Poprzedni
Następny

Najciekawsze polskie podcasty kryminalne

Zbliża się kolejna fala lockdownów, a więc czeka nas jeszcze więcej czasu w domu. Kiedy po kilku godzinach spędzonych przed komputerem, a potem kolejnych przed ekranem telewizora lub nad książką, oczy zaczynają odmawiać posłuszeństwa, warto wrzucić na słuchawki podcast. 

fot. Andy Li / Unsplash

Lubimy przewrotne podejście do życia, więc jako równowagę do wszystkich radosnych świątecznych treści, które przeważają w grudniowym internecie, proponujemy Wam dziś opowieści z dreszczykiem. Oto kilka interesujących polskich podcastów o tematyce kryminalnej.

Śledztwo Pisma

Jest to jeden z najpopularniejszych w Polsce podcastów o tematyce true crime, jakiego na naszym rynku jeszcze nie było i z miejsca stał się hitem – pierwszy sezon tego reporterskiego serialu audio, który powstał w wyniku wielomiesięcznego śledztwa dziennikarskiego, odsłuchano ponad 600 tysięcy razy! Był również nominowany do szeregu nagród, m.in. Grand Press Digital 2019. Słuchacze znajdą w nim opowieść rodem z najlepszych kryminałów – wciągająco i rzetelnie opowiedzianą, a także pełną zwrotów akcji oraz zaskakujących odkryć. 

Posłuchaj tu: https://sledztwopisma.pl/

Mafijne historie

“Mafijne historie” to podcast Filipa Czerwińskiego, który jest twórcą youtubowego kanału “Mafia PL”, autorem książki "Śladami polskich gangsterów", oraz współautorem książki i filmu dokumentalnego "Pershing. Król życia". Jednym słowem – facet zna się na polskim podziemiu i ma na jego temat wiele ciekawych, ale i mrożących krew w żyłach opowieści. Pamiętacie pierwsze “Psy”? U Czerwińskiego jest jeszcze brudniej i jeszcze bardziej “wesoło”.

Posłuchaj Mafijnych Historii

Sylwetka mordercy

Pierwszy sezon podcastu “Sylwetka mordercy” Marcina Myszki to opis głośnej sprawy Grzegorza Tyklewicza z lat 70. ubiegłego wieku. Kim był morderca? Był ekstremalnie wycofanym, funkcjonującym na granicy autyzmu mężczyzną o bardzo niskim poczuciu własnej wartości, co rekompensował sobie przy pomocy brutalnego seksu. Już w okresie dorastania zmuszał młodsze koleżanki, by go dotykały, lecz gdy żadna z nich nie wyraziła zgody na współżycie z chłopakiem, w kręgu jego seksualnych zainteresowań znalazły się zwierzęta z rodzinnego podwórka –  kury, indyk i pies. Nie wystarczyło mu to na długo, ponieważ już w wieku 17 lat zgwałcił swoją pierwszą ofiarę. Co było potem? 

Posłuchaj podcastu Sylwetka mordercy


Kubek herbaty, wygodny fotel i TY. Brzmi dobrze? Będzie brzmiało jeszcze lepiej z dobrymi słuchawkami, w wyborze których pomogą nasze poradniki:


Piąte: Nie zabijaj

Podobnie jak w przypadku “Śledztwa Pisma” – każdy odcinek podcastu Justyny Mazur to osobna, mrożąca krew w żyłach opowieść oparta na prawdziwych zdarzeniach. To nie są treści dla słuchaczy o słabych nerwach, jako że nie brakuje tu tajemniczych zaginięć, popełnianych z zimną krwią morderstw, miłosnych intryg i okropnych rodzinnych tragedii.

Po takich opowieściach trudno spać spokojnie.

Posłuchaj podcastu Piąte: Nie zabijaj

House of Marley Redemption ANC

Kryminatorium

https://www.youtube.com/watch?v=qtdNn-sHURU 

“Kryminatorium” to kolejny podcast w portfolio Marcina Myszki, który oprócz niego i wspomnianej “Sylwetki mordercy”, jest również autorem youtubowego kanału „Niediegetyczny” – również o tematyce kryminalnej. 

Historie poruszane przez Myszkę w “Kryminatorium” to opowieści z Polski i świata, w których nie brakuje również zbrodni z Archiwum X, a każdy odcinek ma specjalne efekty dźwiękowe i klimatyczną muzykę, dzięki której ciarki atakują jeszcze mocniej. 

Posłuchaj podcastu Kryminatorium


Wykonywanie codziennych czynności może umilić wszechstronny głośnik Yamaha MusicCast 20. Dowiedz się więcej na jego temat z naszego filmu:


Dorwać bestię

“Dorwać bestię” to podcast produkcji RMF FM, którego słucha się jak świetnie napisanej powieści kryminalnej. Narracja snuta przez Przemysława Skowrona gładko prowadzi słuchaczy przez mroczny świat okrutnych zabójstw i seryjnych morderców, a każdy odcinek porusza inną sprawę z Polski lub zagranicy.

Posłuchaj podcastu Dorwać bestię 

-----

A może pora na podcasty muzyczne? Oto zagraniczne podcasty o muzyce, które warto znać!

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat sprzętu audio lub chciałbyś przekonać się o tym, jak dana konstrukcja sprawuje się w praktyce, odwiedź jeden z naszych salonów, gdzie nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: