Marka: Bowers & Wilkins

702 S2 czarny połysk

Bowers & Wilkins 702 S2

Promocyjna cena dotyczy egzemplarzy, które mogą pochodzić z ekspozycji i nosić ślady użytkowania, prosimy o kontakt z wybranym salonem przed dokonaniem zakupu.

Flagowy model nowej serii 700 wyznacza standardy w swojej klasie cenowej. Ta trójdrożna kolumna zawiera przełomowe technologie, zapożyczone z referencyjnej serii 800 Diamond, oraz rozwiązania opracowane specjalnie dla tej linii.

Bowers & Wilkins 702 S2

Najważniejsze cechy:

 • Technologia Tweeter-on-top separuje głośnik wysokotonowy od wibrującej obudowy
 • Trójdrożna konstrukcja wentylowana
 • Duża kolumna podłogowa, najwyższy model w serii
 • 25 mm głośnik wysokotonowy Carbon Dome™
 • 150 mm głośnik średniotonowy FST™z membraną Continuum™
 • Głośnik średniotonowy mechanicznie izolowany od obudowy
 • 165 mm głośniki niskotonowe z membranami Aerofoil™
 • Flowport™
 • Trzy dostępne wykończenia: Satynowa Biel, Lśniąca Czerń i Różane
 

Bowers & Wilkins 702 S2


Seria 700 S2 Bowers & Wilkins łączy w sobie zupełnie nowe technologie, oraz te, które wcześniej opracowano na potrzeby referencyjnej serii 800 Diamond. Flagowy model w nowej linii, 702 S2 kumuluje w sobie całe doświadczenie brytyjskiego producenta, wyznaczając nową jakość w swojej klasie brzmieniowej.

W tej kolumnie znajdziemy najbardziej kluczowe dla Bowers & Wilkins technologie, takie jak na przykład Tweeter-on-top™. Umieszczenie głośnika wysokotonowego poza obudową kolumny, w specjalnym, frezowanym elemencie Solid Body Tweeter™zaowocowało nie tylko izolacją wibracji, ale również lepszą dyspersją wysokich tonów. Sam głośnik wysokotonowy jest zupełnie nową konstrukcją. Zaprojektowany zupełnie od początku przetwornik Carbon Dome™ wykorzystuje węglowy pierścień i pokrycie membrany warstwą węgla, które znacząco zwiększyły jego pasmo przenoszenia. Połączenie tych rozwiązań owocuje to bardzo naturalnym i niezwykle otwartym dźwiękiem.

Bowers & Wilkins 700 S2 TweeterCharakterystyczny widok dla najlepszych kolumn B&W. Tweeter-on-top™ od dawna wyróżnia te kolumny zarówno swoim wyglądem, jak i unikalnym brzmieniem.

Głośnik średniotonowy to kolejny element, który stworzono na nowo. Stosowany do tej pory Kevlar™ zastąpiony został przez zaadoptowany z referencyjnej serii 800 Diamond materiał Continuum™. Membrany z tego materiału były opracowywane przez 8 lat, zanim zostały zaprezentowane po raz pierwszy. Dzięki unikalnej konstrukcji, membrany Continuum™ posiadają znacznie lepiej kontrolowany break-up, niż porównywalne rozwiązania. Poważnym zmianom poddany został również kosz tego głośnika. Cynkową konstrukcje stosowaną w serii CM zastąpił zoptymalizowany pod względem rezonansów kosz z aluminium. Zmiana materiału i kształtu zaowocowała znacznie większą sztywnością i odpornością na wibracje. Unowocześniony został również system mocowania głośnika średniotonowego w kolumnie. Nowy system izolowania mechanicznego głośnika od obudowy jest znacznie skuteczniejszy od poprzedniego rozwiązania. Zawieszenie FST™ jest zoptymalizowane do pracy w zakresie średniotonowym, dzięki czemu pozwala na lepszą kontrolę nad ruchem membrany. Wszystkie te zmiany spowodowały, że głośniki z membraną Continuum™ wyznaczają nową jakość w swojej klasie. Średnica odtwarzana przez model 702 S2 jest nie tylko czysta i klarowna, ale przede wszystkim do złudzenia prawdziwa.

Bowers & Wilkins 700 S2 głośnik średniotonowy FST ContinuumGłośnik średniotonowy FST Continuum to efekt wieloletnich prac i tysięcy godzin odsłuchów. Widać szczegóły nowego, aluminiowego kosza, który jest jedną z wielu innowacji w tym głośniku.

Znane z flagowej serii 800 Diamond membrany Aerofoil zostały zaadoptowane do najnowszej serii 700. Zmienny przebieg ich grubości pozwala na osiągnięcie najlepszego balansu pomiędzy sztywnością, a masą. Taka membrana ma konstrukcję kanapkową, zewnętrzne powierzchnie wykonane zostały z papieru, a wypełnieniem jest EPS. Dzięki połączeniu zaawansowanej technologii i doskonałych materiałów membrany Aerofoil pracują niemal czysto tłokowo, co gwarantuje bardzo niskie zniekształcenia. Zastosowano równolegle trzy głośniki o średnicy 165 mm pracujące w układzie wentylowanym. Tunel Flowport pozwala na swobodny przepływ powietrza z i do wnętrza kolumny, co pozwala na uniknięcie podbarwień niskich częstotliwości. Te cechy sprawiają, że model 702 S2 odtwarza bardzo dynamiczny i szybki bas.

Bowers & Wilkins 700 S2 głośnik niskotonowy AerofoilGłośnik niskotonowy z membraną Aerofoil to rozwiązanie zaczerpnięte z referencyjnej serii 800 Diamond. Na zdjęciu widać jak dobrą wentylacją dysponuje ta konstrukcja.

Specyfikacja Bowers & Wilkins 702 S2 czarny połysk

System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 300 W 8Ω
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy3x 165 mm, membrany o profilu Aerofoil
Przetwornik średniotonowy150 mm, membrana Continuum
Przetwornik wysokotonowy25 mm, Carbon Dome
Pasmo przenoszenia45Hz - 28kHz ±3dB
Skuteczność90dB spl (2.83VRMS, 1m)
Wymiary (S x W x G) mm366 x 1087 x 414
Waga kg29,5
Wersje wykończeniaCzarny połysk
Impedancja8 Ohm

Polecane Produkty

Akcesoria do Bowers & Wilkins 702 S2 czarny połysk

Opinie o Bowers & Wilkins 702 S2 czarny połysk

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(6 ocen)

 • 5 6
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

6 opinii

 1. Kryspin12

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kolumny wybitne pod względem budowania sceny w głąb, ale przede wszystkim na boki. Szeroko grające- stereofonia bajka! Są dość trudne do napędzenia i dość wybredne w doborze wzmacniacza. Ja napędzam je wzmacniaczem Rotel Michi X3. To akurat dość sprawdzony pomysł. Rotel i B&W to zawsze było trafne i bezpieczne połączenie. Michi świetnie je kontroluje, dzięki czemu kolumny grają bardzo dobrze po cichu i już od pierwszych taktów. Są spore, basówki aż trzy, więc nie polecam siadać zbyt blisko kolumn, myślę, że 3,5-4 metry to minimum, z resztą te kolumny są projektowane do dużych pomieszczeń, więc z tym nie powinno być problemu. Lubią też sporo miejsca za sobą i na boki. Przy spełnieniu tych założeń znikają totalnie z pomieszczenia, a to co robi głośnik wysokotonowy i średniotonowy to jest mistrzostwo. Aż strach pomyśleć jak gra seria 800… Tutaj jednak muszę jeszcze sporo kasy odłożyć i wolę się nie przekonywać wcześniej
 2. Tymson

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kolumny z dużym potencjałem na spore pomieszczenia. Można z nich sporo ciekawego dźwięku wycisnąć, ale mają dość spore wymagania. Mi to zaczęły grać dopiero z elektroniką dzieloną od Rotela RC-1590 i końcówką RB1582. W pomieszczeniu o powierzchni 45 metrów kwadratowych zagrały już bardzo dobrze. Dźwięk żywiołowy, świetna przestrzeń, czuć oddech. Przy filmach także potrafiły tąpnąć gdy była taka potrzeba. Kolumny należy odsunąć dość daleko od tylnej ściany. One to lubią. U mnie stoją ok 60 cm od ściany tylnej. Polecam przetestować także podstawki antywibracyjne od Iso Acoustics Gaia.
 3. Słoń

  Ocena:
  Ocena: 5
  Graja u mnie z dzielonym Rotelem RC1590 i końcówką mocy RB-1582. Uważam, że ta elektronika pasuje do tych kolumn idealnie. Dźwięk jest żywy, świetnie kontrolowany i szybki bas. W salonie o powierzchni ponad 50m2 nie brakuje niczego. Kolumny mam odsunięte od tylnej ściany na odległość ok 60 cm. Było warto, scena dźwięku jest bardziej trójwymiarowa. Polecam do tych kolumn podstawki antywibracyjne Iso Acoustics Gaia.
 4. coonrado

  Ocena:
  Ocena: 5
  Z każdych kolumn od B&W można sporo wycisnąć dobrą elektroniką. Tutaj nie jest inaczej. Po przesiadce z modelu CM8, musiałem niestety wymienić mojego poczciwego Nada. Nie dawał rady z tymi kolumnami. Wybór padł na AVM CS5.2
 5. Jacek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Genialne kolumny z ogromnym potencjałem, jednak bardzo wymagające jeśli chodzi o dobór wzmacniacza. Potrzebują prądu, czym więcej, tym lepiej. Wzmacniacz musi też grać łagodnie. Super połączenie daje elektronika Luxmana. Słuchałem modelu L-507 i było bosko.
 6. Ferdynand

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kupiłem te kolumny jako zwieńczenie systemu audio zbudowanego na wzmacniaczu zintegrowanym od Yamahy A-S1100 i muszę przyznać że nie żałuję tego zakupu. W brzmieniu głośników czuć moc, i energię. Bas jest głęboki i przejrzysty. Jednak dodatkowy, samodzielny głośnik wysoko-tonowy sprawia, że górne pasmo brzmi krystalicznie czysto ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu. Kolejną kwestią jest design, utrzymania głośników w połysku jest zdecydowanie dobrym pomysłem ze strony firmy B&W ;) Ogólna ocena najwyższa z możliwych, kolumny pokazują klasę na każdym kroku!

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: