Poprzedni
Następny

Luty 2021 na Netflix: nowości

Ani koronawirus, ani “bestia ze Wschodu” nie odpuszczają, więc cały czas większość wolnych chwil spędzamy w domowym zaciszu. Na szczęście posiadaczom konta na Netflix nie grozi bolesna śmierć z nudów, jako że w lutym na serwisie pojawią się całkiem smakowite kąski. Zobaczcie, które z nich zdecydowanie warto wrzucić na swoje kino domowe.

Malcolm i Marie

“Malcolm i Marie” to dramat romantyczny twórcy serialu “Euphoria”, który pojawi się na Netflix na początku miesiąca i w którym zobaczymy Zendayę (“Euphoria”) oraz Johna Davida Washingtona (“Tenet”), który prywatnie jest synem Denzela Washingtona. 

Film opowiada o bardzo cienkiej granicy między miłością a nienawiścią, zgłębiając układy między życiowymi partnerami i życie wewnątrz bańki show-businessu, które zdaje się nie sprzyjać zdrowym relacjom w związku, a jego akcja toczy się w ciągu jednej nocy. Marie to młoda aktorka, która ma za sobą trudną narkotyczno-alkoholową przeszłość. Jej partner Malcolm jest początkującym reżyserem, który właśnie nagrał pierwszy film. Sęk w tym, że opowiedział w nim burzliwą przeszłość swojej dziewczyny, jednak nie pomyślał o tym, by obsadzić ją w swoim debiucie, a na dodatek zapomniał podziękować jej za inspirację i pomoc w czasie przemowy na oficjalnej premierze filmu, co bardzo zabolało Marie. Kiedy po premierze wracają do domu, napięcie sięga zenitu i padają słowa, których nie da się cofnąć, a reżyser podprogowo zadaje widzom pytanie – to kwestia niedobrania, czy niszczycielski wpływ show-businessu?

Space Sweepers

“Space Sweepers” to pierwsza koreańska superprodukcja z gatunku science-fiction, która powstała na fali ogromnej popularności filmów sci-fi z Chin – między innymi "Wędrującej Ziemi" i "Twierdzy Szanghaj”. Fabuła śledzi tych, którzy żyją wśród kosmicznych szczątków naszej planety, a akcja filmu toczy się w dosyć dalekiej przyszłości, bo w 2092 roku. 4-osobowa załoga (a w zasadzie 3-osobowa, jako że jednym z członków zespołu jest robot) statku kosmicznego Victory przemierza kilometry w poszukiwaniu dryfujących w przestrzeni kosmicznej śmieci, które mogą okazać się cenne, jak na przykład porzucone statki kosmiczne i “niczyje” satelity. Podczas jednej z misji poszukiwawczych pasażerowie statku trafiają na dziwne znalezisko – w szczątkach jednego z rozbitych wahadłowców spotykają robota, który wygląda jak mała dziewczynka i który całkowicie odmieni ich los.


Przy oglądaniu dobrego filmu czy serialu warto zadbać nie tylko o oprawę wizualną, ale także tę dźwiękową. W wyborze optymalnego systemu stereo lub zestawu kina domowego pomogą nasze poradniki:


Nowiny ze świata

“Nowiny ze świata” to nowy film z Tomem Hanksem, który powstał na podstawie książki Paulette Jiles pod tym samym tytułem, a za jego reżyserię odpowiedzialny jest Paul Greengrass, który wcześniej współpracował z Hanksem przy oscarowym hicie “Kapitan Philips”. Akcja śledzi weterana trzech wojen, kapitana Jeffersona Kyle'a Kidda, który przemierza Stany Zjednoczone, obdarowując napotkanych po drodze ludźmi ciekawymi opowieściami z najdalszych zakątków świata i relacjami z jego osobistych przygód. Podróżując po stanie Teksas, Kidd spotyka dziesięcioletnią dziewczynkę, która od kilku lat dorasta pod okiem plemienia Kiowa, jednak jej dotychczasowi opiekunowie chcą odesłać ją do biologicznych krewnych, którzy mieszkają setki kilometrów dalej. Kapitan zgadza się dostarczyć dziecko na miejsce, jednak zanim tam dotrą, czeka ich wiele niespodziewanych przeszkód.

Plemiona Europy

Lubicie serial “Dark”? Jeśli tak, nowa produkcja od jego twórców prawdopodobnie przypadnie Wam do gustu. Akcja serialu “Plemiona Europy” ma miejsce w 2074 roku, kiedy, tuż po tajemniczej globalnej katastrofie, wybucha wojna między plemionami, które powstały na zgliszczach naszego kontynentu. Głównymi bohaterami tej futurystycznej powieści jest trójka rodzeństwa, która, by skutecznie walczyć o przyszłość Europy, jest zmuszona do rozdzielenia się i obrania osobnych kierunków.

Obywatel Jones

“Obywatel Jones” to thriller polityczny spod ręki Agnieszki Holland, który ma na swoim koncie 3 statuetki Złotego Lwa i wiele nominacji do prestiżowych nagród filmowych. Jego akcja śledzi młodego dziennikarza, który zyskał poklask po opublikowaniu na łamach prasy relacji ze swojego spotkania z Adolfem Hitlerem – jeszcze zanim ten doszedł do władzy. Rozochocony swoim dotychczasowym osiągnięciem Jones nie waha się przed podjęciem ryzyka, kiedy wpada na kolejny nośny temat – chce zgłębić gwałtowną modernizację ZSRR. W tym celu udaje się do Moskwy, by przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Na miejscu odkrywa jednak, że cena za szybką industrializację Związku Radzieckiego jest znacznie za wysoka, gdyż stanowi równowartość wielu ludzkich istnień.

A jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: