Marka: Bowers & Wilkins

704 S2 czarny połysk

 

Bowers & Wilkins 704 S2

 

 

Ta smukła kolumna jest doskonałym rozwiązaniem tam, gdzie przestrzeń jest na wagę złota. Wykorzystuje ona wszystkie atuty serii 700 S2, aby zaoferować pełne i dojrzałe brzmienie.

Najważniejsze cechy:

 • Kompaktowa kolumna podłogowa
 • Trójdrożna konstrukcja z otworem bas-refleks
 • 25 mm głośnik wysokotonowy Carbon Dome™
 • 130 mm głośnik średniotonowy FST™ z membraną Continuum™
 • 130 mm głośniki niskotonowe z membranami Aerofoil™
 • Tunel bas-refleks Flowport™
 • Trzy dostępne wykończenia: Satynowa Biel, Lśniąca Czerń i Różane
Niewielka kolumna podłogowa 704 S2 została opracowana z myślą o tych, chcących skorzystać z zalet konstrukcji trójdrożnej, ale nie mających do dyspozycji zbyt dużych pomieszczeń. Zawiera ona wszystkie rozwiązania z większych modeli, przeskalowane do mniejszej obudowy. Efektem jest realistyczne i dokładne brzmienie, z którego słynie Bowers & Wilkins.
 
Głośnik wysokotonowy to Carbon Dome™, rozwinięcie głośnika Aluminium Double Dome. Poprzez zastosowanie węglowego pierścienia usztywniającego i węglowej powłoki na membranie udało się poszerzyć pasmo przetwarzania wysokich tonów. Skutkuje to czystszymi wysokimi tonami, oferującymi więcej delikatnych detali.

Głośnik wysokotonowy Carbon Dome™ to zupełnie nowe opracowanie, stworzone na potrzeby najnowszej serii 700 S2. Pokrycie membrany węglem, oprócz korzyści akustycznych, nadaje jej bardzo charakterystycznego wyglądu.

Zastosowany w tej kolumnie głośnik średniotonowy korzysta z membrany Continuum, rozwiązania zapożyczonego z referencyjnej serii 800 Diamond. Jej nowy materiał wykazuje większą sztywność i lepsze tłumienie wewnętrzne niż stosowany dotychczas Kevlar. Kosz głośnika został wykonany z aluminium, a jego kształt zoptymalizowano pod kątem sztywności i kontroli rezonansów. Membranę z koszem łączy zawieszenie FST, które opracowano z myślą o pracy w zakresie średnich częstotliwości akustycznych. Cały głośnik został odizolowany od obudowy, aby zredukować jej wpływ na brzmienie. Dzięki tym cechom, średnie pasmo tych kolumn jest niezwykle realne i wnikliwe.

Głośnik średniotonowy FST™ Continuum™ to efekt wieloletnich prac i tysięcy godzin odsłuchów. Widać szczegóły nowego, aluminiowego kosza, który jest jedną z wielu innowacji w tym głośniku.

Głośniki niskotonowe w modelu 704 S2 mają średnicę 130 mm. Ich konstrukcję oparto o membrany z profilem Aerofoil. Gwarantuje on optymalny balans pomiędzy sztywnością a wagą membrany. Ich konstrukcja jest kanapkowa, z zewnątrz zastosowano papierowe okładziny, a wypełnienie to EPS. Głośniki niskotonowe współpracują z tunelem Flowport, który pozwala uzyskać niższy, głębszy bas, bez typowych wad bas-refleksu. Taka kombinacja cech pozwala osiągnąć bardzo niskie zniekształcenia w odtwarzanym basie a zatem dźwięk pełny i dynamiczny. Dokładnie taki, jaki słyszymy w rzeczywistości.

Głośnik niskotonowy z membraną Aerofoil to rozwiązanie zaczerpnięte z referencyjnej serii 800 Diamond. Na zdjęciu widać jak dobrą wentylacją dysponuje ta konstrukcja.

Specyfikacja Bowers & Wilkins 704 S2 czarny połysk

System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 150 W 8Ω
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2x 130 mm, membrany o profilu Aerofoil
Przetwornik średniotonowy130 mm, FST z membraną Continuum
Przetwornik wysokotonowy25 mm, Carbon Dome
Pasmo przenoszenia48Hz - 28kHz ±3dB
Skuteczność88dB (2.83 V, 1m)
Wymiary (S x W x G) mm252 x 959 x 298
Waga kg25
Wersje wykończeniaCzarny połysk
Impedancja8 Ohm

Polecane Produkty

Akcesoria do Bowers & Wilkins 704 S2 czarny połysk

Opinie o Bowers & Wilkins 704 S2 czarny połysk

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(3 oceny)

 • 5 3
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

3 opinie

 1. Miłosz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kolumny wykończone pięknie, w lakierze piano black wyglądają świetnie i są smukłe. Wybrałem je do salonu o powierzchni ok 30 metrów. Z Heglem dopiero pokazały na co je stać. Startowałem na odsłuchu od zestawu z Yamahą R-N803D i tez grało dobrze. Po przesiadce na Hegla dźwięk się otworzył. Zdecydowanie poprawiła się prezentacja sceny stereofonicznej. Dźwięk stał się bardziej żywy i potężniejszy. Hegel też ma wbudowany odtwarzacz sieciowy, co prawda prostszy i nie ma bajerów pokroju Ypao czy innych, ale po co to wszystko, jak po podpięciu Hegla, który nie ma nawet korekcji bass/treble, zmiótł Yamahę jakościowo. Warto do tych kolumn dołożyć na tej klasy wzmacniacz. Wtedy pokazują co potrafią.
 2. Włodek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kolumny sporo mniejsze od cenionego modelu 603. Miałem okazję je porównać. Odsłuch odbył się na wzmacniaczu Nad C388 i Rotel RA-1592. Mniejsze kolumny z wyższej serii zagrały dużo lepszym dźwiękiem. O ile jakość wysokich tonów nie ma co dziwić jest lepsza w 704 za sprawą lepszego głośnika wysoko tonowego, nie spodziewałem się niżej schodzącego i ogólnie lepszego basu. Tak, małe głośniki pod tym względem tez zagrały lepiej. Gabaryty w tym wypadku nie mają znaczenia, bynajmniej nie w salonie, gdzie sala odsłuchowa miała ok 25, może maksymalnie 30 m2. Zwieńczeniem wszystkiego jest piękne wykończenie serii 700, a więc lakier w połysku, gdzie w niższej serii to zwykła folia, chociaż porządnie położona.
  Podsumowując wyszedłem z salonu z zestawem Nad C388, modułem sieciowym Bluesound i kolumnami B&W 704 S2 w kolorze piano black. Po wygrzaniu zestawu, będę pożyczał przewody głośnikowe na testy. Póki co gram na Audioquestach Rocket 22.
 3. Szynszyl

  Ocena:
  Ocena: 5
  Małe niepozorne podłogówki, a w 30m2 dają radę bez problemu. Basu nie brakuje. U mnie graja z wzmacniaczem Nad C388 i uważam to połączenie za bardzo uniwersalne. Poradzą sobie z każdą muzyką. Wykończenie w czarnym połysku jest piękne. Bardzo ładnie komponują się srebrne obwódki głośników. Maskownice trzymają się na magnesach. Po przykręceniu podstawy dolnej są bardzo stabilne. Polecam ustawienie ich na kolcach. W zestawie są też gumowane wkręty, jednak na kolcach jest dużo lepiej. Pod kolce można podłożyć podkładki, żeby nie uszkodzić paneli.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: