Poprzedni
Następny

„Nagrody Roku 2022” magazynu „Hi-Fi i Muzyka” przyznane. Wśród laureatów urządzenia marek Bowers & Wilkins, Yamaha, Luxman, Audio-Technica i Rotel

Już tradycyjnie, w styczniowym wydaniu „Hi-Fi i Muzyki” pojawiło się zestawienie najciekawszych modeli spośród tych, które redaktorzy tego miesięcznika mieli okazję przetestować w ciągu minionych 12 miesięcy. „Nagrodę Roku 2022” magazynu „Hi-Fi i Muzyka” w kategorii kolumn głośnikowych zdobył model 603 S2 Anniversary Edition marki Bowers & Wilkins, a wśród wyróżnionych znalazły się urządzenia takich producentów jak Yamaha, Luxman, Audio-Technica, Rotel i ponownie Bowers & Wilkins.

B&W 600 AE

Jedna z głównych „Nagród Roku 2022” przypadła podłogowym kolumnom głośnikowym 603 S2 Anniversary Edition Bowers & Wilkins (test tego modelu znajdziesz w numerze 9/2021 magazynu „Hi-Fi i Muzyka”). Zwrócono uwagę nie tylko na same kolumny i ich wykonanie, ale też prestiż i możliwości techniczne brytyjskiej firmy, której – jak czytamy – „zaplecze badawcze i finansowe daje możliwości niedostępne butikowym manufakturom (…). Połączyć potężną skalę produkcji z audiofilską otoczką to nie lada sztuka”.

W opinii redakcji „Hi-Fi i Muzyka” o nagrodzonych kolumnach możemy przeczytać, że:

Kolumny oferują efektowne, masywne brzmienie, oparte na mocnym basie. Po drugiej stronie pasma skrzą się wyraziste i kryształowo czyste wysokie tony. Na pochwałę zasługuje selektywność. Każdy zakres pasma jest budowany osobno. Pod każdym wylewany jest mocny fundament niskich częstotliwości. Każdy z osobna brzmi mocniej, głębiej i poważniej, niż przywykliśmy, natomiast w ujęciu całościowym panuje między nimi wzorowa równowaga.

B&W 600 AE Matte White

Wśród modeli, które otrzymały „Wyróżnienia roku 2022” znalazły się:

Wzmacniacz Yamaha A-S2200 (test w „Hi-Fi i Muzyka” nr 7-8/2021)

Konstrukcja Yamahy bazuje na wieloletnim doświadczeniu japońskiej firmy w produkcji sprzętu audio. Dzięki wykorzystywanym rozwiązaniom spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających melomanów. Redaktorzy docenili w tym modelu nie tylko brzmienie, ale też jakość wykonania i klasyczny design:

Miło spojrzeć na klasyczną konstrukcję w tak dopracowanym wydaniu. Każdy, kto nie ma uczulenia na starzyznę, przyzna, że A-S2200 to piękny przedmiot i kawał dobrej roboty. Można się pobawić, podziwiać wzmacniacz w przygaszonym świetle, ale też nacieszyć oko jakością, którą widać od razu.

YAMAHA A-S2200

Wzmacniacz Luxman L-509X (test w „Hi-Fi i Muzyka” nr 4/2021)

Model klasy hi-end Luxmana to wręcz dzieło sztuki użytkowej. Nie tylko świetnie się prezentuje, ale przy tym wykorzystuje również zaawansowane rozwiązania techniczne charakterystyczne dla tego producenta, takie jak chociażby regulacja głośności LECUA (Luxman Electric Controlled Ultimate Attenuator). Doceniono również to, jakie brzmienie potrafi zapewnić urządzenie:

Wzmacniacz prześwietla nagrania i pozwala je rozłożyć na czynniki pierwsze. Selektywność łączy się z masywnością, a ściana dźwięku przywodzi na myśl dzielone konstrukcje, zaliczane do „prawdziwego hi-endu”. Niespodziankę sprawia bas, a raczej basisko, potężne jak dzwon.

LUXMAN L-509X

Kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins 702 S2 (test w „Hi-Fi i Muzyka” nr 12/2021)

Wyróżniona podłogowa konstrukcja 702 S2, podobnie jak kolumny z jubileuszowej serii 600, zachwyca jakością wykonania. Zdaniem redakcji „Hi-Fi i Muzyka”, mimo swojej wyjątkowości, model ten nie każdemu przypadnie do gustu:

Radości ze słuchania 702 S2 będziecie mieć co niemiara, ale to nie jest głośnik dla każdego. Nie został zaprojektowany, żeby się podobać wszystkim, chyba że panowie z B&W stracili kontakt z rzeczywistością, zbyt długo przesiadując na Abbey Road. Bo tak naprawdę to studyjny monitor. Niesłychanie przejrzysty, precyzyjny, aptekarsko dokładny.

Bowers & Wilkins 702 S2

Rotel Tribute CD11/A11 (test w „Hi-Fi i Muzyka” nr 3/2021)

W kategorii systemów stereo wyróżnienie otrzymał zestaw składający się z odtwarzacza płyt CD11 Tribute i wzmacniacza A 11 Tribute firmy Rotel. Sprzęt ten powstawał we współpracy z Kenem Ishiwatą, jedną z najbardziej znanych i cenionych postaci ze świata hi-fi. O czym możemy przeczytać również w opisie zestawu na łamach magazynu „Hi-Fi i Muzyka”:

Zestaw Rotel Tribute 11 to kwintesencja stylu działania Ishiwaty. Wymieniając garść kondensatorów i rezystorów w torze analogowym tchnął w urządzenia nowe życie. Już w podstawowej specyfikacji zestaw prezentował wysoki poziom brzmienia, ale po strojeniu wzniósł się o wiele wyżej. Oba urządzenia zyskały charyzmę.

Rotel CD11 A11 Tribute

Słuchawki Audio-Technica ATH-AWKT (test w „Hi-Fi i Muzyka” nr 6/2021)

Redaktorzy magazynu „Hi-Fi i Muzyka” testowali w 2021 r. nie tylko systemy audio, ale także mnóstwo słuchawek. Wśród nausznych wyróżniono m.in. model ATH-AWKT firmy Audio-Technica, którego nauszniki wykończone są z wykorzystaniem drewna hebanowego. Konstrukcja tych słuchawek bazuje na wieloletnim doświadczeniu japońskiego producenta:

Brzmienie flagowego modelu Audio-Techniki jest wybitne. W tym słowie mieści się fenomenalna czystość i przejrzystość, dostępne już przy cichym słuchaniu. Bas jest głęboki i szybki, a średnica – naturalna i żywa. Dowolna muzyka odtwarzana na japońskich nausznikach wywołuje doznania porównywalne z obecnością na prawdziwym występie.

Audio-Technica ATH-AWKT

Słuchawki Bowers & Wilkins PI7 (test w „Hi-Fi i Muzyka” nr 11/2021)

Wśród modeli dousznych wyróżnienie zdobyły słuchawki PI7, wspomnianego już wcześniej specjalisty od kolumn głośnikowych – firmy Bowers & Wilkins. Jest to konstrukcja true wireless, a więc całkowicie bezprzewodowa, wyposażona w pojemną baterię i funkcję aktywnej redukcji szumu. Jak gra ten model?

Jak system stereo z kolumnami podłogowymi. Jeżeli na co dzień słuchacie muzyki na podobnym zestawie i chcecie te wrażenia zabrać ze sobą na spacer, PI7 wywiążą się z tego zadania bez zarzutu. Lekko ocieplone, z plastyczną średnicą, osadzają dźwięk na potężnym, kontrolowanym basie.

Bowers & Wilkins PI7

Wspomniane modele znajdziesz na tophifi.pl i w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Z pomocą naszych fachowych doradców możesz na miejscu przetestować sprzęt i wybrać ten, który w największym stopniu spełni Twoje wymagania.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: