Na Netflix właśnie pojawił się kolejny serial od jego twórców – romantyczna historia o duchach na podstawie prozy Henry'ego Jamesa, która ma miejsce w tym samym nawiedzonym domu, ale lata wcześniej. Po tragicznej śmierci au pair Henry Wingrave wynajmuje młodą amerykańską nianię, by opiekowała się jego osieroconymi siostrzeńcami, którzy mieszkają w Bly Manor wraz z szefem kuchni posiadłości, gospodynią i zarządzającą całym majątkiem panią Grose. Nowa niania szybko zauważa, że wszystko w posiadłości jest jednak takie, jak się wydaje – całe wieki mrocznych tajemnic Bly Manor tylko czekają na przypadkowe odkrycie. 

Hubie ratuje Halloween

Nowy film z Adamem Sandlerem to szalona halloweenowa komedia grozy dla wszystkich. 31 października w miasteczku Salem. Ekscentryczny, ale dobroduszny i oddany swojemu ukochanemu miasteczku wolontariusz, który jest obiektem okrutnych drwin ze strony swoich współobywateli, przypadkiem znajduje się w samym środku prawdziwej zbrodni z prawdziwym mordercą w roli głównej. Jak uratować Halloween, skoro prawie każdy dookoła wygląda jak przestępca?

Jeżeli szukasz kina domowego lub masz pytania na temat jego lub innego sprzętu audio, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: