Poprzedni
Następny

Netflix: najciekawsze dokumenty muzyczne / #3

Tajemnica usiłowania morderstwa Boba Marleya, opowieść o tym, jak zespół Queen trafił na Adama Lamberta, życie Boba Dylana oczami Martina Scorsese i więcej – zobaczcie dokumenty muzyczne na platformie Netflix, które warto zobaczyć na swoim kinie domowym.

Yamaha SR-B20A

The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

Ze świetnymi kompozytorami i muzykami oraz czterooktawowym głosem i niesamowitą sceniczną osobowością Freddiego, zespół Queen był nie do zatrzymania. Mogli zagrać wszystko – od disco funk, po hard rocka, aż po szalony twór w postaci “Bohemian Rhapsody”, a tłumy fanów i tak zapełniały każdą halę po brzegi, śpiewając z Mercurym teksty wszystkich piosenek. Kiedy jednak w 1991 roku zabrały go żniwa siejącej wówczas spustoszenie choroby AIDS, i zespół, i fani musieli pogodzić się z tym, że czasy twórczego rozkwitu Queen bezpowrotnie minęły. Jakiś czas później udało im się jednak zredefiniować kapelę, łącząc swoje siły z młodym uczestnikiem amerykańskiej wersji programu “Idol” Adamem Lambertem, a dokument "The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story" z 2019 roku opowiada o tym, jak to do tego doszło i jak młoda krew w zespole pomogła im dotrzeć ze swoją muzyką do nowego pokolenia fanów.

Shawn Mendes: In Wonder

Jak to jest być powszechnie uwielbianym? Film dokumentalny produkcji Netflix "Shawn Mendes: In Wonder", który dokumentuje rok z życia 22-letniej sensacji muzyki pop z Kanady, próbuje jak najlepiej uchwycić to doświadczenie. Miliony sprzedanych płyt i miliony fanów w mediach społecznościowych mogą spowodować u niejednej osoby tak zwaną “sodówkę”, lecz młodemu muzykowi jakimś cudem udało się pozostać sobą – jest miłym, serdecznym i promiennym chłopakiem, który jednocześnie zmaga się ze stanami lękowymi i depresją. 


Przy oglądaniu dobrego filmu czy serialu warto zadbać nie tylko o oprawę wizualną, ale także tę dźwiękową. W wyborze optymalnego systemu stereo lub zestawu kina domowego pomogą nasze poradniki:


Kult. Film

„Kult. Film” to produkcja z 2019 roku, która zawiera pokaźną kolekcję anegdotek oraz nigdzie niepublikowanych zakulisowych i koncertowych nagrań z życia legendarnego polskiego zespołu, oraz jego lidera – Kazika Staszewskiego. To nie była historia usłana różami, więc możecie spodziewać się tu dużo szczerości i emocji, a także opowieści o niezwykłej więzi z fanami i dość nietypowej przyjaźni muzyków.

Miles Davis: Birth Of The Cool

Film “Miles Davis: Birth Of The Cool” opowiada o życiu i karierze ikony światowej kultury, wizjonera, innowatora i twórcy, który wyszedł poza ramy i wskrzesił słowo “cool”. 

Jaki naprawdę był Davis? W filmie pojawia się bardzo dużo różnych określeń jego osoby – próżny, konfliktowy, kontrowersyjny, elegancki, genialny, pełen witalności, wspaniały, bezduszny, ucieleśnienie słowa “cool”, a więc miał w sobie wszystko, by przebić się jako gwiazda muzyki. Jednak nie tylko to dało mu sławę. Świat usłyszał o Milesie Davisie dzięki pięknym dźwiękom – tak pięknym, że potrafiły łamać serca. Dokument opowiada o tym, jak genialny muzyk nieustannie dążył do przekraczania granic i życia na własnych warunkach, co bardzo utrudniało mu relacje z ludźmi – zarówno w muzyce, jak i w życiu codziennym. 

Rolling Thunder Venue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Kiedy zdobywca Oscara za najlepszą reżyserię (“Inflitracja” z 2007 roku) bierze się za dokument o muzyku, od razu wiadomo, że należy spodziewać się efektu “WOW” – tak jest i w tym wypadku. Martin Scorsese przedstawia historię Boba Dylana w swoim stylu. Śledzimy go od jego korzeni w Minnesocie, przez pierwsze lata w knajpach Greenwich Village, aż po burzliwe wejście do mainstreamowej branży muzycznej w 1966 roku. Film zawiera nigdy wcześniej niepublikowane nagrania zakulisowe, wywiady i zapisy zapomnianych koncertów Dylana.


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


ReMastered: Who Shot The Sheriff? 

Wieczorem 3 grudnia 1976 roku, na dwa dni przed planowanym występem Boba Marleya na koncercie potępiającym wszechobecną przemoc na Jamajce, grupa siedmiu uzbrojonych mężczyzn wdarła się do jego posiadłości i wystrzeliła deszcz amunicji, raniąc muzyka, jego żonę Ritę i menadżera Dona Taylora. Pomimo odniesionych obrażeń, Marley postanowił zagrać na koncercie, który przyciągnął 80 000 ludzi i podczas swojego występu pokazał tłumowi swoje świeże rany postrzałowe. Twórcy specjalnego odcinka serii “ReMastered”, który poświęcono legendarnemu muzykowi i aktywiście, przyglądają się tej sprawie, analizując to, kto i dlaczego “strzelał do szeryfa” muzyki reggae.

A jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: