Poprzedni
Następny

Najgorętsze stereo wiosny – zacznij nową porę roku z ulubioną muzyką!

Najgorętsze stereo wiosny

Gdy wracamy umęczeni do domu po długim spacerze lub intensywnym popołudniowym treningu, często może się pojawić ochota na relaks przy ulubionych utworach. Zdecydowanie najlepszą formą odbioru dźwięku w zaciszu domowym jest klasyczne stereo, składające się z kolumn głośnikowych oraz dobrego wzmacniacza.

Przyjrzyjmy się kilku ciekawym zestawom w wiosennej ofercie Top Hi-Fi & Video Design, które spełnią wymagania bardziej zaawansowanych użytkowników sprzętu audio, jak i osób początkujących.

W poniższym tekście można odnaleźć zarówno nowości (choćby w postaci wzmacniacza marki Hegel), jak i pozycje obecne w naszej ofercie od dłuższego czasu. Z całą pewnością wszystkie propozycje są godne uwagi i pozwalają skompletować świetnie brzmiące stereo dostępne teraz w promocyjnych cenach.

NAD C368 oraz Bowers & Wilkins 603

NAD istniejący od 1972 roku zdążył na dobre pozostawić pozytywne wrażenia u wielu entuzjastów sprzętu audio. Zwłaszcza w ostatnim czasie producent skutecznie podbija rynek audio swoimi wzmacniaczami zintegrowanymi, które łączą przystępne ceny z dobrą jakością wykonania i bardzo udanym brzmieniem. Model C368 nie stanowi wyjątku, oferując wiele oczekiwanych przez użytkowników rozwiązań, takich jak przetwornik C/A oraz mnogość złączy.

NAD C368 oraz Bowers & Wilkins 603

Jednocześnie NAD zaskakuje rzadko spotykaną opcją rozbudowy swoich sprzętów, poprzez sprzedawane oddzielnie moduły. Dzięki temu można poszerzyć możliwości wzmacniacza tak, aby pełnił rolę np. całkowicie funkcjonalnego streamera w oparciu o system multiroom o nazwie BluOS 2 (stworzony przez firmę Bluesound). Wraz z kolumnami B&W 603 (opisane nieco szerzej w kolejnym akapicie) tworzy naprawdę świetnie brzmiące stereo dostępne w wiosennej promocji za kwotę 7999zł.

Hegel H90 oraz Bowers & Wilkins 603

Fantastyczna marka Hegel zawitała do naszej oferty stosunkowo niedawno, od samego początku ciesząc się bardzo pozytywnym przyjęciem użytkowników. Zintegrowany wzmacniacz o oznaczeniu H90 wyróżnia się minimalistycznym dizajnem, który wyraźnie daje znać o skandynawskich korzeniach Hegla. Wbudowany przetwornik C/A jest bardzo miłym dodatkiem w sprzęcie tej klasy, a norweska marka słynie z ich wysokiej jakości. Dodatkowo za brzmienie odpowiedzialny jest stworzony przez inżynierów układ SoundEngine2 redukujący nawet najmniejsze zniekształcenia. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom muzyka płynąca z H90 jest żywa, szczegółowa i może wciągnąć słuchacza na niejedno wiosenne popołudnie.

Hegel H90 oraz Bowers & Wilkins 603

Oczywiście by można było cieszyć się ulubionymi utworami potrzeba również odpowiednich głośników. Świetnym kompanem Hegla H90 są kolumny Bowers & Wilkins 603 oferujące estetyczny wygląd, a przede wszystkim wiele rozwiązań, które wnoszą odsłuch muzyki na wyższy poziom. Należą do nich m.in. membrana Continuum odpowiedzialna za reprodukcję klarownych wokali oraz instrumentów. Ponadto model 603 słynie z głębokiego, mocnego basu dzięki czemu wiosenne hity zagrają ze stosowną dla tej pory roku energią. Ten fantastycznie brzmiący zestaw jest dostępny w naszej ofercie w cenie 10 999 zł.

Yamaha RX-V485 oraz Indiana Line Nota 550

Indiana Line to włoska marka, która co raz lepiej radzi sobie na rynku, zdobywając raz po raz pochlebne opinie i zaufanie użytkowników. Rzeczywiście, Włosi oferują szeroką gamę produktów rozpoczynających się w bardzo przystępnych cenach. Dowodem tego, że wysoka jakość wykonania i dźwięku nie muszą nadmiernie obciążyć budżetu melomana są kolumny Indiana Line Nota 550. W zamian otrzymujemy estetycznie zaprojektowaną konstrukcję, która reprodukuje zbalansowany dźwięk w całym paśmie. Za naturalność i jednoczesną wyrazistość przekazu odpowiadają głównie dwie membrany (średnio oraz niskotonowa) wykonane z miki i polipropylenu. Jednak, aby uzyskać klarowny przekaz muzyki, niezbędny jest również odpowiedni wzmacniacz.

Yamaha RX-V485 oraz Indiana Line Nota 550

Yamaha daje bardzo silną i atrakcyjną cenowo odpowiedź na tę potrzebę modelem RX-V485. Prócz mocy 115W na kanał, która wystarczy do napędzenia wspomnianych głośników, Japończycy przemyśleli wiele innych aspektów konstrukcyjnych. Dzięki temu wzmacniacz ten umożliwia choćby podłączenie innych urządzeń (głównie głośników multiroom) do autorskiego systemu producenta o nazwie MusicCast. W skrócie, dzięki niemu można strumieniować bezprzewodowo muzykę ze smartfonu lub tabletu poprzez Wi-Fi. Chcąc zmodyfikować brzmienie systemu do własnych upodobań z pomocą przychodzi 17 programów dźwięku przestrzennego DSP z możliwością regulacji, a wisienką na torcie jest mnogość wejść i wyjść – zarówno cyfrowych jak i analogowych. Wszystko to wraz z kolumnami oferowane jest w przystępnej cenie 2 999 zł w wiosennej ofercie salonów Top Hi-Fi & Video Design.

Hegel Röst oraz B&W 704

W naszej wiosennej ofercie mamy również propozycję dla osób pragnących przeznaczyć nieco większy budżet na system stereo. Za 13 999 zł można wejść w posiadanie wzmacniacza Hegel Röst, który z kolei napędzi bardzo udane kolumny brytyjskiej marki Bowers & Wilkins o oznaczeniu 704.  Głośniki te wykorzystują wiele rozwiązań z flagowej serii 800. Kryje ona innowacyjne rozwiązania, które owocują realistyczną, szczegółową reprodukcją środka pasma. Model 704 podobnie jak inne kolumny B&W może zaoferować również głębokie basy płynące z przetworników z membranami Aerofoil, a całości wyrafinowanego brzmienia dopełnia wysokotonowa kopułka pokryta węglem o specjalnej strukturze, która wyraźnie poszerza pasmo akustyczne (aż do 28kHz).

Hegel Röst oraz B&W 704

Nawet z najlepszych kolumn nie popłynie dźwięk. jeżeli brakuje wzmacniacza. Wspomniany model B&W zasługuje na solidne wzmocnienie sygnału o wysokiej jakości, z czym bardzo dobrze poradzi sobie Hegel Röst. Ta norweska integra oferuje rozszerzoną funkcjonalność względem klasycznych urządzeń tego typu. Producent starannie przemyślał minimalistyczną konstrukcję wzmacniacza, a w odbudowie zagościł przetwornik C/A gwarantujący realistyczny dźwięk. Moc wynosząca 75W (przy 8 Ω) w zupełności wystarczy do napędzenia świetnych głośników, jakimi są choćby 704 od Bowers & Wilkins. Tę audiofilską konfigurację oferujemy teraz w cenie 13 999zł.

Yamaha WXA-50 oraz B&W 607

Na koniec niniejszego zestawienia mamy specjalną propozycję dla osób dysponujących niewielką ilością miejsca na dobry zestaw stereo. Z odpowiedzią na to wyzwanie przychodzi kompaktowe połączenie w postaci odtwarza sieciowego Yamaha WXA-50 wraz z podstawkowymi kolumnami Bowers & Wilkins 607. Wspomniany streamer jest filigranową bestią, kryjącą w sobie wszystkie niezbędne funkcjonalności jakich oczekiwałby współczesny meloman. Prócz bezprzewodowego odtwarzania muzyki z urządzeń mobilnych, można również podłączyć zewnętrzną pamięć USB. Odtwarzacz umożliwia też podłączenie kolumn bezpośrednio, dzięki wbudowanej sekcji wzmacniacza i terminalom głośnikowym. Na to wszystko pozwala urządzenie zajmujące bardzo mało przestrzeni, które można ustawić nawet na niewielkiej półce. Kompaktowe wymiary nie są jednak ograniczeniem dla jakości dźwięku, która płynie z WXA-50, wypełniając pomieszczenie ulubioną muzyką. Ten odtwarzacz sieciowy z powodzeniem napędzi wiele mniejszych głośników podstawkowych, choć radzi sobie również z większymi konstrukcjami.

Yamaha MusicCast WXA-50 oraz Bowers & Wilkins 607

Oferowany przez nas zestaw zawiera również świetne głośniki od wspomnianego wcześniej B&W. Ta budżetowa konstrukcja zapewnia niespotykane dotąd doznania w tym przedziale cenowym, a wszystko dzięki przemyślanym rozwiązaniom producenta - choćby powszechnie chwalonej membranie średniotonowej Continuum. Wraz z odtwarzaczem sieciowym WXA-50, powyższy zestaw uprzyjemni niejedno wiosenne popołudnie (i nie tylko). Jest dostępny w naszych salonach oraz sklepie internetowym w cenie 3999 zł.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: