Poprzedni
Następny

Najpopularniejsze podcasty na Spotify: Czego słuchają Polacy?

Można śmiało powiedzieć, że coraz popularniejsze w Polsce podcasty mają w sobie potencjał, by całkowicie zastąpić tradycyjne radio, ponieważ mają tę przewagę, że są dostępne zawsze i wszędzie. Zobaczcie, jakie podcasty wrzucają na słuchawki najczęściej użytkownicy serwisu Spotify!

Kryminatorium

Pewnie dobrze kojarzycie ten podcast, bo pisaliśmy o nim jakiś czas temu w naszym zestawieniu Najciekawsze polskie podcasty kryminalne. “Kryminatorium” to jeden z czterech podcastów Marcina Myszki obok takich audycji jak “Słuchaj, nie uwierzysz” i “Sylwetka mordercy” i, jak sama nazwa wskazuje, nie dotyczy zbyt przyjemnych spraw. Mordercy, intrygi, kłamstwa – jak widać, właśnie to Polacy kochają na Spotify najbardziej. “Kryminatorium” ma swoje grono fanów też na serwisie YouTube, gdzie liczy sobie ponad 174 tysiące subskrybentów. Jeśli lubicie naprawdę mrożące krew w żyłach historie o polskich i zagranicznych zbrodniach, podcast Myszki na pewno przypadnie Wam do gustu.

Ja i moje przyjaciółki idiotki

Ja i moje przyjaciółki idiotki to podcast, który pokochały dziesiątki tysięcy polskich kobiet i dziewcząt... idiotek. Bo według Asi Okuniewskiej prawie każda kobieta i odważny na tyle, by się do tego przyznać mężczyzna, przynajmniej raz w swoim życiu będzie idiotką/idotą, dając szansę osobie, która zupełnie na to nie zasługuje. Każdy odcinek opowiada inną historię o złamanym sercu, rozczarowaniu i nie uczeniu się na błędach, ale każda z nich jest podana w pogodny, rozbrajająco szczery i dziwnie pocieszający sposób, a do wielu z nich można odnieść się osobiście. Czasami dobrze wiedzieć, że inni i inne popełniają podobne błędy i jakoś się z nich wygrzebują.

Dwóch Typów Podcast

Dwóch Typów Podcast to audycja o bardzo zróżnicowanej tematyce (czytać: o wszystkim), której autorami są Jakub Chuptyś i Bartosz Sitek – autorzy popularnych youtubowych kanałów GargamelVlog i Generator Frajdy. Podcast nie figuruje na liście ulubionych pozycji użytkowników serwisu streamingowego od dziś – ogromną popularnością cieszył już w 2019 roku, kiedy zyskał miano najpopularniejszego polskiego podcastu w corocznym oficjalnym podsumowaniu Spotify Wrapped.

W swojej audycji panowie dyskutują na różne tematy, od czasu do czasu bawiąc się w robieniem żartów nieznajomym.


Kubek herbaty, wygodny fotel i TY. Brzmi dobrze? Będzie brzmiało jeszcze lepiej z dobrymi słuchawkami, w wyborze których pomogą nasze poradniki:


Tu Okuniewska

Nie samymi historiami “idiotek” i “idiotów” Joanna Okuniewska żyje. Oprócz podcastu o związkach i błędach miłości ma na koncie też format “Tu Okuniewska”, który powstał jako pierwszy w czasie, kiedy – jak sama przyznaje – jego autorka cierpiała na depresję. 

Jest to zbiór jej osobistych przemyśleń na różne tematy i swoiste autoterapeutyczne narzędzie autorki, które może przynieść korzyści również słuchaczom. Dobre, wciągające i życiowe do bólu.

Kwadrans na angielski

Jak sama nazwa podcastu wskazuje, jego główną misją jest szerzenie wśród użytkowników internetu znajomości języka angielskiego, a założenie procesu nauczania jest proste – niepoświęcanie na jedną lekcję więcej niż piętnastu minut.  Kwadrans na angielski to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które najskuteczniej uczą się ze słuchu i są zdeterminowane, by regularnie rozwijać swoje zdolności językowe, a jego autor Szymon Marciniak przygotował program, który podpasuje nawet najbardziej opornym na wiedzę. Nic więc dziwnego, że jego podcast jest jednym z najczęściej słuchanych w naszym kraju!


Lubicie podcasty? Sprawdźcie nasze pozostałe teksty:

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: